Iwan (pierwszy ogonek)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: thevill »

Obrazek

Jest to mój pierwszy szczurek którego otrzymałem wczoraj w prezencie, ma na imię Iwan. Pierwszy dzień spędził w kryjówce, wyszedł dopiero jak poszedłem spać (słyszałem jak pije z piodełka i chrupie ziarenka). Drugiego dnia już 1/3 dnia spędził poza kryjówką i nie ma problemu z tym aby posiedzieć na rękach dać się głasckać czy jeść z ręki. Jak narazie nie dziabnął ani razu : P

Obrazek

Mam pytanko, jest ktoś wstanie stwierdzić mniej więcej jego wiek? jak wspomniałem dostałem go w prezencie a osoba od której go dostałem nie jest w posiadaniu tej informacji : P
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: unipaks »

Sympatyczny prezent, tylko niekompletny :) , żeby był naprawdę udany, potrzebne są dwa szczurki, bo to stworzonka silnie stadne i trzymane samotnie być nie powinny - tak więc przejrzyj dział Zwierzaki/Oddam :) Jest tam sporo szczurków do adopcji, nawet jeśli nie w Twojej okolicy, to transport się znajdzie.
Iwanowi oraz Tobie życzę szybkiej i udanej adopcji drugiego szczuraska :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: smeg »

Wygląda tak na 3-4 miesiące, bo już zdążył dosyć zjaśnieć (szczurki odmiany husky jaśnieją z wiekiem) ;) Ale trudno dokładnie ocenić po takich małych zdjęciach zza krat.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: smeg »

Koniecznie też potrzebna mu większa klatka, bo w tej będzie miał problem ze swobodnym obróceniem się ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: thevill »

Co do klatki to w weekend będę mieć klatke o rozmiarach dla 3 szczurków (odwiedziłem już "kalkulator" na forum) z 2 pietrami i tam urządze już rurki, zabawki, balkon już jest wykonany tylko musze wywiercić dziurki do przyczepienia :P tylko zastanawiam się jeszcze czy montować w nowej klatce hamak, zostawić Mu kryjówke ktora ma teraz czy obie rzeczy.

Dobrze że około 3-4 miesiące bo patrząc zdjęcia "mlodych" szczurków myślałem że mój jest dużo starszy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: smeg »

Szczurki rosną błyskawicznie, więc te maluchy ze zdjęć za parę tygodni będą takie, jak Twój Iwan ;) A w klatce najlepiej umieścić dużo różnych "mebli", czyli hamak i kryjówka na raz będą ok ;) Szczury lubią klatki urządzone "na gęsto".
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: Rajuna »

No to tutaj możemy offtopować ile wlezie :)

Jak chcesz się dowiedzieć ile ma, to zrób mu zdjęcie z czymś do porównania, najlepiej na ramieniu albo na rękach ;) I tak dla pewności spytam - widać po nim, że to chłopiec? ::) pytam nie ze złośliwości, tylko dlatego, że odebrałam raz samiczkę od kogoś, kto był przekonany, że to samczyk - a miał ją ładnych kilka miesiecy ::)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: thevill »

Oj widać widać i to bardzo :P

Obrazek

to wymczasowa klatka (w Niedziele mam odebrać duzo wieksza :P)

Zaraz, albo niedługo wrzuce fotke z Iwanem na ręku ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: thevill »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: Rajuna »

smeg, kurde, on wygląda na dobrze wyrośnięte 300-400g szczura, nie na 3-4m-ce :D Chociaż w sumie faceci w tym wieku chyba tyle ważą... u mnie półroczna Tina (330g) jest tej wielkości ::) ale nie wiem, Ty popatrz, może się lepiej orientujesz w samczej wielkości :D
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: thevill »

no nie, nie może być starszy :( On jeszcze 100 lat ma żyć ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: smeg »

Mój samiec husky w wieku 2 miesięcy ważył 400 g, więc tym się sugerowałam :P Jest podobnych rozmiarów, a teraz ma 3 miesiące.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: thevill »

Poprostu pewnie Iwan lubił pojeść w poprzednim mieszkaniu ;p i to widać bo ciągle by coś jadł i ogolnie "dobrze wygląda" ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: thevill »

Obrazek

Teraz klatka wygląda tak, górna część jeszcze pusta bo zastanawiam się jak ją urządzić ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
fraisee
Posty: 132
Rejestracja: sob sty 28, 2012 1:12 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwan (pierwszy ogonek)

Post autor: fraisee »

Trochę pustawa ta Twoja klatka. Możesz spotkać się z taką sytuacja, że maluch nauczy otwierać się sam klatkę i po prostu z nudów sam z niej wyjdzie. Musisz koniecznie kupić dużo większą klatkę i sprawić małemu przyjaciela. Mój Frugo ma około 2 miesięcy, a jest grubiutkim szczurkiem. ;) i w sumie jest bardzo podobny do Twojego kluska.
Lulo i Frugo
Szatany truskawy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”