[OTYŁOSC] gruba czy spuchnięta?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
123mka
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 28, 2005 11:36 am

[OTYŁOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: 123mka »

Od jakiegoś tygodnia zauważam ,że muj szczur jest coraz grubszy,nigdy nie był chudy,ale teraz po bokach wiszą mu fałdy tłuszczu -o ile to jest tłuszcz a nie jakaś opuchlizna .Podobnie wygląda jego pyszczek -główka jest jakby spuchnięta ledwo widać mu oczka. OstaTNio dosyć rzadko był wypuszczany ,a kiedy już go wypuszczałam wchodził pod łóżko i spał.Czyżby brak ruchu? Zauważyłam też że jest jakiś osowiały ,już nie bawi się ze mną jak dawniej,i nie przychodzi tak szybko na zawołanie .A może to starość? Szczurzynka ma półtora roku. Moja koleżanka mówiła mi ,że jak była ze swoim szczurkiem u weta ,to powiedział jej ,że szczurzynki bardzo często chorują na choroby związane z układem rozrodczym, zwłaszcza jeśli nie rodziły , więc może to to? Proszę pomóżcie.
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: czarny mag »

Gdybys mogła wrzucić zdjęcie. Mam mieszane uczucia. Szczur raczej niepowinien być spuchnięty na całym ciele. Ale skoro mówisz że oczek nie widać to może to byc jednak opuchlizna. Może za mało ruchu albo taka juz jest jego natura. Bardziej jest matwiące że jest osowiały. Może póldź do veta?
Ostatnio zmieniony pn mar 28, 2005 11:54 am przez czarny mag, łącznie zmieniany 1 raz.
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: Mycha »

Ale weterynarz...
Ta jasne- jak urodzi to nie zachoruje :wink: Albo koleżanka wciskała kity, albo weterynarz do bani.
Masz może zdjęcia szczurci? Bardzo by się przyadały. No i jeszcze waga- najlepiej zważyć ją na kuchennej. Potrzebujemy więcej informacji. Jaka duża jest klatka szczurci i czy ją wypuszczasz? Czym ją karmisz /chodzi głównie o dodatki- czy dajesz mięso, sery, jak tak to jakie i co jeszcze?/?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
123mka
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 28, 2005 11:36 am

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: 123mka »

zważyłam ją przed chwilką -ponad 500 g. Klatkę ma dużą 3-piętrową .Niezbyt lubi takie ziarniste jedzenie (mieszanki dla szczurów) ije płatki kukurydziane ,pasztetkę,drożdże ,ser biały, mięska itp. Bardzo lubi jeść ,ale jest osowiała ,dużo pije .A z tym wetem tak na serio było -tak mówił -więć to nieprawda?
.Jeśli to opuchlizna-bo na to mi wyglada (przynajmniej na pyszczku) to ide jutro do weta. A jeśli jest gruba -to mam ją odchudzić? Ale jak -zmusić do biegania?

posty zostały połączone / edit mod
Ostatnio zmieniony wt mar 29, 2005 9:47 am przez 123mka, łącznie zmieniany 1 raz.
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: czarny mag »

drożdże daje się szczurom? Czy od mięa szczury nie robią się agresywne? Tak to nieprawda.
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
123mka
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 28, 2005 11:36 am

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: 123mka »

ja daję szczurci drożdże bo gdzieś czytałam ,że ma wtedy lśniącą sierść i nie ma plamek na ogonie. A od mięska wcale nie jest agresywna.
teraz jak jej się przyglądam to widze że na pyszczku ma opuchniete to miejsce nad noskiem i między oczkami i policzki.Wczoraj raczej nie była aż tak opuchnieta
aha i jeszcze jedno teraz gdy biegnie to widzę że co chwilkę staje ,jakby się zmęczyła i mocno oddycha .Tak samo kiedyś (jeszcze z 2 -tyg temu) jak ją chciałam włożyć do klatki ,to nie chciała ,zapierała się nóżkami ,wiła na boki -a teraz jak ją wypuszcze to sama wraca do klatki i od razu idzie spać.

posty zostały połączone / edit mod
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: Gumcia »

po pierwsze:
jest taka opcja "ZMIEŃ" w prawym górnym rogu Twojego posta, proszę, używaj jej jeśli chcesz coś dodac do ostatniego swojego posta a nie pisz 3 jeden za drugim.
po drugie:
czekamy na zdjęcie ;)
po trzecie:
raczej sie i tak i siak bez weta nie obejdzie
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: Mycha »

Istnieje takie przekonanie, że zdrowo jest dopuścić samiczki /psy, koty inne zwierzęta/, ale jest to nieprawda.
Co to jest pasztetka? Mięsko? Bo tak mi się z pasztetem skojarzyło :wink: W każdym razie jeśli pasztet to wyklucz to z diety- wszystko co przyprawione jak i słodzone nie nadaje się dla szczurka.
500 gram i to jest samiczka? Dużo, bardzo dużo, przynajmniej w stosunku do moich samców... Wydaje mi się, że szczurka może mieć problemy z przemiana materii lub zaburzeniami w czynności gruczołów dokrewnych. Występuje często u zwierząt starszych. Weterynarz pwnie poda hormony jeśli to rzeczywiście otyłość. Czekamy na zdjęcia.
A wypuszczasz ją z klatki? Jak często i na jak długo? I podaj dokładne wymiary klateczki.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
123mka
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 28, 2005 11:36 am

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: 123mka »

czyli po prostu spasiona? ale i tak pujdę jutro do weta. Klatka:wys 50cm szer35x 25cm 3 pietra po ok15 cm .Wypuszczam ją codziennie na około od 1h -5h
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: krwiopij »

jesli objawy pojawily sie nagle, to to na pewno nie jest otylosc... ani starosc - 1,5 roku to jeszcze mlody szczur... tym bardziej, ze na spuchniety wyglada pyszczek... mala ma problemy z oddychaniem, puchnie, szybko sie meczy, jest gruba - ja stawiam na serce... bez dobrego weta sie nie obejdzie (moj na poprawe krazania przepisal homeopatyczny lek cactus - podobno bardzo dobrze sprawdza sie u szczurkow)...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
123mka
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 28, 2005 11:36 am

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: 123mka »

a czy ktoś zna jakiegoś dobrego weterynarza ,znającego się na szczurkach w okolicy Jaworzna k.Katowic? Hm mam nadzieję że to nie jest nic poważnego. Boję się tej wizyty.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: krwiopij »

niestety nie mamy chyba zadnych innych forumowiczow z tych okolic... moze wez ksiazke telefoniczna, podzwon i wypytaj, czy zajmuja sie szczurami?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: moni »

Ja bym stawiała na obrzęki spowodowane niewydolnością serca.I to w dodatku niewydolność zrówno lewo- jak i prawokomorowa.To także tłumaczyło by to szybkie męczenie się i problemy z oddychaniem.Chociaz z drugiej strony nie jestem pewna czy postępowało by to w takim tempie w jakim postępuje.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
123mka
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 28, 2005 11:36 am

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: 123mka »

właśnie wróciłam od weterynarza.Powiedział,że szczurcia jest za gruba i stąd te problemy.Ma kłopoty z krążeniem i dostała jakiś zastrzyk odwadniający ,na następny idziemy w czwartek.Dzieki wszystkim za pomoc!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OTYLOSC] gruba czy spuchnięta?

Post autor: ESTI »

Czyli teraz dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Niech szczurcia troszkę schudnie, a myślę, że i krążenie jej się poprawi. I postaraj się, żeby miała więcej ruchu, ale dosłownego. Musisz nad nią trochę popracować.
Wszystkiego dobrego. :wink:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”