Adżul[*], Noname[*], Plastek[*], Biały[*]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: unipaks »

Młody, stworzenie prześliczne i przekochane, walcz z choróbskiem czymkolwiek by było, nie poddawaj się! Mocno kciukamy za wyzdrowienie! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: manianera »

http://s930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_4275.jpg :D
http://s930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_4281.jpg - jacy oni słodcy!
http://s930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_4265.jpg - tu taka pogodna scena łóżkowa, że aż trudno uwierzyć w relacje z ciągłych kłótni!
Może im jeszcze potrzeba wspólnych sesji terapeutycznych w transporterze, takich pod hasłem "ciasno, ciemno i trzęsie"...?

Za Młodego bardzo mocno trzymamy kciuki by nie dał się chorobom i odzyskał siły!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: furburger »

Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: unipaks »

Co słychać u Urwisów, jak teraz Młody, lepiej troszkę? Ślemy wam buziaczki i ściskamy serdecznie! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: denewa »

Zabójcze oko wymiata ;D ;)
http://s930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_4275.jpg

No no no niezły brzuszek, taki akurat do wymemłania... O0
http://s930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_4189.jpg

Ściskamy całe stadko :)
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: zocha »

Młody chyba lepiej, chociaż ciężko powiedzieć czy jest dobrze.
Jakiś czas temu odstawiłam leki, ale jak tylko je odstawiłam Młody znowu zaczął piszczeć. Stwierdziłam, że znowu zacznę mu je dawać i po nich przestał. Nie wiem teraz czy już cały czas musi je brać, czy po prostu za krótki okres był i musiał brać je dłużej.
Po jego zachowaniu widać, ze trochę lepiej się czuję. Nie jest taki ospały jak na początku. Widać, że więcej się rusza i powoli wraca ten Młody z przed wizyty u weterynarz.
Nadal nie je suchego pokarmu, jedynie wapienko podgryza czasami. Niby suche czasem skubnie, ale to tylko trochę i dalej nie ma już chyba siły. Najbardziej mnie martwi, że wody nie chce pić i muszę mu siłą dawać.
Mam nadzieję, że po odstawieniu leku będzie dobrze. Na samą myśl, że mamy znowu jechać na wizytę do weterynarz robi mi się słabo.
Ostatnio zastanawiałam się czy Młody przypadkiem nie ma problemów z mózgiem, tzn. czy nie miał może jakiegoś wylewu lub może guz :-\ Teraz już jest lepiej, ale był takie okres, że nie mógł nawet główki przekręcić, wyglądał jakby miał jakiś paraliż. Może to było osłabienie po tych lekach, nie wiem. I jeszcze to jego jedno oczko, ma bardziej wyłupiaste i pod światło, najbardziej widać wieczorem, ma je czerwone. No i to jedzenie twardego, jakby sprawiało mu problem. Chociaż wapno skubie, po trochu i pomalutku, ale skubie.
Nie wiem, może mi się tylko tak wydaję. Tak naprawdę nie wiem jakie są objawy jednego lub drugiego. Czy wtedy objawy byłyby gorsze :-\ A na forum nic konkretnego nie mogę znaleźć.


Do reszty chłopaków nie mam siły. Czasami mam ochotę ich zamknąć i wynieś jak najdalej ::) Jak nie Plastek tak teraz Biały doprowadza mnie do szału. Ciągle są kłótnie z Zenkiem. Wydaję mi się, że on jest po prostu zazdrosny. Wcześniej o Młodego, teraz o Plastka. Gdy tylko widzi, że Plastek leży w hamaku z Zenkiem pcha się między nimi i wypycha Zenka z hamaka.
I tak teraz muszę Białego zamykać czasami w osobnej klatce, bo nie da się z nimi wytrzymać. Transporter cały już pogryzł, a klatkę muszę zamykać na kłódkę bo sobie otwiera. Ten szczur jest niemożliwy.
Plastek nie zapeszając trochę się uspokoił. Wczoraj się lekko najeżył, ale szybko mu przeszło. Na razie kastrację odwlekam bo nie wiem czy to ma sens. Muszę ich poobserwować. Mam nadzieję, że wreszcie się trochę uspokoją.

Mam trochę zaległych zdjęć. Może dzisiaj lub jutro wstawię.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: Blanny »

U mnie, jak Jimini nie chciał pić wody, dr Kuba z Ogonka poradził mi, żebym mu herbatkę robiła i nawet trochę słodziła, żeby była bardziej zachęcająca. Dawałam mu ją w miseczce (starszy szczurek może mieć problem z piciem z poidełka, jeśli akurat jest wymęczony np. chorobą) i pił chętnie. Może też spróbuj tego patentu? :) I dawaj mu dużo wodnistych rzeczy, np. ogórka i pomidorka, żeby tylko się nie odwodnił bidulek. :(
A z tym oczkiem, to może jakieś zapalenie spojówki albo coś takiego...? Może jednak warto, żeby jakiś weterynarz to zobaczył? Chociaż z tymi Twoimi weterynarzami to aż szkoda słów... :(

Co do chorób mózgu - to Paulie przez to właśnie odszedł... :( Miał ropień w przysadce mózgowej i prawdopodobnie guza w mózgu. Był bardzo, bardzo osowiały, z dnia na dzień coraz słabszy... Na pewno nie polepszało mu się po niczym. A skoro Młodemu się polepsza, to chyba nie to. :) A przynajmniej nie coś, co jest permanentne. :) A nasz szynszyl miał wylew w mózgu i guzek, który się w trakcie rozrósł i uciskał mu układ nerwowy. :( Z czasem zaczął po prostu się przewracać, nie mógł przejść nawet kawałka, ciągle podskakiwał dziwnie, jakby nim rzucało. :( Ale zanim ten guzek się rozrósł, to on po prostu był bardzo, bardzo osowiały. Ale jadł i pił normalnie, także to chyba też odpada... Nie wiem sama, co Młodemu może być.
Cieszę się, że leki trochę pomagają, czyli jednak jakaś poprawa jest. Trzymaj się cieplutko, Młody! Dasz radę! :) Przesyłam uściski i dla niego, i dla Ciebie. :)

Co do zazdrości szczurzej - wiem coś na ten temat! I przyznam, tego się czasem nie da znieść... Jak opera mydlana po prostu u mnie w tej klatce. ::) U Ciebie widzę, ze też się zaczyna. ::) Niedobry Białasek, niedobry! :D
Przesyłam mizianko dla całej niesfornej gromadki. :)

Czekam na fotki z niecierpliwością. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: manianera »

Stale trzymamy kciuki za Młodego! Dobrze, że coś ruszyło ku lepszemu!
Zastanawiam się tylko czy samo mokre jedzonko zawiera wszystkie potrzebne składniki - może warto byłoby kruszyć trochę granulatu (R&M/Complete/Bephar/Selective) i podawać np w gerberku lub innej papce? Jeśli dobrze pamiętam ol. tak robiła dla Dżuma.

A Białemu może jakąś meliskę albo CalmAid na uspokojenie?

Oczywiście czekam na foty żeby nacieszyć oczy Twoimi cudakami!
Trzymaj się ciepło!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: zocha »

U mnie Młody z poidełka to już dawno nie piję, ale z miseczki też coś po tej ostatniej wizycie u weta nie chce pić. Ostatnio mu wodę lekko posłodziłam, ale też nie chciał :-\ A te herbatki to jakie? Taka czarna, czy może lepiej jakaś owocowa, np. z hibiskusa lub malinowa?
Co do tych jego objawów to trochę mnie pocieszyłaś. Chociaż jak tak czytam o waszym szynszylu to trochę się martwię, że może jednak coś jest nie tak.
Co do oczka to weterynarz to widział, bo Młody ma to już od jakiegoś czasu. Ale jak widać nic ciekawego na ten temat nie stwierdziła. Nie wiem może ja mam jakąś obsesję na punkcie jednej i drugiej, ale im po prostu już nie ufam. Mimo, że Barbara jest dobrym weterynarzem i tutaj w Irlandii jedną z najlepszych prawdopodobnie. Ale coś mi w niej nie odpowiada, tzn. nie mam do końca do niej zaufania.

Dziękujemy za miziaki :)
manianera pisze:Zastanawiam się tylko czy samo mokre jedzonko zawiera wszystkie potrzebne składniki - może warto byłoby kruszyć trochę granulatu (R&M/Complete/Bephar/Selective) i podawać np w gerberku lub innej papce? Jeśli dobrze pamiętam ol. tak robiła dla Dżuma.
Też się nad tym zastanawiałam, chociaż ostatnio zauważyłam, że mu się sierść poprawiła, jakaś tak bujniejsza i ładniejsza się zrobiła. I też właśnie u ol. i chyba unipaks szukałam informacji na ten temat bo też mi się wydawało, że tak robiły.
Czasami kruszyłam mu te większe chrupki na takie małe, żeby mu było lepiej jeść, ale poskubał może jeden/dwa takie chrupki i więcej nie chciał. Jak mu chciałam dać w takiej formie Selective to nawet tego nie chciał wziąć, wybredne to nadal. Ale rzeczywiście może spróbuję tak jak piszesz, podać mu razem z mokrym jedzonkiem.

Co do CalmAid to mu dawałam przez dłuższy czas i Plaskowi też, nic a nic na nich nie działało. Może z melisą spróbuję, chociaż myślę, że też pewnie na niego nie podziała.

Biały to już jak tylko usłyszy mój głos lub jak tylko wstanę i krzyknę od razu udaję, że nic nie robi. Już reaguję na mój głos i wie, że zaraz będzie miał karę. Oczywiście nie przeszkadza mu to w atakowaniu Zenka.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: manianera »

Science Selective daje się rozkruszyć na pył (łyżeczką o łyżeczkę, jak tabletki - sprawdziłam :D ), jak dodasz do gerberka to moim zdaniem wciągnie :) .

Zapomniałam, że Wy rzeczywiście już CalmAid wypróbowaliście... To raczej melisa nie pomoże, słabiej działa :( . Pozostaje jajcięcie...

Co do picia - jeśli je samo mocre, to może nie potrzebować. Herbatka to najlepiej owocowa, posłodzona miodkiem. U nas Stefcia teraz po operacji nie chciała pić (pewnie m. in. przez kołnierz, ale też dużo mokrego wciągała, więc się nie martwiliśmy), najchętniej piła z łyżki wodę z probiotykiem (akurat to był konkretnie dicoflor).
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: Blanny »

Lepiej owocowa, bo jest smaczniejsza. Np. z hibiskusa, dzikiej róży, malinowa jest super, miętka też jest smaczna. :) Sprawdź, co po prostu Młodemu najbardziej będzie pasowało. :)
A on tego oczka nie miał tak zawsze? Może je ma po prostu rubinowe troszkę (bo przecież ma białe na pyszczku) i tyle? :) Nero jest haskulcem i ma własnie takie mocno rubinowe oczy. Wydają się czarne, ale jak dobrze się przyjrzysz, to nie są. Zawsze takie miał własnie dlatego, że ten pysiolek bialutki. ;)

To z tym kruszeniem żarełka do gerberka czy czegoś mokrego, wydaje się całkiem niezłym pomysłem. Może faktycznie by wtedy zjadał. :)
A co do bujnego futerka... Czy przypadkiem nie zrobiło mu się takie na zimę? :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: unipaks »

Dobrze, że choć troszkę się poprawia po lekach, może trzeba je będzie jednak zostawić?
Ja w pewnym okresie dla Dżumy po prostu mieliłam niektóre rzeczy w młynku i dodawałam do gerberka, dla zabezpieczenia obecności włóknika w jedzeniu dawałam też dodatkowo papkę z preparatu, który kupiłam u weta razem z Convalescence support - nie jestem teraz pewna nazwy - chyba Herbi Care Plus czy coś podobnego.
Herbatkę możesz robić z owocowego suszu, dawać nieco miodu - może mu posmakuje? :)
Pogłaszcz Młodego serdecznie, niech się trzyma i zdrowieje! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: zocha »

Dziękuję Wam dziewczyny za rady.
Dałam mu przed chwilą soku z marchwi, wypił ze smakiem :) Z miseczki nie chciał pić, ale z łyżeczki po trochu pił.
A co do jedzenia, rozkruszyłam mu Science Selective. Rzeczywiście manianera, rozkrusza się na pył. Ja użyłam moździerza i poszło gładko :)

Blanny on to oczko ma takie od czasu gdy ostatnio się zakrztusił. Wcześniej takiego nie miał. Co do koloru to tylko to jedno ma takie czerwone w świetle, a raczej może pod światło. Jakiś czas temu się zakrztusił i przez jakiś czas nie chciało mu przejść, a potem zauważyłam, że mu się to oczko większe zrobiło, takie wyłupiaste.


Teraz zdjęcia, uprzedzam dużo jest Zenka :)
na początek Zenek z Młodym, a raczej u Młodego, słabo widać, ale coś tam jest :)
Obrazek
Zenek z profilu :)
Obrazek Obrazek
i z przodu
Obrazek

chłopaki razem, próbują z każdej strony obadać Młodego
Obrazek Obrazek

Zenek z Plastkiem w sputniku
Obrazek Obrazek

Zenek solo
Obrazek

jedno z moich ulubionych, moja nowa tapeta w laptopie :D
Obrazek Adżulek kochany :)

znowu Zenek i sputnik
Obrazek Obrazek

klatkowe
Obrazek Plastek i Zenek

Obrazek na tym zdjęciu wydaję mi się, że widać jego język

Obrazek Obrazek Obrazek

Plastelina
Obrazek Obrazek

Adżi
Obrazek Obrazek

Zenek ::)
Obrazek Obrazek

Plastek z Zenkiem, spali jak para zakochanych :D oczywiście jak tylko wzięłam aparat Plastek się od razu poruszył, ale i tak widać w jakiej pozie spali ;D
Obrazek Obrazek Obrazek

i Biały
Obrazek

Muszę nadrobić i zrobić trochę zdjęć Białemu, chociaż to nie jest łatwe. No i Młodemu przydałoby się coś pstryknąć. Ostatnio nie chciałam go męczyć aparatem.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: unipaks »

http://i930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_4322.jpg Widać, jak mu dobrze przy futerku Młodego :)
http://i930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_4336.jpg Adżi jaki rozbrajający z tym jęzorkiem :D :-*

Spróbuj Młodego fotografować w pełnym dniu, bez flesza - my tak robimy z Shenzi, ze względu na oczka no i na to, że ona się denerwuje aparatem :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Młody... Norman[*] PJ[*] - NASZE URWISY

Post autor: ol. »

Widzę, że utknęliściwe z Młodym w podobnym miejscu co ja z Witem, gdzie się liczy na leki i jednocześnie stara utrzymać chorutka w formie. Też mi się wydaje, że Młody może mieć mniejsze zapotrzebowanie na płyny przez jedzenie mokrego, ale dzięki herbatkom na pewno i nereczki będą lepiej pracować. Dobre są też różne mleka zbożowe, szczury je lubią bardzo a nie mają skutków ubocznych prawdziwego mleka i nie trzeba ich dodatkowo słodzić.
Wit już też jakiś czas jedzie na mokrej diecie i widać, że tęskni mu się za smakiem suchej karmy, bo nie może jej już zjeść tyle ile by chciał (chrupek zje 2-3 i to tylko takie o niezbyt zbitej konsystencji i już mocniej dyszy- męczy się :-[ ). Dlatego jak mu się już kasze i ryże i warzywka znudzą to samego rat&mousa startego na tarce i zalannego wodą z kapką oliwy z wielką ochotą zjada, czy science (też dotąd ścierałam, nie wiedziałam, że łyżeczką łatwiej idzie).
Ważne że leki dają jakiś efekt, wtedy jest siła walczyć o każdy dobry dzień. Głaski dla Młodego, niech się trzyma :)

Chłopakom tak chciałoby się móc do rozsądku przemówić, a to przecież niemożliwe jak sobie coś w te małe łepki nabiją :-\
Nie mogliby być tak filuterni jak Adżi tutaj: http://s930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_4336.jpg ? :D
i tak zrelaksowani: http://s930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_4394.jpg
pewnie bywają, prawda ? tylko to co się dzieje pomiędzy ::) ech...

tutaj jak się dobrze nie przyjrzrzeć nie wiadomo gdzie się jeden kończy a drugi zaczyna http://s930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_4425.jpg :D

Zeeeeneeek http://s930.photobucket.com/albums/ad14 ... G_4406.jpg :-*

jeszcze Młodego - koniecznie !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”