Dziwna krosta/cycek

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Dziwna krosta/cycek

Post autor: delapenios »

Witam, nie wiem jak określić to co znalazłem ale mam samiczkę szczurka i ostatnio brzuch jej głaskałem i mniej więcej na wysokości stóp tylnich łapek bliżej środka brzucha znalazłem dziwne coś jak by sutek/krostka lecz nie jest to nim ponieważ jest to bliżej środka brzuszka. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam
Adrianna_Dul
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 27, 2012 4:42 pm

Re: Dziwna krosta/cycek

Post autor: Adrianna_Dul »

nie sądzę, że to coś groźnego... nie umiem tak określić skoro tego nie widzę/nie czuję. pójdź do weterynarza jeśli się niepokoisz :) ale skoro to nie rośnie, nie boli jak dotykasz to nie powinno być nic złego
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna krosta/cycek

Post autor: delapenios »

No niby nie boli, tzn. jak to dotykam to nie piszczy ani nic i nie jest to guzek a tak jak mówiłem krostka. Jeszcze postaram się to obadać tylko musi mi ktoś pomóc bo troszkę się wyrywam jak prubuje sierść odsłonić.
Adrianna_Dul
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 27, 2012 4:42 pm

Re: Dziwna krosta/cycek

Post autor: Adrianna_Dul »

a nie ma nic na uszkach i ogonku? bo możliwy też jest świerzb.
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna krosta/cycek

Post autor: delapenios »

Na uszkach nic, na ogonku czasem szczurkom moim tak jak by te łuski odpadają ale to śladowo dosłownie. A tą krostkę udało mi się troszkę podejrzeć i przypomina to blizne albo taki bombelek ropny troszkę.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwna krosta/cycek

Post autor: sylwiaj »

jak bąbelek ropny to poczekaj zrobi sie przetola i ropke usuniesz:) ogólnie obserwuj czy rosnie jaka konsystencja tego w srodku itd:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwna krosta/cycek

Post autor: Kameliowa »

Najlepiej zrób wyraźne zdjęcie i tu wrzuć, jeśli chcesz się z weterynarzem wstrzymać na razie. Niestety nikt nie wystawi Ci diagnozy 100% przez internet, a tym bardziej bez zdjęcia.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Dziwna krosta/cycek

Post autor: delapenios »

Witam, no właśnie nie mam jak, nawet nie mogę się przez sierść przebić żeby to dokładnie zobaczyć a golić się boję że to zatnę czy coś :/
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwna krosta/cycek

Post autor: Paul_Julian »

Pomocz troszkę futerko :)
Wtedy łatwiej zobaczyc.

Tu http://media.wiley.com/CurrentProtocols ... 1-full.gif są zaznaczone miejsca gdzie są sutki.
I podobny temat http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=28167 :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”