drapanie.

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Empathy
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 09, 2012 12:38 am
Numer GG: 39444484
Lokalizacja: Ruda Śląska

drapanie.

Post autor: Empathy »

witam, mój szczurek od paru dni ostro sie drapie, nie wypada sierść nie było żadnych zmian skórnych ale drapie sie najbardziej w miejsce gdzie dostał 2 tygodnie temu baytril, przeglądnełam sierść na maksa i zauwazylam tylko w tym miejscu po kłuciu małe strupki czerwone, nie są bardzo widocznie nie maja nawet milimetra ale są. Ten szczurek akurat ciaglę je serki, czy to może być przebiałczenie i miejsce kłucia to akurat tylko zbieg okolicznosci? bo mial wtedy tam wielgachnego strupka ale zszedł juz dawno.
w sumie szczurek juz wczesniej sie drapal alenie az tak bylam z nim u weta ale wet powiedzial ze nic mu nie jest. Ale teraz ewidentnie są dowody ze cos to jest.
Obrazek Po drugiej stronie tęczy : Pimpuś [*] , Kotlet [*]Obrazek
Obrazek Ze mną:Sage. Obrazek Scarlett Obrazek Sisi Obrazek Slayer Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: drapanie.

Post autor: unipaks »

Białko na jakiś czas odstaw, zarówno serki jak mięsko, i poobserwuj. Możesz go trzymać teraz na papierowych ręczniczkach, żeby wykluczyć uczulenie od ściółki
Możliwe, że zastrzyk był nierozcieńczony albo podany zbyt płasko pod skórę i stąd strupek martwiczy, ale jeśli szczurek nadal się drapie to mogą być pasożyty i dobrze byłoby wetrzeć mu w kark kropelkę Ivermektyny, 3 dawki co tydzień każda
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Empathy
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 09, 2012 12:38 am
Numer GG: 39444484
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: drapanie.

Post autor: Empathy »

zastrzyk własnie był nierozcięczony, w inne miejsca tez dostal ale byly strupki o wiele mniejsze niz wtedy wlasnie w tym miejscu a cytalam ze strupki same mogą sie nawrócic po paru dniach jesli wczesniej zeszly, no ale zeby po 2 tygodniach znów nawroty byly?
ściółki nie ma , ma bawałne dla gryzoni, albo szmatki. Więc to go uczulać nie moze. gdy go wlasnie tak dotykalam sprawdzajac ile ma tych kropek to az zrobil chyba z 7 bobków kupy gdy go puscilam o.o
Obrazek Po drugiej stronie tęczy : Pimpuś [*] , Kotlet [*]Obrazek
Obrazek Ze mną:Sage. Obrazek Scarlett Obrazek Sisi Obrazek Slayer Obrazek
Awatar użytkownika
migdalova
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 31, 2012 10:44 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: drapanie.

Post autor: migdalova »

Empathy, mogłabyś napisać co to było? Czy już jest ok? Mój ma dokładnie takie same objawy, pani weterynarz stwierdziła, że to uczulenie na białko, przepisała leki, dała zastrzyk i oczywiście, tak jak myślałam od początku, to nie była alergia. Teraz nie wiem czy to pasożyty. Badała pod mikroskopem jego futerko i powiedziała, że nie ma żadnych ciał obcych... Teraz nie wiem czy jest sens do niej iść...
Awatar użytkownika
Empathy
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 09, 2012 12:38 am
Numer GG: 39444484
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: drapanie.

Post autor: Empathy »

miał swierzb, a właściwie dalej go ma. Jesteśmy już przy 3 zastrzyku i wszystko już prawie znikneło ;)
Obrazek Po drugiej stronie tęczy : Pimpuś [*] , Kotlet [*]Obrazek
Obrazek Ze mną:Sage. Obrazek Scarlett Obrazek Sisi Obrazek Slayer Obrazek
Awatar użytkownika
Empathy
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 09, 2012 12:38 am
Numer GG: 39444484
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: drapanie.

Post autor: Empathy »

Badała futerko? czyli?
Powinna zebrać zeskrobine. Swierzba łatwo da sie pomylić z przebiałczeniem własnie.
Jak byłam u pierwszego weta to on stwierdził ze to alergia bo nic po nim nie biega. No głupota.
A więc udałam sie do innego i tylko spojrzał na strupki i powiedział że to swierzb nawet nie musiał
pobierać zeskrobiny. Sama myślałam na początku ze go przebiałczyłam ale to byłoby niemożliwe bo nie dostaje
aż tak dużo białka. Tylko raz na jakiś czas.
Obrazek Po drugiej stronie tęczy : Pimpuś [*] , Kotlet [*]Obrazek
Obrazek Ze mną:Sage. Obrazek Scarlett Obrazek Sisi Obrazek Slayer Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”