Zaadoptuję sczurzycę [Warszawa]

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Renata-Methys
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:05 pm

Zaadoptuję sczurzycę [Warszawa]

Post autor: Renata-Methys »

Witam!:)

Parę miesięcy temu niestety odeszła moja ostatnia szczurzyca:(
W końcu po jakimś czasie zdecydowałam się zaadoptowac nowego zwierzaczka...

Poszukuję tak 2 samiczki (nie chcę pary samica-samiec) do zaadoptowania... Wszystkie akcesoria jużż posiadam.
Czy miałby ktoś może jakiegoś szczurka do oddania??

Z góry dziękuję za odpowiedź!!

Renata
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zaadoptuję sczurzycę [Warszawa]

Post autor: Paul_Julian »

Mozna trzymac samca i samicę, ale tylko jesli chłopak to bezjajec :D
Szczurki to min. dwa , bo to stadne.

Najlepiej poczytaj ten temat http://szczury.org/viewtopic.php?f=164&t=33317 i napisz poniżej odpowiedzi. Inni od razu bedą mieli wiedzę o warunkach u Ciebie. Jesli ktoreś z warunków jest niedobry (np. za mała klatka czy neiwłaściwa karma ), to od razu się o tym dowiesz, i bedziesz mogła np. poszukac większej klatki czy karmy. Więc jak najbardziej prosimy o szczere odpowiedzi :)
No i poszukaj w dziale "oddam", na pewno coś sie znajdzie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Renata-Methys
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:05 pm

Re: Zaadoptuję sczurzycę [Warszawa]

Post autor: Renata-Methys »

Wiem, że dwa dlatego też bym chciała zaadoptowac od razu dwie samiczki...
Samców nie chcę, nie wiem dlaczego, po prostu mam sentyment do samiczek.

Odpowiedzi:

1. Czy masz już szczury?: Miałam, w pewnym okresie nawet 3, teraz nie mam żadnego...:(
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary.: Około 60/80/50...
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?: Chodziłam do Salvetu, na ul. Kosiarzy, bardzo mila pani:)
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?: Karmą dla szcurków - Vitapolem (ten wczesniej stosowałam), suchym chlebem oraz bardzo moje szczurzyce lubiły mlecze:)
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?: Miłością?
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?: Kiedy tylko będzie właściciel chciał... Oczywiście bez przesady;)
7. Czy masz w domu inne zwierzęta?: Nie, nie mam....
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?: Albo będą wyjeżdzac ze mną, albo ew. się nimi zajmnie mój chłopak:)
9. Jak będą wyglądały wybiegi?: Wybieg? Hm... Swobodne łażenie po pokoju to wybieg? Jeśli nie, to nie wiem... Możecie mi coś poradzic...
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?: Dziwne to, ale bez problemów, jeśli sobie to właściciel będzie życzył...
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną?: Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun? Osobiście nie wiedziałam, że coś takiego istnieje, ale podpiszę, jestem pełnoletnia;)

Dziękuję za odpowiedź i mam nadzieję, że się ktoś znajdzie:)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zaadoptuję sczurzycę [Warszawa]

Post autor: Paul_Julian »

To ja od razu odpowiem na kilka rzeczy.
Klatka bedzie ok na 2 samiczki. Tylko poczytaj o ściółkach.
Karma Vitapol nie jest dobra karmą , nowa linia Vitapol Premium Line jest lepsza - najlepiej kupować w necie. Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=34608 masz takie podsumowanie.
Poczytaj też inne tematy w Karmieniu (suchym chlebem łatwo sie zadławić , a bardziej sa potrzebne owoce/warzywa). No i białko raz w tygodniu.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=33845 Tu masz temat o wizytach adopcyjnych i po co są.
Wybiegi to spacerki po pokoju , nie na dworze :)

No i powodzenia!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Renata-Methys
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:05 pm

Re: Zaadoptuję sczurzycę [Warszawa]

Post autor: Renata-Methys »

Nad karma sie jeszcze zastanowie... Nie wiedzialam o tym chlebie, moje poprzednie szczurzyce go lubily, ale warto wiedziec, na pewno to zmienie...
Owoce i warzywa tez oczywiscie dawalam, nie wiem dlaczego wypadlo mi to z glowy... Staram sie jak najlepiej dbac o moje zwierzaczki i czesto dostawaly jakies smaczne przekaski:)
Vitapol podalam jako nazwe marki, nie konkretny produkt.... Mysle, ze juz konkretny gatunek karmy zalezy od szczurka, co on polubi...

Dziekuje za pomoc i mam nadzieje, ze mi sie poszczesci kogos zaadoptowac.. Jesli nie, znacie jakas dobra chodowle w Warszawie?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Zaadoptuję sczurzycę [Warszawa]

Post autor: dusiaczek »

Ze sklepowych dużo lepszy jest Vitacraft, a najbardziej to opłaca się przez internet zamawiać. Vitapol nie jest dobry, podobno ta nowa wersja jest lepsza, co nie zmienia faktu, że są lepsze karmy, bardziej pożywne. Szczury będą jeść, owszem, ale szczur zje wszystko. Jak to zazwyczaj piszą - dzieci uwielbiają chipsy, ale czy chipsy są dla nich zdrowe?
Spis hodowli: http://www.shsrp.yoyo.pl/hod.htm
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”