Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: unipaks »

Jak po przejściu przez malinowy chruśniak :D ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Szkodnik oderwał sobie dziś jeden pazur u łapki :( Nie wiem, jak to się stało, pojawiła się nagle krew, bałam się, że to pogryzienie, ale nie - to oderwany pazurek...
Teraz już krew nie leci i wszystko ok, tylko nie ma pazurka przy tym paluszku... biedny mój mały, musiał gdzieś zahaczyć.
W sumie Ryjuś też przyjechał do nas bez pazurka, odpadł mu jeden jeszcze u czartorii i espady. Pewnie też sobie wcześniej naderwał.

Myłam dziś stajnię Augiasza, czyli klatkę haszczy i haszcze też były kąpane. Masakra, ale jest już czysto.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Trochę fotek mam :) Kto chce?

Haszcze po pierwszej kąpieli - tak, klatka była brudna, ale sądziliśmy wtedy, że zamieszkają już w dużym stadzie... jak się okazało, nie było to możliwe od razu, więc zaraz potem sprzątnęliśmy brudasom.
ObrazekObrazek

Frodusiowy składzik jedzenia... a w misce pusto :P
Obrazek

Frodo sam oczywiście śpi gdzie indziej...
Obrazek

Mysz-Czmysz, Jakiś Agut (prawdopodobnie Człap) i Mlekołak, który wyszedł objętościowo monstrualnie przez to senne napuszenie się w hamaku
ObrazekObrazekObrazek

I haszcze dzisiejszego ranka - już napięcie, już bójki...
ObrazekObrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: ol. »

ojej, jaki bidul http://s96.photobucket.com/albums/l188/ ... ent=h1.jpg ... :-*

Valhalla, w świetle tego co piszesz, przemyślałabym raz jeszcze decyzję o łączeniu "haszczy" z resztą towarzystwa, u którego, jak się domyślam, specjalnych kłopotów z utrzymaniem higieny nie ma. Na własnej skórze się przekonałam, jak łatwo prostolinijni panowie dają się sprowadzić na złą drogę - wystarczy dokładnie dwóch takich "wolnomyślicieli" - i rzeczywistość zamienia się w wesołą kupolandię O0
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Wiesz, od czasu dołączenia agutów to jest postępująca barbaryzacja :D Haszcze to tylko kolejny krok ku temu. Frodo i Czmyś są jedynymi, którzy ZAWSZE, niezależnie od okoliczności, kupę robią na dole i jeszcze zagrzebują ją w ściółce. Aguty robią też tam czasem, ale głównie na półeczki. Mlekołak czasem robi do hamaków... jednak co fakt, to fakt - w odróżnieniu od haszczy, nie rozmazują jej z moczem gdzie się da.

Ja przemyślam zostawienie haszczy jako oddzielnego stada z innego powodu. Z drugiej strony, ich wzajemne relacje też są burzliwe. Gdyby się kochali na zabój i nigdy się nie kłócili, tylko baliby się innych, to wybór byłby łatwiejszy.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: ol. »

to był żart, oczywiście; pewnie że lepiej mieć wszystkich w jednym stadku, a najlepiej w jednym harmonijnym stadku - za taki finał cały czas kciukam :)

ale dobrze że wiesz na co się piszesz ;) :D
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Jedyne co mnie martwi, to że haszcze zajmują klatkę, która mogłaby posłużyć jakimś DTciakom - to nie to, że im żałuję, mam jeszcze drugą (mniejszą), która od biedy mogłaby być, ale trochę wiąże mi to ręce. Ale najważniejsze jest to, że naprawdę chciałabym, aby haszcze zechciały dołączyć do stada. Wiem, że przy odrobinie ich chęci stado przyjęłoby ich z otwartymi łapkami. Boję się, żebym nie była zmuszona do kastracji Szkodnika. On jest maleńki (ważyłam dziś, 280g), Ryjuś jest większy (370g).

W ogóle dzisiaj przytrzasnęłam niechcący Ryjkowi ogonek :( drzwiczkami do klatki. Odkładałam go tam i już prawie zamknęłam drzwi, kiedy Szkodnik na niego wrzasnął. No to Ryjek podskoczył i machnął ogonkiem tak, że wsadził go między drzwiczki a kraty. Na szczęście zdarło się tylko trochę skóry, nawet krew nie leciała. Mam nadzieję, że będzie dobrze.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
figielek
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 23, 2012 8:01 pm

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: figielek »

Zazdroszczę!

Moj Radek podobny był do Twojego szarego szczurka: kupiony był też w sklepie, uwielbiał pieszczochy. Klatka służyła jemu tylko do załatwiania swoich potrzeb. Kochał wolnośc i ją miał.
Aż się rozleiłam jak obejrzałam fotki..
Teraz w domu taka pustka, nikt mnie wita, nikt mnie nie budzi rano i nie czeka na jedzwenie......:-(
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Zaczęłam łączenie stopniowe, w transporterze - co jakiś czas dokładam kolejnego szczura do haszczy.
Dziś już bez agutów, bo dzień się kończy, ale i tak jestem pełna podziwu - Mlekołak i Frodo oswojeni przez haszcze (czy raczej odwrotnie), Czmyś siedzi z nimi najkrócej więc czułości nie ma, ale bójek też już nie.

Ryjuś chyba zostanie nowym alfą, bo każdego musi przewrócić i trochę mu nakopać, żeby go zaakceptować - Froda to też nie ominęło :P
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: Entreen »

valhalla pisze:Ryjuś chyba zostanie nowym alfą, bo każdego musi przewrócić i trochę mu nakopać, żeby go zaakceptować - Froda to też nie ominęło :P
A taki tchórz śmierdzący ! ::)
On nawet z pyszczka na zdjęciu - z minki - przypomina mi Speedy'ego :D. Tchórz, ale z ambicjami :D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

No, Ryjuś jest tchórzem. Dlatego woli dominować każdego po kolei, niż radzić sobie z całym stadem naraz.

Ech... zapomniałam wymontować miskę z kaszką z transportera (Szkodnik jadł, dotuczam go trochę) i czeka mnie kąpanie Mlekołaka ;/

Dzisiaj postaram się dołączyć aguty, ale najpierw jeszcze Czmyś (na razie siedzą z Frodem i Mlekołakiem).
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Aha, zapomniałam. Zważyłam też resztę panów, tzn. duże stado:

Czmych - 678g
Frodo - 630g
Człapek - 612g
Trzpiotek - 608g (ale tu nie jestem pewna, bo on się boi wagi)
Mlekołak - 405g
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
gadoola
Posty: 386
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:10 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: gadoola »

No to kawał chłopów :D

http://s96.photobucket.com/albums/l188/ ... ent=h2.jpg
mniammm, co ja tu mam :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 50#p771150
ObrazekObrazekObrazekObrazek
w świecie - 3 male kluski Dafi ( Lili, Rysio i Boguś )
za TM- Jaś :*, Roxi, Karol, Spajki, Zeus, Dafi, Pixi, Milka [*] :*
Awatar użytkownika
gadoola
Posty: 386
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:10 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: gadoola »

a nie! myja łapki sobie :D phii :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 50#p771150
ObrazekObrazekObrazekObrazek
w świecie - 3 male kluski Dafi ( Lili, Rysio i Boguś )
za TM- Jaś :*, Roxi, Karol, Spajki, Zeus, Dafi, Pixi, Milka [*] :*
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: unipaks »

Jak tam poszło kąpanie "Kaszkołaka"? ;D Szkoda, że oblepionemu kaszkową mazią nie pstryknęłaś fotki... O0

Ryjek wie, że do niektórych trzeba specjalnej perswazji, żeby opowiedzieli się po właściwej stronie hehe ;) :D
Tam nadzieję, że "transporterniak" spełnił swoją drugą rolę ;) :) Wygłaszcz ogonki! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”