co teraz?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

co teraz?

Post autor: orzelcia »

Jak juz był taki temat to proszę podajcie link i zamknijcie, bo mi net raz działa raz nie i nie chce ryzykować z szukaniem. W piątek odeszła mi Kluseczka ;(, i została mi sama starsza szczurka Layla (ma ok 1,5 roku) razem z Kluską były prawie rok i nie wiem co teraz robić czy zaadoptować 2 małe samiczki, czy ryzykować ze starszą samicą. Bo chyba nie najlepszym sposobem będzie zostawienie Layli samej. Layle z małą łączyłam tydzień, na początku nie była za bardzo szczęśliwa ale z czasem się pokochały. Narazie Layla zachowuje się normalnie, ale pewnie tęskni za małą. Nie wiem kompletnie co robić jest mi ciężko po stracie małej, ale co dopiero musi czuć Layla....
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: co teraz?

Post autor: Paul_Julian »

Jesli zamierzasz kontynuowac posiadanie ogonków, to jak najbardziej przygarnij jakąś dziewuszke. Albo dwie :) Możesz zaadoptowac starsze albo młodsze. Layla jest jeszcze w wieku, ze chętnie sobie polata. W zasadzie to nie ma ryzyka ze starszą samiczką, łączenie przebiegnie podobnie, a starsze szczurki mają gorzej z adopcją , bo wiekszosc woli młodsze.
Starsza do Ciebie tez się przyzwyczai i do nowej kolezanki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: co teraz?

Post autor: orzelcia »

Bo przygarnięcie jednej małej nie wchodzi w gre? Chodzi mi o to , że wtedy mała nie bedzie miala towarzyszki do zabaw, czy nie koniecznie ?. Layla jak miała pól roku po przygarnięciu miesięcznej Kluski też się z nią nie bawiła, ale miziała ja , spały razem. Na wybiegach jak mała podrosła to każda czym innym zajęta.. Kluska zawsze za Layla latała , ale Layla zawsze była indywidualistką
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: co teraz?

Post autor: Paul_Julian »

Mysle, ze 1 mała też jest ok :) Najwyzej Layla bedzie jej matkować, ale jest jeszcze na tyle młoda, ze będzie sobie biegać i szaleć. 1.5 roku to nie starośc :)
Miałem kiedyś szczurzycę w podobnym wieku, doadoptowalem 2 młodsze , i ta starsza wyraznie odmłodniała :)
Więc jesli nie masz warunków na 3 to weź jedną w niewazne jakim wieku.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: co teraz?

Post autor: orzelcia »

Chyba wolale jednak jedną zaadoptować, klatka o wymiarach sz 70 wys 65 gl 40. wiec na 3 szczury chyba za mala. Layla na wybiegach nadal jest aktywna biega,skacze , wiec masz racje mala nie pozwoli jej sie tak szybko zestarzec :) , staszy szczur wiaze sie z tym ze bedzie Layle dominowac tak jak moja Kluska ja ostatnio dominowala a wtedy bala wychodzic sie z domku i klatki bo ta ja ciagle mlodsza przeganiala
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: co teraz?

Post autor: Paul_Julian »

Klatka jest na styk na 2 dziewczynki, 40 cm to nieduzo, ale nadrabia na wysokośc. Na pewno znajdziesz jakąś jedną dziewczynkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: co teraz?

Post autor: orzelcia »

this cage will house 3 rats- w kalkulatorze wychodzi,że na 3 szczury. OK dzięki za pomoc;) to będę na spokojnie szukac jakiejść małęj. Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: co teraz?

Post autor: carrie17 »

Na Twoim miejscu zdecydowałabym się na panienkę w podobnym wieku, lub dwie mniejsze. Bo skoro Layla ma 1,5 roku, to druga dziewczynka zostanie kiedyś sama i będziesz w podobnej sytuacji co teraz :)
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: co teraz?

Post autor: orzelcia »

ja byłam nastawiona ze bedziemy z kluska zegnac Layle z racji tej ze byla starsza a tu stalo sie inaczej ;/ wiec nie ma co zakladac ktora pierwsza odejdzie. Szukam narazie mlodszej towarzyszki ;)
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: co teraz?

Post autor: orzelcia »

nie chce zakładać nowego tematu, moż ktoś dostrzeże i odp;) mam w domu nowego szczurka(samiczke oczywiście) jutro albo na dniach bede miala 2 samiczke (rozwniez taka mala)

mala wyglada tak :
http://imageshack.us/photo/my-images/522/hpim0326w.jpg/

moze kots okreslic wiek? nie mam pojecia ile ma- niechciany prezent
moim zdaniem ma 3tyg\4 tyg ale sie nie znam wiec przypuszczam
narazie jest w osobnej klatce. Layla w porownani do niej to potwor ;p
wymieniam im szmatki . (juz raz laczylam Layle miala wtedy ok 8 mies, a druga 1 mies)wszystko poszlo sprawnie
Moje obawy sa co do wielkosci szczurka czy nie jst za mala?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: co teraz?

Post autor: smeg »

Malutka jest, może mieć z 5 tygodni. Mam nadzieję, że nie mniej, bo to by oznaczało, że została za wcześnie oddzielona od matki...
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: co teraz?

Post autor: orzelcia »

była zoologicznego, więc nie mam pojecia ...
ale to poczekac jeszcze z laczniem?
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: co teraz?

Post autor: orzelcia »

Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: co teraz?

Post autor: smeg »

Layla jest agresywna w stosunku do maluchów, czy jest raczej spokojną szczurzycą? Jeśli to drugie, to ja bym spróbowała już teraz ;) Jeśli będzie bardzo źle szło, to możesz rozdzielić na jakiś czas i poczekać, aż mała podrośnie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
orzelcia
Posty: 61
Rejestracja: pn gru 27, 2010 12:42 pm
Lokalizacja: wschowa

Re: co teraz?

Post autor: orzelcia »

Wtedy małą troche boksowała ale bez rozlewu krwi ;) trwalo to tydzien dopoki bez problemu ja zaakceptowala. Tylko Layla jest teraz po stracie swojej kolezanki- minelo 9 dni i jst osowiala/smutna. i nie wie czy poczekac na ta druga mala? czy laczyc layle z ta a pozniej z tamta? Kurcze boje sie troszke o ta kuszyne , ale z drugiej strony Layli widac ze brakuje szczura, gdy przyblizalam mala do jej kltkwachala, bez furkania i stroszenia sie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”