Szczurka vs gromada dzieci

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Asengrith
Posty: 145
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:42 pm

Szczurka vs gromada dzieci

Post autor: Asengrith »

Witam

Jak wiecie moja Szczurka ma 18 młodych. Mam pytanie ponieważ wydaje mi się że może być problem z wykarmieniem ich wszystkich. W związku z tym chciałam podpytać jak ochronić matkę przed wykończeniem a jednocześnie odchować całe potomstwo. Na ta chwile tylko 1 maluszek jest mniejszy od reszty ( z nim tez nie wiem co zrobić, zawsze go podkładam do mamy ale w nocy juz go nie pilnuje). Ogonki ciągle rosnąc i chcą coraz więcej jeść a Szogun coraz bardziej jest zmęczona. Coraz dłużej je karmi a małe nie chcą jej puścić. Mama dostaje odpowiedni pokarm i wszystko je, nie wiem czy produkuje odpowiednia ilość mleka i jest w stanie je wszystkie wykarmić. Oczywiście normalnie chodzi i wspina się ale jak pójdzie spać to lepiej jej nie ruszać. Szogun ma ok. 7miesięcy. Bardzo proszę o jakąś podpowiedz.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Szczurka vs gromada dzieci

Post autor: KITEgirl »

Asengrith
Posty: 145
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:42 pm

Re: Szczurka vs gromada dzieci

Post autor: Asengrith »

Jedzenia to ma z kilka misek od jajeczek, serków, jogurtów, tartych owocków, warzyw, gotowanej ryby do suchego pokarmu i wody ;) Bardziej mi chodziło o to czy mam ją zabierać od dzieci bo widać że jest bardzo zmęczona a z drugiej strony dzieci muszą ciągle jeść a jak zacznie karmić to się nie rusza dość długo (dzieciaki mocno się jej trzymają i trzeba je odkładać po jakimś czasie bo nie da się ich odciągnąć a sama szczurka nie ma siły je odczepiać) do tego i tak są karmione na 2 zmiany przez cały dzień. Plus dopilnować Szafirka by miał mleczko. Nie chce by szczurka mi padła bo wtedy jak sobie poradzę z nimi wszystkimi. I czy te długie karmienia nie wykazują że brakuje jej mleka? Może powinnam zacząć sama je karmić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”