Rana po zastrzyku

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Whiskey i Cola
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 5:43 pm

Rana po zastrzyku

Post autor: Whiskey i Cola »

Witam.

Dzisiaj mój szczuras rozciął sobie ogonek kartką od książki. Rana nie duża ale jak to bywa także u ludzi dość krwawiąca. dlatego pojechaliśmy z nią do weterynarza.
Doktor obejrzała ranę, przemyła i postanowiła żeby dać małej zastrzyk przeciwbólowy i przeciwzapalny.
No i tu zaczął się problem mała chyba dostała jakiejś alergii na ten zastrzyk, rozdrapała to miejsce. Wygląda to jak martwica lub strup i nie do końca wiem co z tym zrobić. Boję się, że zrobi sobie krzywdę. Jak pomóc małej żeby to nie swędziało i nie bolało??

(wiem że zdjęcie było by przydatne ale niestety Limonka strasznie się kręci, a nie chce jej jakiego bólu dodatkowo sprawić)
z nami od 01.06. 2013 Rakija (12.04) oraz od 13.11.2013 Pestka (04.10):):)
po drugiej stronie tęczy Whiskey :(, Tequila :( (oby tam były bananki dla niej), Limonka:(, Cola :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana po zastrzyku

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz to przemywać riwanolem, albo octeniseptem, zeby sie nie zapaskudziło. Martwica pojawia się zwykle tydzien po zastrzyku, więc to nie to.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Whiskey i Cola
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 5:43 pm

Re: Rana po zastrzyku

Post autor: Whiskey i Cola »

A czy możliwe jest żeby inne szczury nie akceptowały tego zranionego??
Czy może to być kwestia zapachu alantoniny (zasypki)??

Do południa dziewczyny były razem i wszystko grało, spały, bawiły się, ale gdy po południu wróciliśmy od weterynarza Cola zaatakowała Limonkę i "zdjęła" jej strupka z ogonka.

Nie za bardzo wiem co robić oprócz od izolowania Limonki.
z nami od 01.06. 2013 Rakija (12.04) oraz od 13.11.2013 Pestka (04.10):):)
po drugiej stronie tęczy Whiskey :(, Tequila :( (oby tam były bananki dla niej), Limonka:(, Cola :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana po zastrzyku

Post autor: Paul_Julian »

Gdzies czytałem, że szczurki traktują zmierzwione futerko jako cos niezdrowego, tak samo zareagują na plaster na palcu- zaraz go gryzą i skubią .
Chory szczur ma zmierzwione, napuszone futro, więc jakby jest zagrożeniem - stado jest słabsze. Takie bardziej agresywne szczurki mogą zaatakowac chorego, jesli nie są z nim super zaprzyjaznione.
Myslę, że moze dlatego zaczeły skubać ten strupek- bo to jakies obce, przeszkadza, dziwne..

Najlepiej izoluj dziewuszkę, to sie szybko zagoi, a jak nie będa jej tam grzebać, to sie nie bedzie paskudzić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”