szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

tomek1410r
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 07, 2012 9:28 am

szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Post autor: tomek1410r »

mam problem . mój szczurek Łatuś jest oswojony ale nie rozróżnia ręki od jedzonka . kiedy daje mu jedzenie ( w tym przypadku marchewkę) wyrywa z całej siły tą marchew a jak daje mu do powąchania rękę to gryzie i ciągnie w głąb klatki >:( . mam sposób na to ( daje mu do powąchania ołówek i go nim głaszcze a potem ja go ręką głaszcze) , ale chcę go od tego odzwyczaić . proszę pomóżcie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Post autor: Paul_Julian »

Twój szczurek powinien miec kumpla , ale nie kupuj, zaadoptuj z forum :)

Ręce pewnie pachną Ci jedzeniem, albo czymś dobrym :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
tomek1410r
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 07, 2012 9:28 am

Re: szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Post autor: tomek1410r »

nie wiem czy warto bo mój szczur ma już 2 i pół roku
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Post autor: akzi »

oczywiście że warto czasem do takich leciwych szczurkow nowe sily wstepują :D
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
tomek1410r
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 07, 2012 9:28 am

Re: szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Post autor: tomek1410r »

rodzice nie pozwalają na samiczkę, a samce sie pogryzą.
Sol_Leil
Posty: 86
Rejestracja: śr lut 15, 2012 9:23 pm

Re: szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Post autor: Sol_Leil »

Jeśli połączysz szczurki wg zasad, które znajdziesz na forum, nie będą się gryźć :) Potrzeba tylko trochę cierpliwości i chęci :) Samiczki do samca nie dokupuj, bo rodzice raczej nie będą chętni wydawać pieniędzy na kastrację :)
wystefiona
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 17, 2012 9:44 am

Re: szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Post autor: wystefiona »

Ja mam 3 samce i jest ok. Najstarszy 4 miesięczny strasznie rzuca się na jedzenie z ręki. Jak kawałek jest mały to po prostu boje się mu dawać. Czy da się go tego oduczyć ? Bardzo mnie denerwuje ;(
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Post autor: Rajuna »

Za każdym razem jak chcesz mu coś dać, najpierw mu tym pomachaj przed pyszczkiem - niech widzi, że coś jest, a potem pozwól zabrać z otwartej dłoni. Mój paskud też gryzie, ale nie dlatego, że się broni, tylko po wącha zamiast patrzeć i łapie pierwszą lepszą rzecz przed nosem. To może też wynikać ze słabego wzroku.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
wystefiona
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 17, 2012 9:44 am

Re: szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Post autor: wystefiona »

Dokładnie jak opisujesz powącha i rzuca się. Natomiast inne tego nie robią tylko Stef szyderca ;)
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Post autor: Rajuna »

Czasem szczury po prostu są takie zachłanne, boją się, że im zabierzesz :P Jeśli każdy podany z ręki przysmak zabiera i się z nim chowa żeby go zjeść, to znaczy, że Ci nie ufa tak do końca ;) Jeśli tak jest, to proponuję wziąć szczura na ręce, stanać z nim tak, żeby nie mógł z Ciebie zejść i wtedy dać mu np. dropsa. Jeśli kilka razy zobaczy, że nawet jeśli nie ma gdzie uciec, może zjeść swoją zdobycz na Tobie i mu jej nie zabierasz, może się trochę uspokoi ;) Chociaż u mnie Wydra i tak się zawsze rzuca na palce sprawdzić, czy nie mam czegoś dobrego ;)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
tomek1410r
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 07, 2012 9:28 am

nieoswojony

Post autor: tomek1410r »

mam problem mój szczurek na rękach lub poza klatką nic nie je nawet najlepsze smakołyki a w klatce to największy żarłok :) jest sam w klatce bo mu 2 miesiące temu kolega umarł . mam też drugiego szczura ale jest w oddzielnej klatce od Ziomka (mojego szczura) bo Miodek(mój drugi szczurek) myśli że Ziomek to dziewczyna :P
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: szczur który nie rozróżnia jedzenia i ręki

Post autor: Rajuna »

I oddzieliłeś ich tylko dlatego, że jeden na drugiego wchodził? :/ To jest oznaka dominacji i jeśli obaj to na 100% chłopcy, to powinni być razem.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”