Moje szczurki mi nie ufają :(

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

oluszja
Posty: 8
Rejestracja: pt lis 11, 2011 7:53 am

Moje szczurki mi nie ufają :(

Post autor: oluszja »

Mam trzy wspaniałe szczurki, dwa 5miesięczne i jeden 9miesięczny. Nie gryzą mnie. Czasem normalnie dadzą się wziąć na ręce, a czasem uciekają i się wyrywają. Sama podchodzą do mnie tylko obwąchają, pozaglądają ale nie wejdą na rękę, ramię.. Czy da się jeszcze zdobyć ich zaufanie? Czy są w stanie mnie polubić?
Awatar użytkownika
ola221
Posty: 39
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 3:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje szczurki mi nie ufają :(

Post autor: ola221 »

A od kiedy masz szczurki? Może potrzebują czasu aby się jeszcze oswoić z tobą i otoczeniem. Głaszcz je i miziaj a potem dawaj jakieś smakołyki aby cię dobrze kojarzyły. Próbuj się z nimi bawić ale nie na siłe. Z czasem nabędą do Ciebie zaufania. Są młode więc nie przejmuj się tym że wolą biegać i zwiedzac a nie siedzieć na kolanach i być głaskane. Na pewno cię polubią ;)
Ze mną:Rap
Po drugiej stronie tęczy:Ciapek
Obrazek
oluszja
Posty: 8
Rejestracja: pt lis 11, 2011 7:53 am

Re: Moje szczurki mi nie ufają :(

Post autor: oluszja »

Problem w tym, że mam je już dość długo, bo dwa od listopada i jeden od grudnia także myślę, że popełniłam jakis blad :(
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Moje szczurki mi nie ufają :(

Post autor: zyberka »

możesz też spróbować oswajać na siłę, chcą czy nie mają z Tobą siedzieć i już :P bierz je, głaszcz, noś po domu, wsadzaj pod bluzę... chyba że będzie je to jakoś niewyobrażalnie stresować to wtedy lepiej odpuścić ale w innym przypadku powinno przynieść efekty.
czytałaś o treningu zaufania? http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=31475
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje szczurki mi nie ufają :(

Post autor: Kluska123 »

Ja bym się na Twoim miejscu nie martwiła :) Napisałaś, że są od Ciebie od listopada/grudnia to dość długo. Są szczury, które non stop wchodzą na rękę, ramię, są towarzyskie i potrzebują właściciela na każdym kroku, są też takie, które będą miały go gdzieś i pójdą własnymi ścieżkami ;) Moje stadko dzieli się na te dwie grupy i nic na to nie poradzę, choć spędzam z nimi po równo czas.
Usiądź sobie z nimi na wybiegu, jak będą chciały to podejdą, położą się obok Ciebie, na Tobie, ale ja bym ich nie zmuszała i nie robiła niczego na siłę. Albo noś je w bluzie, jak zyberka napisała :) Głaszcz, tul, ale z umiarem.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje szczurki mi nie ufają :(

Post autor: alken »

możesz im dawać jakieś jedzonko na wybiegu to będą chętniej do Ciebie przybiegać i łazić po Tobie :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”