Bulik w ciąży?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

vic_anselmo
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 1:03 pm

Bulik w ciąży?

Post autor: vic_anselmo »

Witam,
kupiłam szczura samca. No i dowiedziałam się, że potrzebuje towarzystwa więc dokupiłam mu kumpla. Już na początku miałam wątpliwości czy bulik jest chłopcem. Przegrzebałam internet no i faktycznie wyglądał na młodziutkiego samczyka. Tydzień temu spróbowałam połączyć ze sobą ogonki i polubiły się od razu. W sobotę wieczorem coś się zmieniło pogryzły się więc je rozdzieliłam. Dziś patrzę a mój Bulik ma pod małą wypustką dziurkę :o futerko jej się zmieniło (czarne łatki zaczęły się robić jaśniejsze, a dziecięca wełenka zamieniła się futerko dorosłego szczura). Żadnych sutków jej nie widać, ale i tak boję się, że zaciążyła :-\ jest jeszcze taka młodziutka nie chcę, żeby umarła :( Pomocy!
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: Malachit »

Najlepiej wrzuć zdjęcia "podwozia" obu szczurków, które masz, wtedy będziemy mogli ocenić, jakie mają płcie oboje ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
vic_anselmo
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 1:03 pm

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: vic_anselmo »

jestem pewna ze mam dziewczynke i chlopca :-\
vic_anselmo
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 1:03 pm

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: vic_anselmo »

Rozmawialam z pania weterynarz i powiedziala ze mozna ja w tej chwili wysterylizowac bo za tydzien moze byc za pozno :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: noovaa »

Rozdziel je jak najszybciej.

Sterylizacje aborcyjną dziewczynki można przeprowadzić w każdej chwili .... Ale jeśli ona może być za młoda na operację.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
vic_anselmo
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 1:03 pm

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: vic_anselmo »

i tak zle i tak niedobrze :( jesli jest za mloda na operacje i na macierzynstwo to mam juz sie zegnac z ogonkiem?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: klimejszyn »

nie, rozdziel je i poczekaj, może akurat nie jest w ciąży. jeśli tak - zaraz po porodzie maluszki zaniesiesz do uśpienia... to ciężkie, ale maluchy nic nie poczują, a mama się nie wykończy, jak jest bardzo młoda.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
vic_anselmo
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 1:03 pm

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: vic_anselmo »

nie uspie maluchow to morderstwo :-X
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: klimejszyn »

sterylka aborcyjna to praktycznie to samo co uśpienie maluchów zaraz po porodzie, tyle, że narkoza nie obciąża dodatkowo młodej samiczki..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: KITEgirl »

jak już bardzo chcesz to możesz zostawić ze 2 maluchy. te najbardziej silne.
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: Venefico »

Posłuchaj innych. To lepsze rozwiązanie, bo obecnie jest dużo ogonków do adopcji, a te będą kolejne. Do tego mogą być chore. a one sobie usną i nic nie poczują. Na razie obserwuj, może nie jest w ciąży.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: monisiaxp »

U mojej koleżanki ostatnio była indentyczna sytuacja. Szczurka młoda, zaszła w ciąże... urodziła 9maluchów.
Ale nie zabiliśmy ich. Dzisiaj już część jest w nowych domkach :)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: KITEgirl »

monisiaxp pisze:U mojej koleżanki ostatnio była indentyczna sytuacja. Szczurka młoda, zaszła w ciąże... urodziła 9maluchów.
Ale nie zabiliśmy ich. Dzisiaj już część jest w nowych domkach :)
ale jeżeli samiczka jest dość młoda to sama ciąża może ją bardzo osłabić. a co dopiero odkarmienie maluchów..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: noovaa »

Monisia, jeśli samiczka jest za młoda na sterylkę, urodzenie i odchowanie młodych może bardzo odbić się na jej zdrowiu ...

Maluchy w pierwszą dobnę można bezpiecznie uśpić wszystkie, młoda mama nie wykończy się odchowywaniem maluchów a i maluchy od Twojej koleżanki monisiaxp będą miały większą szansę na znalezienie domów stałych ... im więcej maluchów, tym mniej z nich znajduje dobre domy .... o tym też należy pamiętać, a miotów znów jest zatrzęsienie.

vic, rozdziel je i obserwuj samiczkę ... Jeśli urodzi, uśpienie młodych będzie najlepszym i najzdrowszym dla mamy wyjściem. Samca albo oddaj, albo wykastruj. Do kastracji powinien mieć 350g. Możesz ogłosić na forum że oddasz samczyka do dobrego domu ... i jak znajdzie dom, adoptować drugą samiczkę również z forum ... zoologi nie są dobrym rozwiązaniem.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
vic_anselmo
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 1:03 pm

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: vic_anselmo »

wolalabym porady co do diety i takie tam. reszte pozostawie naturze. usypiac na pewno nie bede a sterylizacji sie boje. juz jednego szczura stracilam przez weterynarza. zaplace 150zl za sterylizacje i bulisia umrze :-\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”