Bulik w ciąży?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: KITEgirl »

kilka osób z forum decydowało się na sterylki aborcyjne lub usypianie miotów. nie pamiętam ile razy skończyło się to śmiercią matki. ale skoro boisz się zaryzykować to patrz bezczynnie jak twój szczur się męczy(może mieć liczny miot). jest bardzo możliwe że będą komplikacje przy porodzie albo jej organizm nie udźwignie wykarmienia maluchów.
ale może niech wypowiedzą się osoby które zdecydowały się na takie wyjścia.
vic_anselmo
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 1:03 pm

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: vic_anselmo »

ewentualnie juz wolalabym sterylizacje nie moglabym usmiercic malenstwa :( nie wiadomo czy jest w ciazy
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: klimejszyn »

najlepiej przejdź się ze szczurką do weta - polecanego do weta, jest dział WETERYNARZE, w Twojej okolicy - niech zrobi usg i sprawdzi, czy w ciąży jest. jeśli tak - można zrobić sterylkę aborcyjną, ale myślę, że tylko i wyłącznie pod narkozą wziewną - to bardzo ważne.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: carrie17 »

Do niczego nie nakłaniam, ale:
przyjmijmy założenie, że jest w ciąży. Jeżeli zdecydujesz się, żeby szczurcia urodziła, postaraj się uśpić choć część młodych - one nie czują bólu, a odciążysz tym bardzo młodą mamę, która może nie podołać zadaniu. Po 2: spójrz na to z tej strony - jesteś w stanie zapewnić dom tak dużej liczbie szczurów? Mieć dwie klatki, dwa stada, kupować 5-7kg karmy miesięcznie (nie mówiąc o ściółce, przysmakach i weterynarzu dla nich wszystkich)? Spójrz na dział oddam, jest wysyp maluchów, one jeszcze mają szansę na adopcję, a co z tymi starszymi? Już nie muszą mieć dobrego domku?

Zrobisz jak uważasz, ale przemyśl to jeszcze raz, a póki co udaj się do weterynarza w celu potwierdzenia ciąży i obserwuj małą.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: smeg »

A moim zdaniem i tak warto wysterylizować dziewczynkę, chociażby po to, żeby móc ją dalej trzymać razem z samcem. Dodatkowo sterylizacja w młodym wieku zapobiega w przyszłości wielu chorobom wywoływanym przez hormony - gruczolakom, guzom sutka, przysadki itp. Samiczkę można wysterylizować w wieku 3 miesięcy, a może i młodszą, ale dużo zależy od wyboru odpowiednio wykwalifikowanego weterynarza. Skąd jesteś?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: Igaśka »

No tak maluszki weźmie każdy a dorosłe szczury w potrzebie to już oj tam nie ważne.. Na maluchy wszyscy się rzucają a żeby znaleźć dom dorosłemu szczurowi to .. Jest tak wiele potrzebujących szczurów i tak wiele maluchów które się rodzą. I myślisz że dla samiczki to takie hop siup ? To naprawdę.. Ja popieram uspanie jak najbardziej.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: alken »

hrothgar pisze: W takim wypadku tak jak pisałem wcześniej jest to forum o deratyzacji, a nie sympatyków ogonków.
i tylko po to się tu zalogowałeś, żeby to oznajmić? no to gratuluję smutnego życia, jak masz aż tyle czasu wolnego. jak się tak nudzisz to może pomóż w jakiejś sprawie, weź jakieś ogony na DT albo DS, zamiast się użalać nad tymi strasznymi morderczymi praktykami na forum. a póki co to Twoje nic nie wnoszące posty lądują tam gdzie powinny się znaleźć.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
hrothgar
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 01, 2012 1:52 pm

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: hrothgar »

alken pisze:
hrothgar pisze: W takim wypadku tak jak pisałem wcześniej jest to forum o deratyzacji, a nie sympatyków ogonków.
i tylko po to się tu zalogowałeś, żeby to oznajmić? no to gratuluję smutnego życia, jak masz aż tyle czasu wolnego. jak się tak nudzisz to może pomóż w jakiejś sprawie, weź jakieś ogony na DT albo DS, zamiast się użalać nad tymi strasznymi morderczymi praktykami na forum. a póki co to Twoje nic nie wnoszące posty lądują tam gdzie powinny się znaleźć.

O tak i w dodatku dyktatura na forum. Żałosne. Brak argumentów powoduje w Was aż tak wielką frustrację ? Jeszcze chwila a usłyszę, że Hitler też był humanitarny bo wsadzał do komory gazowej chorych i słabych... Przemyślcie sobie jeśli w ogóle potraficie to robić.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: Paul_Julian »

Dostajesz ban czasowy do jutra na ochłonięcie z powodu identycznego IP co założycielka wątku.
Zalożycielka równiez oczywiście ma ban do jutra.

Jak się nie poprawi to można łatwo zamienić na ban stały.

Prosze posłuchac argumentów starszych (stażem) użytkowników, a nie pienić sie bez sensu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: alken »

no ja nie mogę, wpieniają mnie tacy ludzie, wezmie kupi szczura w sklepie jak jakis towar, nawet płci nie sprawdzi, pakuje do klatki a potem jeszcze troluje na dwa konta (a jest jeszcze trzecie ::) ) i ręce załamuje nad mordercami biednych nienarodzonych szczurków ::) to się nazywa dopiero miłość do zwierząt.

a tu pierwszy wątek osoby która pisze spod tego samego IP: http://szczury.org/viewtopic.php?f=164&t=35863
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: smeg »

alken pisze:a tu pierwszy wątek osoby która pisze spod tego samego IP: http://szczury.org/viewtopic.php?f=164&t=35863
Piękne, kupię szczura w sklepie i będę najmądrzejsza, co mi tu będą wciskać o jakichś adopcjach :D A później płacz na forum, pomóżcie, bo w ciąży.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: Bulik w ciąży?

Post autor: Klaudiaaa »

Nie jest dla mnie zrozumiałe dlaczego zakładasz tyle kont....?!Ja też kupiłam szczurka w zoologu i miałam Kinder niespodziankę ..Nie żałuję ale gdybym wcześniej wiedziała ,że mam jedno wyjście ,adopcja to bym ją wybrała .Czemu nie adoptowałaś szczura?Poszłaś na łatwiznę ?Przecież tyle Bid czeka na dom stały a transport na bank by się znalazł ...Znalazł by się jakiś "Dobry Ludź".
Nie dziw się ,że jest w ciąży większość ludzi którzy kupili samiczki w zoologu to albo chore albo zaciążone.No i uśpienie to czasem jedyne wyjście tak jak u mnie już prawie byłam pewna aby iść na sterylkę aborcyjną ale Nana zrobiła Mi niespodziankę i się oszczurzyła za czasy podjęcia decyzji.Zrobiłam to dla jej dobra!!!Uśpiłam kluski!!Tylko po to by uratować moją towarzyszkę to była w stanie gorszym niż fatalnym...Teraz ludzie będą cię postrzegać inaczej za Twoje zawinienia i kłamstwa, oszustwa.Warto?Ja np. szukam już swojej szczurce koleżankę ale chcem się jeszcze przygotować i wyposażyć klatkę by przyszła na gotowe .Często uśpienie jest potrzebne to nie znaczy ,że właściciel jest wredny itd.!!!
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”