pierwszy szczurek

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

malpka
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 10, 2012 9:55 pm

pierwszy szczurek

Post autor: malpka »

Witam dziś zostałam posiadaczka szczurak płci żeńskiej :)
mialysmy troche przygód, Szczurka uciekła mi pod łóżko i ponad godzine walczyłam żeby ja złapać. Szczurak była wystraszona gdzy łapałam ją do pudełka podskakiwała i chowała się. Jednak sie udało teraz siedzi w klatce zakopana po sam czubek we wiórkach.
Nie mam zielonego pojecia jak z nią teraz postąpić, nie chcę aby się mnie bała ale ona nawet noska nie wystawia.
Prosze o rade w pierwszych krokach oswajania z wystraszonym zwierzaczkiem
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pierwszy szczurek

Post autor: smeg »

Najpierw czytaj, potem pisz - podstawowa zasada każdego forum ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489 - tutaj jest instrukcja dotycząca pierwszych kroków w oswajaniu.

Przede wszystkim musisz przygarnąć dla niej drugą szczurzą koleżankę, bo szczury to zwierzęta stadne i nie mogą żyć pojedynczo.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
majeczka1999
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 10:11 pm

Re: pierwszy szczurek

Post autor: majeczka1999 »

malpka pisze:Witam dziś zostałam posiadaczka szczurak płci żeńskiej :)
mialysmy troche przygód, Szczurka uciekła mi pod łóżko i ponad godzine walczyłam żeby ja złapać. Szczurak była wystraszona gdzy łapałam ją do pudełka podskakiwała i chowała się. Jednak sie udało teraz siedzi w klatce zakopana po sam czubek we wiórkach.
Nie mam zielonego pojecia jak z nią teraz postąpić, nie chcę aby się mnie bała ale ona nawet noska nie wystawia.
Prosze o rade w pierwszych krokach oswajania z wystraszonym zwierzaczkiem
Pozdrawiam :)
Witam.
1.Potrzebuje ona zdecydowanie więcej czasu bo z tego co widzę masz ją dopiero tydzień.A większość szczurów oswaja się i przyzwyczaja do nowego środowiska nawet miesiąc.Musisz otwierać jej klatkę i postarać się by spacerowała po pokoju,żeby się do niego przyzwyczaiła,musi wszystko zaznaczyć i powąchać by poczuć się bezpieczniej.
2.Przykładaj rękę do klatki,niech powącha i zapamięta twój zapach.Przygotuj dla niej jakieś smakołyki i połóż na dloni,pomyśli,że twoja ręka kojaży się z czymś dobrym a nie złym.
3.Jeśli masz jakieś zwierzęta,zwłaszacza kota lub psa,to może ona czuć się przy nich niepewnie.
4.Kup jej drugiego ogonka płci żeńskiej,aby wiedziała,że nie jest sama.
Mam podobną sytuację,też ostatnio moje szczurki weszły mi pod łóżko,dlatego proponuję pozastawiać czymś,u mnie to było skuteczne.
Pozdrawiam,mam nadzieję,że pomogłam.;*
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: pierwszy szczurek

Post autor: dusiaczek »

majeczka1999 pisze: 4.Kup jej drugiego ogonka płci żeńskiej,aby wiedziała,że nie jest sama.
Nie KUP tylko ADOPTUJ (chyba że z hodowli TYLKO shsrp, należy to dopisać, żeby nie wsprowadzać ludzi w błąd).
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
majeczka1999
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 10:11 pm

Re: pierwszy szczurek

Post autor: majeczka1999 »

dusiaczek pisze:
majeczka1999 pisze: 4.Kup jej drugiego ogonka płci żeńskiej,aby wiedziała,że nie jest sama.
Nie KUP tylko ADOPTUJ (chyba że z hodowli TYLKO shsrp, należy to dopisać, żeby nie wsprowadzać ludzi w błąd).
Ok.Dziękuję za podpowiedź:*
:)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”