Przyjmę dorosłą samiczkę lub kastrata (wiek>1.5 roku)!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Przyjmę dorosłą samiczkę lub kastrata (wiek>1.5 roku)!

Post autor: Devona »

W trybie dość pilnym przygarnę dorosłego szczura (samicę lub kastrata) urodzonego nie wcześniej niż ok. czerwca 2010 (na pewno zostaję w Polsce do września 2013, później nie wiadomo, dlatego nie przygarnę młodszego szczura), ale wiek i kondycja muszą być "rozsądne", żeby można było przeprowadzić łączenie. Szczurek ma być towarzystwem dla samiczki (ok. 18-20 miesięcy), która niedługo do nas dołączyć, zaś moje baby mają już ponad 2 lata i ogólnie są mało ruchliwe, chciałabym także nowej podopiecznej zapewnić towarzystwo na jak najdłuższy czas.

Do dyspozycji szczury mają mnie i mojego TŻ, aktualnie mieszkają w klatce Montana Happy Home XL, na bukowych trocinach, jedzą głównie pokarmy musli (Tima Rattima, Uczta dla szczura JR Farm) oraz granulaty (Beaphar Care+, Labofeed, Rat&Mouse Pro), chociaż te drugie ostatnio wykorzystują głównie jako wyściółkę domków :P . Szczury ze względu na wiek dostają mokre jedzenie w postaci gerberków i jogurtów, oprócz tego świeże warzywa i owoce. Aktualnie wybiegi są u nas nader rzadko, ale nie dlatego, że nie mogę ich zapewnić, tylko moje staruszki nie chcą wychodzić z klatki, a jak już je siłą wyciągnę, to głównie śpią pochowane w meblach. Mogę bardziej chętne i ruchliwe szczury bez problemu wypuszczać codziennie. Mamy na miejscu gryzoniowego weta, który od dawna opiekuje się moimi zwierzakami, jeśli nie mamy dla zwierzyńca opieki, to nie wyjeżdżamy na dłużej niż weekend. Jeszcze jedna oczywista sprawa - nie rozmnażam i nie zamierzam rozmnażać podopiecznych.

Odpowiem na wszystkie pytania. Bardzo proszę o kontakt w sprawie adopcji przez forum lub e-mail (nie gg, bo rzadko zaglądam).
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: Przyjmę dorosłą samiczkę lub kastrata (wiek>1.5 roku)!

Post autor: Devona »

Zapomniałam dodać, że mieszkam w Zielonej Górze, do Wrocławia w pierwszej połowie tego miesiąca mogę pojechać po szczura osobiście, tak więc te dwie lokalizacje są preferowane, ale jeśli znajdzie się transport, to oczywiście interesują mnie szczury z całej Polski.
Awatar użytkownika
Aniczka
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 20, 2012 11:33 am

Re: Przyjmę dorosłą samiczkę lub kastrata (wiek>1.5 roku)!

Post autor: Aniczka »

Hej! Ja mam do oddania czarną samiczkę dumbo. I mam transport do Zielonej Góry, bo mój kolega jedzie ze Szczecina w ten czwartek do domu (na pewno się zgodzi wziąć szczurkę :) ). Jedyne co może Ci nie pasować , to jej wiek - ma 5-6 miesięcy.
Jeśli byłabyś zainteresowana, to proszę daj znać jak najszybciej, najlepiej smskiem. :)
Nr mojego telefonu wysyłam na priv.
Bagera jest bardzo delikatna, ostrożna i troszkę płochliwa, jest spryciulą, lubi kryjówki i spanie w skarpecie :), jest prawie cała czarna - końce łapek ma białe i na brzuszku maleńką białą plamkę. Nie znam zwierzątka, które delikatniej niż ona brałoby jedzenie z ręki.

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... ether.jpg/
Awatar użytkownika
Aniczka
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 20, 2012 11:33 am

Re: Przyjmę dorosłą samiczkę lub kastrata (wiek>1.5 roku)!

Post autor: Aniczka »

Tu są jeszcze zdjęcia:
http://speedy.sh/DqupB/do-ogloszenia.zip

Wiem, że szukasz starszej, ale może coś się zmieniło i może będziesz zainteresowana. Zapytać nie zaszkodzi.
Pozdrawiam! : )
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: Przyjmę dorosłą samiczkę lub kastrata (wiek>1.5 roku)!

Post autor: Devona »

Bagera jest śliczna, ale dla mnie za młoda. Za to mam dla niej domek w Zielonej Górze, jeśli to nadal aktualne.
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: Przyjmę dorosłą samiczkę lub kastrata (wiek>1.5 roku)!

Post autor: Devona »

Podnoszę.

Z uwagi na bezskuteczne poszukiwania samiczki (kastrata) w podeszłym wieku adoptuję także szczurka młodszego niż 1.5 roku (musi mieć jednak co najmniej rok).
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: Przyjmę dorosłą samiczkę lub kastrata (wiek>1.5 roku)!

Post autor: Devona »

Samiczka już jest, teraz szukam transportu ;) .

Można zamknąć.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”