[Lublin] Śniegowy szuka domu

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Lilynight
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 6:26 pm

[Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: Lilynight »

Witam
Szczurek uratowany z niedoszłych eksperymentów szuka domu. Niestety nie mogę go zatrzymać na stałe, gdyż nie polubił się z moim Rubinem. Śniegowy-biały samiec z czerwonymi oczami. Zdrowy (nie brał udziału w eksperymentach-był szczurem zapasowym), około 5 miesięcy, nieco płochliwy ale lubi ludzi. Do oddania w dobre ręce :)

Do odbioru na terenie Lublina.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śniegowy szuka domu

Post autor: Kluska123 »

Wstaw zdjęcia malucha :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Lilynight
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 6:26 pm

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: Lilynight »

Tak wygląda Śniegowy (zza poduszki :3)
Lilynight
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 6:26 pm

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: Lilynight »

Nie wiem czemu, ale forum wypluwa mi zdjęcia - ninejszym link do fotki Śniegowego na ImageShacku;
http://imageshack.us/photo/my-images/201/niegowyy.jpg/
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: Izabela »

Może warto spróbować dalszego łączenia samców ze sobą, zanim zdecydujesz się na oddanie białaska? Bo rozumiem, że Rubin jest samotny?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: smeg »

Izabela ma rację, rzadko kiedy szczury się lubią od początku, ale po kilku tygodniach odpowiedniego łączenia mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi ;) Poczytaj o łączeniu w dziale "Stadko", Rubin nie powinien żyć samotnie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Lilynight
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 6:26 pm

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: Lilynight »

Już ponad 2 tyg próbuję je zaprzyjaźnić i nic-zero postępów. Po prostu nie przepadają za sobą i tyle. U ludzi też się to zdarza. A nie chcę dopuścić do sytuacji w której zęby pójdą w ruch. Jak na razie Rubin polubił tylko kilka samiczek które miałam tymczasowo w domu, ale z wiadomych względów razem być nie mogą. Taki całkiem samotny to nie jest. Obok jego klatki często stoi druga-ze szczurkiem któremu szukam domu. Trochę ich się już przewinęło przez moje ręce.
Tak więc Śniegowy nadal szuka domu.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: akzi »

wydaje mi się jednak że twoj szczur nie czerpie satysfakcji z tego że co jakiś czas pojawia się obok niego klatka ze szczurem , mylisz pojęcia jak piszesz że nie jest sam bo czasem obok w klatce ktoś jest.
szczur chce bliskości drugiego szczura nie miziania się przez pręty


próbuj dalej niektóre lączenia trwają miesiącami i jakoś szczurki się dogadują, a samotnego szczurka nie polecam trzymać lepiej oddaj dwa .. szczur zaraz wpadnie ci w depreche i się zamęczy psychicznie,, do tego stres bo pani stawia obok niego klatkę z obcym szczurem. dziwne
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: Marzka95 »

A możesz opowiedzieć jak je próbujesz łączyć, bo może coś źle robisz?
Jeszcze trochę poczekaj a zobaczysz, że będą najlepszymi kolegami.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Lilynight
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 6:26 pm

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: Lilynight »

akzi nie wiesz jak u mnie jest, ale dziękuję że mnie tak od razu oceniłeś/łaś. Rada oddania obu szczurów jest super.

Marzka95-Rubina mam od nie dawna. Nie chcę mu kupować kolegi ze sklepu, więc próbuję go łączyć z samcami które u mnie są tymczasowo i szukają domu. Tymczasowo czyli zwykle około 2 miesięcy. Śniegowy jest pierwszym samcem. Do tej pory zawsze były dziewczyny-taki fart. Ich klatki stoją obok żeby się widzieli, czuli swój zapach i mogli się dotknąć. Biegają razem codziennie na "terenie neutralnym" , w pobliżu wielka micha jedzenia, tak żeby wystarczyło dla obu, nawet jeśli jeden wejdzie do miski. Ale oni siebie unikają, każdy w swoim kącie siedzi :( Do tego Śniegowy zamyka się w sobie i dziczeje. Nie wiem co robić by polepszyć ten stan, więc chciałam go oddać komuś kto lepiej się nim zajmie, bo ja nie wiem co robić dalej żeby było lepiej :(
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: alken »

to że klatki stoją obok siebie to akurat jest słaby pomysł i często wzmaga agresję, bo szczurek chce dotknąć i powąchać, a nie może. no dobrze, biegają sobie na neutralu i jak się zachowują? co dalej robisz?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: Maszka »

2 tygodnie to malutko, nie warto się poddawać. Moje najdłuższe łączenie trwało ponad 2 miesiące i szczur który przeszedł przez kilka domów - w końcu znalazł swoje stado.
Jeśli siebie unikają, to moim zdaniem dużo daje (jeśli też nie wykazują względem siebie agresji, nie stroszą się, nie gryzą) zamknięcie ich w małej klatce na kilkanaście godzin, nawet takiej chomiczówce (pod ciągłą obserwacją i z ewentualną interwencją!). Szczury są skazane na siebie, w końcu dociera do nich, że ten drugi nie jest wcale taki zły i śpią wtulone w siebie. Może warto spróbować?
FrancisBegbie
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 20, 2012 9:00 pm

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: FrancisBegbie »

Jak dla mnie to będzie straszliwy pech jak zdrowe dwa szczurki nie będą w stanie ze sobą współżyć. Trzeba dać im czasu, zapewne muszą wypracować coś w rodzaju "dominatora" a to wiąże się z małymi starciami. W końcu któryś z nich zaakceptuje sytuację i będzie wszystko ok. Dwa samotne szczury są zawsze dla siebie czymś w rodzaju samców alfa a w stadzie nawet małym, dwóch samców dominujących być nie może, któryś musi odpuścić a to wiążę się z czasem...

Jak najwięcej niech przebywają pod Twoją obserwacją, jak masz trochę bardziej "naturalistyczną" wizję to możesz nawet zostawić ich samych na noc i zobaczyć co będzie się działo rano. Coraz częstsze przyzwyczajanie i dominowanie jednego nad drugi spowoduje akceptację stanu rzeczy.
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: [Lublin] Śniegowy szuka domu

Post autor: Marzka95 »

Lilynight jeżeli sie nie gryzą ani nic z tych rzeczy to dobrze. Próbuj dalej.
Czasami to może długo trwac ale zaciśnij zęby i codziennie je puszczaj razem.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”