Dlaczego szczury mają takie obrzydliwe nawyki!?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Czy wasze szczury teÂż robiÂą se toalete z miejsca spoczynku?

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

Tak, i okropnie potem ÂśmierdzÂą!
34
44%
Tak, ale nie ÂśmierdzÂą
21
27%
Nie, nigdy!
9
12%
Sikaja tylko w jedno miejsce, na szczĂŞÂście...
13
17%
 
Liczba głosów: 77

Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Dlaczego szczury mają takie obrzydliwe nawyki!?

Post autor: krwiopij »

Bart, szczury nie maja okresu... wiec ta opcja odpada...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Bart
Posty: 30
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 12:54 am

Dlaczego szczury mają takie obrzydliwe nawyki!?

Post autor: Bart »

Ale mają coś podobnego. Po za tym. W USA są inne realia. tutaj nie ma weterynarza za każdym rogiem jak w polsce a najmniejsza bzdura kosztuje gróbe pieniądze. dwa to rodzice (nie zgodzą się) po trzecie NIE MA POWODU!
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Dlaczego szczury mają takie obrzydliwe nawyki!?

Post autor: krwiopij »

sluchaj, jesli na jej szmatkach jest jakas podobna do krwi wydzielina, to:

a) to tylko porfiryna... jesli tak, ze szczury na pewno maja jej slady wokol oczek i/lub noska... moga byc takze na przednich lapkach lub z boku na pyszczku... wycieki porfiryny swiadcza (ogolnie rzecz ujmujac) o oslabieniu, wiec powinienes zaczac podawac malym cos na wzmocnienie...

b) to krew... jak juz bylo mowione: szczury nie maja zadnych naturalnych wyciekow krwi... jesli z ktoregos otworu szczurzego cialka wyplywa krew/plyn z domieszka krwi - dzieje sie cos zlego i musi interweniowac weterynarz...

tak czy inaczej musisz zaczac dzialac... wziales te zwierzki do siebie i jestes za nie odpowiedzialny... jesli choruja, nasz obowiazek je leczyc... niewazne ile by to mialo kosztowac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Bart
Posty: 30
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 12:54 am

pomy?la?em sobie tak:

Post autor: Bart »

Że nigdy dokładnie (niestety) nie studiowałem tego co jest tam na dnie (pudełka gdzie śpi) ale kiedyś miała wycieki po-(czegośtam) w każdym razie to już historia, a krwią nie siusia... przy najbliższej okazji przyjrz.ę się dokładniej, bo nie zasikała jeszcze nowego kartonika :/
Kapka
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:33 pm

Dlaczego szczury mają takie obrzydliwe nawyki!?

Post autor: Kapka »

Racja, byłabym ostrożna jakbym coś takiego zaobserwowała u swojego zwierzaka. Ostatnio znalazłam kilka "krwawych" plamek na wysciólce domku i podczas wizyty u weterynarza (z powodu okropnego kichania) wet powiedzial, ze bardzo dobrze, że zwróciłam na to uwage i nie nalezy tego bagatelizowac. Podał odpowiednie lekarstwa i teraz czekam na poprawe (oby) :)
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

Dlaczego szczury mają takie obrzydliwe nawyki!?

Post autor: endru_ »

Bart - co do realii to się możesz troche mylić. Znajdź jakąś przychodnie dla małych zwierząt i z ciekawości się zapytaj o cenę. Najprawdopodobniej sama diagnoza nic cię nie będzie kosztować. I jestem również za tym abyś odwiedził weterynarza. Nawet jeśli to może być porifyryna to nie wydaje mi się aby wyciekała tak intensywnie aby jakoś specjalnie były po niej plamy.

No a teraz powracając do tematu. Czy ja wiem czy to takie obrzydliwe nawyki ?? Ludzie mają zreszta podobne :] Bo dlaczego najlepiej się wysypiamy w swoim łóżku ?? Może nie zdajemy sobie z tego sprawy ale dlatego iż czujemy że jeśteśmy w swoim. " oczywiście nie mówie o żadnym sikaniu do swojego łóżka, hehe". A to że szczuraski zaznaczając swój teren lubią tam sikać to nie ich wina. Zreszta wystarczy dać szczuraskowi pobiegać troche za klatką i smrodek szybko zniknie. Nigdy się nie spotkałem żeby szczuraski spały tam gdzie bobki zostawiaja, wieć nie wiem jak to byłoby w i tym przypadku.

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”