jaki suplement diety?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dracu
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 07, 2012 11:30 pm

jaki suplement diety?

Post autor: dracu »

Cześć:)

Od 2 dni mam przyjaciółkę nazwaną Rabuś:)
Znalazłem sklep internetowy zooplus.pl w którym będę mógł kupić wszystko co potrzebuję ( domek, poidło, karmę...)
Chciałem się zapytać czy z tego sklepu dobrze wybrałem karmę oraz czy powinienem dokupić jakiś dodatkowy suplement diety (witaminy, minerały).

JR Farm uczta dla szczura - sugerowałem się tym forum oraz opiniami w sklepie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: jaki suplement diety?

Post autor: Paul_Julian »

Suplementy zwykle nie sa potrzebne. JR Farm jest bardzo dobrą karmą, ale sa rózne karmy. Na wyściółkę możesz kupić żwirek bentonitowy ( np. benek w zwyklym sklepie) , albo drewniane kołeczki albo zbrylający drewniany. Mozesz w sklepie kupić paczke i sprawdzić czy Ci pasuje.

Z takich dodatkowych przysmaczków to dobre są rózne "sałatki" JR Farm. Albo poduszeczki owsiane, zamiast kalorycznych dropsów.
ja jescze mam konto w animalia.pl i tam kupuję mieszanki owocowe albo warzywne Certecha http://animalia.pl/produkt,20696,Certec ... yzoni.html
Jest inny asortyment niż na zooplusie.


Rabuś koniecznie powinna mieć kumpelkę - poszukaj na forum do adopcji :) Nie kupuj. Potem tylko tzreba dobrze połaczyć (nie wrzucamy do klatki, gdzie jest obcy szczur).
No i poczytaj w dziale klatek o wymiarach na 2 ogony.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dracu
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 07, 2012 11:30 pm

Re: jaki suplement diety?

Post autor: dracu »

Dzięki za odpowiedź, dokupię jeszcze sałatkę z JR Farm.
Zapoznam się też z adopcją a klatka : http://allegro.pl/drzoo-klatka-dla-gryz ... 57820.html
Ściółkę połączyłem z sianem, trocinami oraz drewnianymi kołeczkami
_Brutus
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 31, 2012 1:05 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: jaki suplement diety?

Post autor: _Brutus »

Wyposażenie klatki nie nadaje się dla szczurka. Tunele będą na 100% za małe. To nie mysz, tylko wiele razy większy szczur. Może się zaklinować. Kołowrotek też nie jest zbyt dobry dla szczurka, nie dość, że nie będzie mu się chciało biegać, to jeszcze sobie może krzywdę zrobić.
dracu
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 07, 2012 11:30 pm

Re: jaki suplement diety?

Post autor: dracu »

Z tunelami to wiem, ale póki co jest mała i uwielbia w nich biegać. Kołowrotek zdjęty jest już. Szukałem wczoraj działu adopcja i coś nie mogłem doszukać się. Możesz podać mi linka ?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: jaki suplement diety?

Post autor: Flaumel »

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: jaki suplement diety?

Post autor: Paul_Julian »

dracu pisze:Dzięki za odpowiedź, dokupię jeszcze sałatkę z JR Farm.
Zapoznam się też z adopcją a klatka : http://allegro.pl/drzoo-klatka-dla-gryz ... 57820.html
Ściółkę połączyłem z sianem, trocinami oraz drewnianymi kołeczkami
Ale ta klatka jest za mała nawet na 1 szczurka. Najmniejszy wymiar to 40 cm , a tu masz 2 takie najmniejsze wymiary.
Zanim się obejrzysz, to ta szczurka utknie w tunelu i sie udusi ! 2 miesieczny szczur już jest wielkości dwóch pięsci.

Szukaj klatki na allegro np. Pyko albo takiej http://allegro.pl/klatka-szynszyl-kosza ... 51734.html
długość klatki : 70cm
szerokość klatki : 40cm
wysokość klatki : 80cm
odstępy między prętami : 1cm

Miałem ostatnio 2 młodziaki ( ok. 3 miesieczne) w klatce ok. 70x40x60 i po niecałych 2 tygodniach przegryzły mi kuwete, bo mialy za mało miejsca na bieganie. A Twoja jest duzo mniejsza.

Więc zanim niepotrzebnie wydasz kasę - to nas posluchaj :)

Siano i zwykłe trociny są bardzo alergiczne i często są w nich pasozyty - nie kupuj.

Poczytaj tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=20576& i zrób szczurkom kibelek w mniejszej kuwetce ( np. z bentonitem), a na resztę klatki daj reczniczki papierowe , albo kołeczki albo "pigwę".
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jaki suplement diety?

Post autor: smeg »

Ta klatka jest o wiele za mała, minimum na 2 szczury to 70x40x60 cm. Za tą cenę mogłeś mieć o wiele większą, np:
- http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 49874.html
- http://zdrowyzwierzak.pl/product-pol-20 ... owych.html
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaki suplement diety?

Post autor: Hanka&Medyk »

Malutkie klatki nadają się co najwyżej na "chorobówki", kiedy trzeba zmusić szczura do jak najrzadszego poruszania się lub nie rozciągania/nadwyrężania np. po operacji.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
dracu
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 07, 2012 11:30 pm

Re: jaki suplement diety?

Post autor: dracu »

żle zabrałem się za wszystko...w odwrotnej kolejności ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: jaki suplement diety?

Post autor: Paul_Julian »

Jesli masz mozliwosc teraz kupić drugą klatkę - to kup. Tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t=22657 zobacz na temat klatek z allegro- czesto można znaleśc coś fajnego.
A tamta mniejsza Ci sie przyda, bo przy łączeniu najpierw szczurki musza byc osobno i ta klatka się przyda.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dracu
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 07, 2012 11:30 pm

Re: jaki suplement diety?

Post autor: dracu »

nie mam możliwości kupna teraz klatki ale planuje zakup jeszcze w tym miesiącu. Jeżeli zauważysz gdzieś dobrą ofertę to bardzo proszę daj znać. Rabuś lubi lizać mi usta i ślinę pić czy to jakaś zła oznaka? :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaki suplement diety?

Post autor: Hanka&Medyk »

dracu pisze:Rabuś lubi lizać mi usta i ślinę pić czy to jakaś zła oznaka? :)
Taka już ich uroda :) Lubią też lizać spocone dłonie ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: jaki suplement diety?

Post autor: Paul_Julian »

dracu pisze:nie mam możliwości kupna teraz klatki ale planuje zakup jeszcze w tym miesiącu. Jeżeli zauważysz gdzieś dobrą ofertę to bardzo proszę daj znać. Rabuś lubi lizać mi usta i ślinę pić czy to jakaś zła oznaka? :)
To musisz sam szukać :) Już wiesz jaka ma byc to tylko poluj na okazję.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dracu
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 07, 2012 11:30 pm

Re: jaki suplement diety?

Post autor: dracu »

dzięki serdecznie za Wasze odpowiedzi, bardzo były mi pomocne:) pozdrawiamy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”