Ilości jedzonka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
MsKama
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 23, 2012 4:35 pm
Numer GG: 2911003

Ilości jedzonka

Post autor: MsKama »

Właśnie stałam się szczęśliwą posiadaczką pół rocznej Loli, jej poprzednia właścicielka musiała ją oddać bo spodziewa się dziecka a ja akurat od dłuższego czasu planowałam zakup szczurka więc wzięłam Lole do siebie.
Wiele wcześniej czytałam na temat szczurków i trochę już wiem ale nadal się uczę, przeszukałam już trochę forum ale w sumie nie znalazłam nigdzie konkretnej odpowiedzi - jak to jest w karmieniem? Wiem co szczurki powinny jeść/pić a czego nie, w tym jestem obcykana :) ale nie bardzo wiem ile jedzenie mam jej dawać? Chodzi mi o jakieś konkrety, np 1 łyżka stołowa jogurtu, pół średniej marchewki, całe jajko, 3 plasterki ogórka. Chciałam też zapytać o to jak często powinna dostawać jedzonko? Suchą karmę i wodę ma dostępne cały czas, ale chodzi mi o świeże jedzonko, przykładowo wczoraj rano dostała mały kawałek banana (może mała łyżeczka tego była) i 3 plasterki ogórka a wieczorem małą łyżeczkę marchewki, czy przypadkiem to nie jest za wiele bądź za mało?
Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi :*
Katarynka91
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 16, 2012 4:57 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ilości jedzonka

Post autor: Katarynka91 »

Póki Lola jest młoda, warto sprezentować jej towarzyszkę, to raz.
Dwa, całe jajko dla jednego szczura - nigdy przenigdy. 1/4 jajka raz na tydzień, za wiele białka jest niezdrowe.
Trzy, myślę, że na początku można podać trochę większe porcje warzyw (np. 5 plastrów ogórka, marchewki lub czegoś innego) i sprawdzić ile zostaje. Na przykład moi panowie mają w nawyku chomikowanie niezjedzonych porcji w domku, więc jeśli dotyczy to również Loli, musisz pamiętać o systematycznym ich usuwaniu, bo szybko zgniją.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Ilości jedzonka

Post autor: KITEgirl »

musisz sobie sama zobaczyć ile szczurek zjada. ja mam 3 samiczki i dodatki daję 'na oko'. jak nie zjedzą od razu to dokończą w nocy. jedna je więcej inna mniej. chyba nie ma reguły co do plasterków itp. marchewka marchewce nierówna ;)
Awatar użytkownika
MsKama
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 23, 2012 4:35 pm
Numer GG: 2911003

Re: Ilości jedzonka

Post autor: MsKama »

Pytam bo nie jestem pewna, na moje oko nie daje Loli az tak duzo jedzenia a wydaje mi sie ze od soboty juz troszke przytyla, boje sie ze niedlugo ja przekarmie i bedzie z Niej grubasek, a to napewno nie zdrowe :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ilości jedzonka

Post autor: Hanka&Medyk »

Katarynka91 pisze:Dwa, całe jajko dla jednego szczura - nigdy przenigdy. 1/4 jajka raz na tydzień, za wiele białka jest niezdrowe.
Z moich doświadczeń wynika również, że lepiej nie dawać żółtka, bo szczury jedzą je bardzo łapczywie i kończą "zaklejone" tak, że dostają torsji :/ Lepiej dawać samo białko z jajka, bo (wbrew nazwie :) ) zawiera mniej białka niż żółtko.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Ilości jedzonka

Post autor: KITEgirl »

Hanka&Medyk pisze: Z moich doświadczeń wynika również, że lepiej nie dawać żółtka, bo szczury jedzą je bardzo łapczywie i kończą "zaklejone" tak, że dostają torsji :/
albo trochę ugotowanego żółtka wmieszać w gerberka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”