Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

guga_kch1
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 22, 2012 11:11 pm
Lokalizacja: Białystok

Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: guga_kch1 »

Oddam 3 dorosłe szczurki. Oba z nich mają około półtora roku i jeden niespełna roczek.
Chcę znaleźć im lepszy dom niż mają u mnie..przyznam się, że niestety coraz rzadziej bywam w domu :( gdy wpadam 2x dziennie dosłownie na 5minut do domu tylko by je nakarmić i pogłaskać serce mi się kraja, gdy widzę te ich oczki patrzące przez kratki gdy już wychodzę z pokoju :(
tu jest ich galeria, gdyż ogłoszenie zamieściłam również na allegro->
http://allegro.pl/szczur-szczurek-3-szc ... 10512.html
proszę pisać na gugakch1@gmail.com
Szczuraski wiele dla mnie znaczą więc, wymagam podpisania umowy adopcyjnej. Informuję też, że szczurki zawiozę sama bezpośrednio do domu nowego właściciela z uwagi na bezpieczeństwo małych i aby móc porozmawiać sobie na spokojnie.
PROSZĘ ODZYWAJCIE SIĘ, im wcześniej znajdą nowy dom, łatwiej będzie im się oswoić z nową sytuacją..tak samo jak bywa z ludźmi zresztą..
pozdrawiam
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: noovaa »

Witaj.

W Białymstoku nigdy za dużo chętnych nie ma. Czy rozważasz możliwość oddania szczurków dalej ? Moje tymczasy jeździły do całej polski :).

Gdyby nie znalazły domku, a adopcja zrobiła się pilna, będę mogła zaoferować Dom Tymczasowy, a póki co, życzę szybkiego i dobrego domku :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
guga_kch1
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 22, 2012 11:11 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: guga_kch1 »

Zdaję sobie z tego sprawę, że w Białymstoku, nie ma dużo chętnych ;p. W tamtym roku urodziło nam się ok 20 ogonków (jeszcze przed wykastrowaniem samczyka) i zaledwie kilka z nich zostało w B-stoku. Jeździłam z nimi wtedy na prawdę daleko w Polskę i straciłam kuupę kasy(a pracy nie mam i kasy też, w tej chwili nawet mnie na to nie stać) :( Więc tylko oddam je dalej, jeśli zwrócą mi koszty dojazdu, a to są marzenia ehh. W takim razie dla ich bezpieczeństwa będę starała się za wszelką cenę oddać je tutaj. Jeśli nie, to skontaktuję się z Tobą :)) lub zastanowię się nad tym szalonym wyjazdem ;p
DZIĘKUJĘ, ŻE CHCESZ MI POMÓC! <hug> :))
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: noovaa »

Ja nigdy nie odwoziłam sama szczurów :).

W większych miastach jest sporo zaufanych osób, które przeprowadzą wizytę przedadopcyjną i podpiszą umowę z adoptującym. Jeśli wszystko jest ok, to szczurkom szukamy transportu z ludźmi, którzy akurat jeżdżą na potrzebnej nam trasie. Nie zawsze jest potrzeba jazdy osobiście :).

Powiem Ci że jak było trzeba, to i znalazły się osoby do odebrania szczurka w Krakowie, leczenia i ciągania się po lecznicach a później przetrzymania ich na DT do czasu znalezienia nowego domku ( miałam jedną niemiłą sytuację kiedy było trzeba szczury odebrać ).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: Nakasha »

Dokładnie, na różnych forach - szczurzych, kocich, psich, świnkowych, króliczych, itp., są osoby, które za darmo wiozą potrzebujące zwierzaki w różne strony Polski. :) Nawet za granicę. ;) I w każdym większym mieście są osoby związane z pomocą szczurom (czasem członkowie SPS), którzy przeprowadzają wizyty przedadopcyjne i mogą sprawdzić warunki u chętnego na szczury. ;)

Jeśli tylko wyrazisz chęć wyadoptowania ogonków poza Białystok, to transport się znajdzie. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
guga_kch1
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 22, 2012 11:11 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: guga_kch1 »

ojeju..a jak mam szukać takiej osoby? dać ogłoszenie na forum w stylu "kto zawiezie ogonki z bialegostoku do poznania" np?? :/ ;p
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: ania2832 »

W dziale "Transport" można się ogłosić, a jak ktoś może będzie jechał - na pewno się odezwie ;)
Po za tym fajnie że jednak zrobiłaś ten temat ;D A szczurki oddajesz razem czy osobno ? To może pomóc komuś kto szuka pojedynczego ogona :)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: noovaa »

Jeśli chodzi o Poznań czy Wrocław ( itp ) to transport zwykle jest na raty ( do Warszawy i tam w DT czekają na kolejny ). Ja najchętniej szukam domów w Warszawie, transport jest często a droga nie zbyt długa.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: Nakasha »

Dokładnie tak. :D Każde forum ma oddzielny temat dla osób poszukujących transportu. Pisze się posty w stylu "poszukuję transportu dla xx szczurów na trasie xx - xx". ;) I swoje dane kontaktowe.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
fur-elise
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 21, 2012 11:56 am

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: fur-elise »

Zeszło na temat transportu, a ja mam takie pytanie. Czy jeżeli szczurek (bądź inne zwierze) zdechnie podczas transportu, to kto ponosi winę, czy ktoś w ogóle ponosi winę? Nie chodzi mi specjalne zabicie zwierzęcia przez osobę transportującą, tylko śmierć naturalną.
Najbardziej niebezpieczną bronią w arsenale homo sapiens jest widelec.
Howard Lyman
guga_kch1
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 22, 2012 11:11 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: guga_kch1 »

Ok, super rozumiem :) Dobrze wiedzieć na przyszłość :) Na razie poczekam, bo już dwie osoby z Białegostoku dzwoniły zainteresowane.
Szczurki uważam, że lepiej oddać razem. Ewentualnie samca mogę oddać oddzielnie bo jest typem samotnika :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: noovaa »

W przypadku śmierci w "niewyjaśnionych okolicznościach" warto zrobić sekcję i sprawdzić czemu szczur umarł. Ogólnie nikt nikogo nie obwinia, bo nikt z nas zwierząt w transporcie celowo nie zabija.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: ania2832 »

Ale oddac do osoby która ma już ogony ? ;)
Samotnik czy nie - drugiego szczura i tak potrzebuje. ;D
kciukam za domek :D
, Cyna, Soda Nafta [*]
guga_kch1
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 22, 2012 11:11 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: guga_kch1 »

samotnik hmm.. samego go nie mam zamiaru zostawiać, ale po prostu czsem odnosze wrażenie, że nie zrobiło by mu to różnicy czy zmieni mu się właściciel czy lokator w klatce. Od urodzenia jest w klatce z 3samiczkami, ale specjanego przywiązania nie widzę. Często śpi sam, a gdy je wypuszczam, tylko on chodzi zawsze własnymi ścieżkami..
Chyba znalazłam już przyszłych właścicieli :)) jutro jeszczę do nich zadzwonię. Samiczki w Białymstoku, a na samca zgłosiła się dziewczyna z Wawy, która ma już 1szczura i szuka mu towarzysza. Jak jutro wszystko będzie pewne to napiszę w dziale transport, o potrzebnej mi pomocy^^ :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Oddam 3 dorosłe szczurki BIAŁYSTOK 23.02.12r

Post autor: noovaa »

Nie mogłam się powstrzymać. ON JEST PIĘKNY!

Obrazek
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”