Obgryzanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Obgryzanie

Post autor: piotrekmr »

Witam!
Mam pewien baaardzo duży problem, ponieważ moje 2 szczury męczą swoją koleżankę nie coś typu że ją biją tylko czyszczą ją tak że wygryzają futerko tak już przez około 5 miesięcy a teraz zauważałem że obgryzają jej uszy. Teraz wygląda strasznie brzydko nie wiem co mam robić aby przestały. A i czasami ma małe ranki na grzbiecie i jest mi jej żal. :( pomóżcie :'( :'( :'(
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Obgryzanie

Post autor: IHime »

piotrekmr pisze:Witam!
Mam pewien baaardzo duży problem, ponieważ moje 2 szczury męczą swoją koleżankę nie coś typu że ją biją tylko czyszczą ją tak że wygryzają futerko tak już przez około 5 miesięcy a teraz zauważałem że obgryzają jej uszy. Teraz wygląda strasznie brzydko nie wiem co mam robić aby przestały. A i czasami ma małe ranki na grzbiecie i jest mi jej żal. :( pomóżcie :'( :'( :'(
Jest duże prawdopodobieństwo, że to świerzb, a nie działalność koleżanek. Jedyne wyjście - wybrać się do weta na kurację iwermektyną. Nieleczone pasożyty są bardzo przykre dla szczurka, a w skrajnych przypadkach mogą skończyć się śmiercią ogonka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obgryzanie

Post autor: Paul_Julian »

A czy to nie jest przypadkiem świerzb ?
Szczury nie obgryzają sobie uszu.

Jak są strupki na uszach, krostki,jakies wystające "pypcie" , to jest to świerzb i musisz iśc do weta leczyć całe stadko. Ranki na grzbiecie też własnie są od pasozytów. Futerko może tracić albo przez chorobę , albo koleżanki ją czyszczą z pasożytów.
W domu się tego nie wyleczy samemu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Obgryzanie

Post autor: piotrekmr »

hmmm tylko że to nie są krosty na uszach tylko postrzępione obwódki ucha. Ucho jest zdeformowane .
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Obgryzanie

Post autor: piotrekmr »

o kurcze teraz zobaczyłem zdjęcia w necie :( wygląda podobnie :'( :'(
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Obgryzanie

Post autor: IHime »

piotrekmr pisze:hmmm tylko że to nie są krosty na uszach tylko postrzępione obwódki ucha. Ucho jest zdeformowane .
Tak właśnie wygląda bardzo zaawansowany świerzb.
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Obgryzanie

Post autor: piotrekmr »

a to trudno się leczy ??? i czy drogo kosztuje ??? i czy jest zaraźliwe dla innych szczurów bo mój drugi szczur ma krostkę na nosku która się nie goi ???
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Obgryzanie

Post autor: Agusta »

Jest zaraźliwe.
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obgryzanie

Post autor: Paul_Julian »

Musisz leczyć całe stadko, czy ma objawy czy nie. Ta krostka na nosku to też objaw choroby.
Leczenie jest tanie , 3 dawki ivermektyny , to moze byc koszt np. 10 zł (czesto dostaniesz w strzykawce do podania dopyszcznego odpowiedniej dawki).

Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=7705 masz główny temat świerzbu. poczytaj jakieś z 10 ostatnich stron, bo tam sa najbardziej aktualne.
Koniecznie tez poczytaj, co tam pisze o odpowiedniej ściółce (czesto w trocinach i sianie sa pasozyty) i o dezynfekcji klatki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Obgryzanie

Post autor: piotrekmr »

dobra dzięki. a używam trocinek Vita pol takie wielkie i benka zapach lesny
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Obgryzanie

Post autor: piotrekmr »

a do veta iść ze wszystkimi szczurami???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obgryzanie

Post autor: Paul_Julian »

Możesz zabrac wszystkie, a możesz też pójśc najpierw sam i poprosić o overmektynę. Ale najlepiej jesli wezmiesz stadko, bo czasem podaje sie zastrzyk.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Obgryzanie

Post autor: piotrekmr »

hhmm a mogę je wziąć w kieszeniach kurtki czy raczej do torby/plecaka bo nie mam transporterka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obgryzanie

Post autor: Paul_Julian »

Nie możesz. Transporterki są w tesco do 30 zł, na dziale ' dla zwierzat". Z kartonu się przegryzą. Ostatecznie mozna kupić taki duzy pojemnik Curver z zatrzaskami i w pokrywce zrobić dziury . Ale lepiej kupić porządny transporter.

Idz w takim razie bez szczurków, i koniecznie kup transporter, bo to naprawde potrzebna rzecz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Obgryzanie

Post autor: piotrekmr »

a jak bym włożył je do torby z ręcznikiem taka dość duża prostokątna (weterynarz jest z 10 min drogi od domu)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”