Odd Eye

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Odd Eye

Post autor: KITEgirl »

dobra, dostanę osta to trudno. Bobi ty mnie wkleiłeś na listę adoptujących a napisałam do ciebie 2 wiadomości z czego odpisałeś raz(cztery słowa). nie pytałeś o klatkę, weta, karmę, ściółkę. o nic! zgodziłeś się na 3 samiczki nie mając pewności że pisze prawdę. to tak w temacie twojego dokładnego prześwietlania domków ::) dziękuję, skończyłam.
Awatar użytkownika
Bobi
Posty: 80
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 10:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: Bobi »

Zostałaś wpisana i zapisana wstępnie na wszystko przyjdzie czas ;)
________________
(\__/)
(=’.’=)
(”)_(”) This is ”Bunny” Copy the bunny to your personal text to help him achieve world domination, and come join the darkside.
Awatar użytkownika
Rozeta7
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 07, 2012 7:47 pm
Lokalizacja: Ziębice

Re: Odd Eye

Post autor: Rozeta7 »

Bobi pisze:Jak teraz sądzicie ktoś kto szuka szczurka wejdzie na mój temat zobaczy że wypisywane jest ze maluchy są chore osłabione zgodzi się myślicie na takiego malca ? czy będzie szukał takiego który będzie zdrowy i mu nie padnie za moment ?
myślę Bobi, że ktoś, kto będzie chciał wziąć od Ciebie szczurka przeczyta dokładnie cały temat, sprawdzi informacje w odpowiednich działach i od razu będzie wiedział co i jak. Możesz być w sumie zadowolony, że odpadną osoby które nie wykrzesały z siebie energii by przejrzeć parę stron więcej >:(
Poza tym cudne kluski, mam nadzieję, że szybko nabiorą ciałka i urosną zdrowe i pełne sił do brykania (i doprowadzania nowych opiekunów do szewskiej pasji ;) ) Kciukam żeby wszystko potoczyło się jak najlepiej.
Iza: razem od 07.02.2012 [*] 02.05.2014 - tęsknię i rozpaczam
Nel: razem od 13.04.2012 [*] 9.09.2012
Awatar użytkownika
Bobi
Posty: 80
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 10:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: Bobi »

Dziękuję Rozeta
________________
(\__/)
(=’.’=)
(”)_(”) This is ”Bunny” Copy the bunny to your personal text to help him achieve world domination, and come join the darkside.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Odd Eye

Post autor: Nakasha »

na zdjęciach trudno odnieść się do rzeczywistości

To prawda. Ale gdy nie ma się nic innego, to trzeba "pracować" z tym, co się ma. Poza tym w rozwoju maluchów są pewne kluczowe momenty, które następują w określonym czasie. Np. oseski porastają meszkiem gdy mają ok 10 dni. Więc jeśli na zdjęciach są szczurki, którym delikatnie złuszcza się naskórek i widać meszek, to można ocenić (+/- 2 dni na niedorozwój czy przyspieszony rozwój), że mają około 10 - 11 dni. Tak samo z otwieraniem oczek - najczęściej następuje to 13 - 15 dnia życia. ;) Gdy małe rozwijają się trochę wolniej (bo jest ich 15 i matka ma mało mleka), to mogą otwierać oczka np. w 16 dniu.

Jeśli oseski, czy też większość osesków, są chude, to nie znaczy, że zaraz umrą z głodu czy że ktoś je zaniedbuje - po prostu trzeba się starać, aby zapewnić matkom jak najlepszy pokarm, a potem dokarmiać maluchy gdy te zaczną jeść stałe jedzonko. Skoro Bobi stara się pisać na forum i znaleźć im domki, to raczej nie ma co podejrzewać, że celowo głodzi swoje szczury. ;)

wzrost włosa przejawia się u każdego gryzonia w odpowiednim wieku

Dokładnie to napisałam. ;) Nie znam artykułu, na który powołuje się karev, więc nie mogę ocenić, czy to prawda czy nie. Być może jacyś naukowcy w labie w Niemczech specjalnie chłodzili oseski i patrzyli co się z nimi dzieje. Nie wiem - nigdy o czyś takim nie słyszałam. Wiem, że we wszystkich miotach, jakie odchowywałam (było ich 19), delikatne łuszczenie się naskórka było normalne przy porastaniu meszkiem. Robiłam maluchom w tym wieku foty, więc mniej - więcej wiem jak to wygląda na zdjęciach. ;) Oczywiście mogę się mylić, jak każdy.


Najlepiej poczekać z rezerwacjami, aż maluszki otworzą oczy - wtedy szansa na to, ze któryś umrze, jest już praktycznie znikoma. Pisanie o tym, że Bobi celowo zaniedbuje szczury jest mocno na wyrost. Po prostu może nie wiedzieć o pewnych rzeczach, co jest naturalne u kogoś kto nie zajmuje się hodowlą szczurów. A podkreślanie tego może sprawiać, że chętni na maluszki się wykruszą, bo będą sądzić, że malce są chore i w jakiś sposób "wybrakowane"... Nawet jeśli oseski są słabsze, to nie znaczy, że potem jako dorosłe szczury będą w kółko chorować i umrą mając rok. ::)

Z drugiej strony mam nadzieję, że Bobi weźmie sobie do serca nasze rady, przecież nikt nie chce jego szczurów skrzywdzić. ;)

Mi też się wydaje, że najlepiej będzie ograniczyć komentarze do propozycji adopcyjnych, ze swojej strony też będę się starała pisać PW. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Emil_Otto
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 7:34 pm
Numer GG: 41416152
Lokalizacja: Dąbrówka Marianka/Zgierz/Łódź

Re: Odd Eye

Post autor: Emil_Otto »

Mam nowe konto gdyż do tamtego zapomniałem hasła, Paul a zreszta nawet jak bym odzyskał to i tak sie wstydzilem tego co tam pisałem, teraz dojrzałem i chce sie naprawić.. A zreszta ip mam inne gdyż, nie dość ze sie przeprowadziłem to mam innego dostawcę internetu, więc na prawdę nie wiem czy sprawdzasz ip czy id. Więc bardzo mi przykro jak kogoś urazilem.
Awatar użytkownika
Agniesha
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 3:29 pm

Re: Odd Eye

Post autor: Agniesha »

z tego co pamiętam to powiedziałeś, że nie będziesz trzymał dla mnie dwóch samiczek do czerwca, więc myślałam że jeżeli o mnie chodzi to sprawa zamknięta :P
i jeżeli ja miałabym wziąć dwie samiczki, to potrzebowałabym transportu do szczecina, albo okolic..
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Odd Eye

Post autor: Igaśka »

Btw. Czy tylko mi się wydawało czy są tam jakieś dumbolce ? :)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Odd Eye

Post autor: KITEgirl »

ja tam liczę na jakiegoś rexa ;)
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Odd Eye

Post autor: last.drop.of.blood »

No, no... Jakby się rexy trafiły, to dopiero miałyby wzięcie. ::)
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
Bobi
Posty: 80
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 10:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: Bobi »

Widzę że temat nie został zamknięty chcę tylko powiedzieć że 1 maluch ma 3 kolory co mnie dziwi a reszta kolorowa jak otworzą na dniach oczka to porobię zdjęcia i zobaczę czy są jakieś odd...

Nakasha dziękuję za bardzo mądre wyjaśnienie :)
________________
(\__/)
(=’.’=)
(”)_(”) This is ”Bunny” Copy the bunny to your personal text to help him achieve world domination, and come join the darkside.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odd Eye

Post autor: alken »

Agniesha pisze:z tego co pamiętam to powiedziałeś, że nie będziesz trzymał dla mnie dwóch samiczek do czerwca, więc myślałam że jeżeli o mnie chodzi to sprawa zamknięta :P
i jeżeli ja miałabym wziąć dwie samiczki, to potrzebowałabym transportu do szczecina, albo okolic..
ale to da się załatwić, tylko musisz poszukać i popytać na forum, zarówno w kwestii domu tymczasowego do czerwca jak i transportu.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Bobi
Posty: 80
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 10:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: Bobi »

Alken zdaje mi się że prosiłem o coś ?
________________
(\__/)
(=’.’=)
(”)_(”) This is ”Bunny” Copy the bunny to your personal text to help him achieve world domination, and come join the darkside.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odd Eye

Post autor: alken »

tak jak napisałam, jak dodasz zdjęcia to wyczyszczę cały wątek i zostanie tylko pierwszy post plus te ze zdjęciami.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Mika27
Posty: 356
Rejestracja: czw paź 14, 2010 4:22 pm

Re: Odd Eye

Post autor: Mika27 »

Bobi, Ty dostajesz moje wiadomości prywatne? ;)
Za TM 16 szczurzych duszyczek.. (*) :(
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”