Mam/chcę mieć 1 szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czy szczurek z kolegą będzie tak samo koleżeński?

Post autor: Nakasha »

Nie, nie powinien "zdziczeć", jeśli tylko będziesz im obu poświęcać czas. :) Szczur to nie koszatniczka. ;) Szczury są inteligentniejsze i bardziej się przywiązują do ludzi. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
lickeeed
Posty: 80
Rejestracja: pt mar 30, 2012 8:00 pm
Lokalizacja: Opole

Pytanie osoby początkującej [1 szczur]

Post autor: lickeeed »

Cześc. Jestem tu nowa. Poczytałam troche i mam pytanie. Ponieważ chce mieć szczura (bedzie to moj pierwszy bo w zyciu miałam z 20 myszek,kroliki,swinki morskie,chomiki,myszoskoczki,szynszyle itp ale nigdy nie miałam szczurka.Moze nie wiem o nich wiele, ale staram sie dowiedziec.
Czy jest mozliwosc trzymała samotnego szczurka ? Ja wiem, że są stadne i pewnie zaraz zostane stąd wygoniona, ale moja mama nie chce sie zgodzic na ani jednego a jak juz cos to jednego..ledwo. Zalezy mi na tym bardzo, ale co zrobie.. oczywiscie jesli nie ma takiej mozliwosci to nie wezme żadnego raczej. Nie wiem czemu bo mama na 2 szyle sie zgodzila, swinki i myszki a tu na szczura nie chce bo nie jest szczurolubem niestety..Ktos z tym pomoze?
Moje ogonki : Charlie i Timmy <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pytanie osoby początkującej

Post autor: Paul_Julian »

Szczurki nie mogą żyć samotnie, bo są stadne. Skoro mama zgodziła sie na 2 szylki, to jest nadzieja :D

Tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=17 jest dział Uszczurawiania, tam jest sporo pomysłów jak przekonac rodziców. Może mama nie lubi szczurzych ogonów i się brzydzi? Poczytaj tamten dział, tam sa tez materialy pomagające w uszczurowieniu rodzicow, filmiki, zdjęcia ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Pytanie osoby początkującej

Post autor: marts »

No lepiej już nie brać żadnego, niż wziąć jednego. Nie każdy zauważa "samotność" szczurka, bo wiadomo on Ci nie powie, że mu smutno samemu.
Najlepiej właśnie "uszczurowić" mamę, wiadomo nie podziała od razu, ale wiele osób właśnie tak przekonało swoich rodziców na ogonki, życzę powodzenia :)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Herudin
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 23, 2012 10:09 am

Pytanie. [1 szczur]

Post autor: Herudin »

Witam, mam pytanko, otóż: czy szczurkowi, który ma prawie rok, można dodać młodego towarzysza by nie był sam? Wcześniej Dżuma(mój obecny szczur) miała towarzyszkę w swoim wieku, ale dziś rano umarła (od momentu objawów choroby chodziłem z nią do weterynarza) i nie chcę by Dżuma była teraz sama, zaś znajoma ma na wydanie młodą samiczkę. Boję się, że Dżuma, która jest wielkim szczurem mogła by skrzywdzić nowe maleństwo.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Pytanie.

Post autor: akzi »

myślę że mozna :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie.

Post autor: renett »

Powinna zaakceptować nową koleżankę, tylko poczytaj na forum jak bezpiecznie połączyć szczurki ;)
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pytanie.

Post autor: smeg »

Lepiej dołączyć do starszej szczurki dwie młode dziewczynki. Będzie im raźniej, będą mogły szaleć ze sobą i nie będą bardzo denerwować Dżumy wchodzeniem na głowę, a także nie zostaną same, jeśli Dżuma też kiedyś odejdzie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Pytanie.

Post autor: Frugo_Frugo »

Moim zdaniem nic by się nie stało, tylko 1 mała mogłaby denerwować Dżumę, a 2 malusieństwa bawiły by się razem i nie skupiały by całej energii i uwagi na Dżumie tylko na sobie. ;) Może znajoma ma 2 samiczki ?
Herudin
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 23, 2012 10:09 am

Re: Pytanie.

Post autor: Herudin »

Niestety koleżance została tylko jedna samiczkę, tak to ma samce jeszcze ale raczej odpada.
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie.

Post autor: carrie17 »

Więc poszukaj samiczek do adopcji tutaj i najlepiej weź dwa maluchy, bo kiedy Dżuma odejdzie, malutka też zostanie sama. A tak będą miały siebie nawzajem ;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie.

Post autor: alken »

jedną tez możesz spokojnie wziąć jeśli nie możesz dwóch :) najważniejsze, żeby szczurka miała towarzystwo
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
nataliak199
Posty: 53
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 12:39 pm

Nowe szczurki

Post autor: nataliak199 »

Mam w domu dorosłego samca i chciałabym mu dokupić dwóch kolegów. Wiem, że na początku będą musiały być w osobnej klatce bo dorosły może je zaatakować ale czy potem można je połączyć? Filip miał już kolegów ale obydwaj umarli na jakąś ciężką chorobe :-[ Chciałabym tego uniknąć, jak to zrobić?

Poprawiłam orty.
/mod. Dulci
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowe szczurki

Post autor: noovaa »

Przede wszystkim, nie kupować.
Nie wspieramy sklepów zoologicznych ani pseudohodowli, kóte zarabiają na chorych i słabych genetycznie zwierzętach. Poczytaj o tym.

Na forum jest teraz od groma szczurków do adopcji za darmo. Jeśli dasz im dobre warunki, to z adopcją nie będziesz miała problemu.

Poczytaj o łączeniu w dziale stadko. Masz tam dużo wskazówek jak uniknąć poważniejszych bójek. Ogólnie łatwiej będzie dołączyć 2 maluchy, niż dorosłe samce :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Extragirl
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 08, 2012 5:31 pm

Muszą być 2 szczury albo w ogóle?

Post autor: Extragirl »

Mam pytanie czy mągę kupić jednego szczura(dokładniej szczurzyce) czy jak chce kupić jednego żebym sobie odpuściła?
Bo mam klatkę dla jednego szczurka 2 się nie zmieszczą, a bardzo chcę mieć takie zwierzątko;-(
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”