dokupienie 2 szczurka

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
klaudia1234
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 07, 2012 9:03 pm

dokupienie 2 szczurka

Post autor: klaudia1234 »

czesc.chciałabym dokupic 2 szczurka poniewaz moja szara jest samotna.kupiłam duza klatke i widze ze jest smutna.boje sie jedynie zeby szczurki sie oswoiły ze soba sa rózne opinie na ten temat tym bardziej ze na poczatku mialam 2 szczurki kupione ale sie gryzły i musiałam wydac do mojej przyjaciółki.boje sie ze sie powtórzy,prosze o pomoc i napisanie czy mam zaryzykowac i jak je ewentualnie oswojac ze soba.acha moja szara ma 2 latka.
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: dokupienie 2 szczurka

Post autor: xiao-he »

Szczury dożywają góra 3 lata, a Szara przez 2 lata była samotna. To źle. Szczury to zwierzęta stadne, muszą mieć towarzysza!!! Tu linki http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541 i http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149 . Mówię Ci, nie masz co się zastanawiać, trzeba brać szczurka. Najlepiej adoptuj labika od SPS! ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: dokupienie 2 szczurka

Post autor: dusiaczek »

w takim wieku to najlepiej 2, żeby ten jeden nei został znowu sam za kilka miesięcy.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
klaudia1234
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 07, 2012 9:03 pm

Re: dokupienie 2 szczurka

Post autor: klaudia1234 »

klaudia1234 pisze:czesc.chciałabym dokupic 2 szczurka poniewaz moja szara jest samotna.kupiłam duza klatke i widze ze jest smutna.boje sie jedynie zeby szczurki sie oswoiły ze soba sa rózne opinie na ten temat tym bardziej ze na poczatku mialam 2 szczurki kupione ale sie gryzły i musiałam wydac do mojej przyjaciółki.boje sie ze sie powtórzy,prosze o pomoc i napisanie czy mam zaryzykowac i jak je ewentualnie oswojac ze soba.acha moja szara ma 2 latka.
DZIEKUJE NAPEWNO ZAKUPIE LUB PRZYGARNE!!!!! :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: dokupienie 2 szczurka

Post autor: dusiaczek »

przygarnij, a kupic można TYLKO z tych hodowli: http://www.shsrp.yoyo.pl/hod.htm
Więc nigdzie indziej nie kupuj. ale też po co kupować jak są waciki :D
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
klaudia1234
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 07, 2012 9:03 pm

Re: dokupienie 2 szczurka

Post autor: klaudia1234 »

wiem przegladam strony z tymi biedactwami.a jak mozna zaadoptowac?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: dokupienie 2 szczurka

Post autor: dusiaczek »

pisz do włascicieli czy mają jeszcze wolne i czekaj na odpowiedzi, tyle.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
klaudia1234
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 07, 2012 9:03 pm

Re: dokupienie 2 szczurka

Post autor: klaudia1234 »

acha dzieki za pomoc.duzo sie dzisiaj od ciebie dowiedziałam.fajnie ze sa tacy ludzie jak ty:)
Awatar użytkownika
klaudia1234
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 07, 2012 9:03 pm

Post autor: klaudia1234 »

od wczoraj mam malutkiego ogonka.i juz zaczyna sie oswajac :D bardzo mnie to cieszy teraz ja podkarmiam zupkami i danaiami gerberka zeby przytyła.bo jest strasznie chudziutka.moja szara ja zaakceptowała i sie nia opiekuje wspaniale :-*
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: dokupienie 2 szczurka

Post autor: dusiaczek »

skąd masz ogonka?
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
klaudia1234
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 07, 2012 9:03 pm

Post autor: klaudia1234 »

od mojej kolezeanki chłopaka bo mu sie urodziły.a ze w szkole powiedziałam ze mam w planie miec kolejnego szczurka to kumpela powiedziała ze kubie sie urodzily i ma na wydanie :D JESTEM MEGA SZCZESLIWA! ale i tak chce jeszcze zaadoptowac.a mam pytanie musze sie zalogowac na ta stronke stowarzyszenia zeby zaadoptowac albinoska ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dokupienie 2 szczurka

Post autor: Paul_Julian »

Popros kolezankę, zeby rozdzieliła te szczurki-rodziców, i wykastrowała chłopca. Samiczka nie powinna rodzić, bo wtedy sie rodzą genetycznie zmutowane szczurki, nawet jesli tego nie widać. A czasem widać, np. szcurek bez oka, bez lapki, albo z wewnetrznymi uszkodzeniami - np. uszkodzenia mózgu, powiększone serce...
Nikt tego nie chce dla maluszków , prawda ?

Te adoptowane z forum szczurki równiez są z takich wpadek czy uratowane ze sklepów. Ale temu trudniej zapobiec. A Twoja kolezanka może zapobiec dalszemu rozmnazaniu. Jesli koniecznie chce sie opiekowac maluszkami - to moze zaadoptowac jak najmniejsze ( takie miesieczne juz mozna adoptowac, młodsze muszą zostac z mamą). Więc naprawdę o wiele wiecej dobrego zrobi, jesli rozdzieli ogonki i nie pozwoli na dalsze ciąże.


A co do labików, to poczytaj tu : http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=29140&start=60
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
klaudia1234
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 07, 2012 9:03 pm

Post autor: klaudia1234 »

powiem jej zeby chlopakowi przekazała.on kupił parke i mu sie rozmnozyły.powtórze slowo w słowo,zeby je chodziasz rozdzielił.bo po co maja sie mnozyc jak pewnie nie ma zielonego pojecia jak zajmowac sie taka gromadka.małe byly wychudzone.jak mi przywiozła szczurka to sama skóra i kosci.teraz musze mu tak zbilansowac diete zeby nabrał ciałka.moze wiesz co oprócz gerberków i kaszki moge mu dawac zeby urozmaicic mu danko ale cos pozywnego.acha i mam takie pytanie.bo jest taki sklep zoologiczny co maja przerózne zwierzatka miedzy innymi weze.i te szczurki których nie sprzedadza daja temu wezowi.jak mozna im pomóc?
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: dokupienie 2 szczurka

Post autor: monisiaxp »

ja mam samczyka i samiczke
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re:

Post autor: Paul_Julian »

klaudia1234 pisze:powiem jej zeby chlopakowi przekazała.on kupił parke i mu sie rozmnozyły.powtórze slowo w słowo,zeby je chodziasz rozdzielił.bo po co maja sie mnozyc jak pewnie nie ma zielonego pojecia jak zajmowac sie taka gromadka.małe byly wychudzone.jak mi przywiozła szczurka to sama skóra i kosci.teraz musze mu tak zbilansowac diete zeby nabrał ciałka.moze wiesz co oprócz gerberków i kaszki moge mu dawac zeby urozmaicic mu danko ale cos pozywnego.acha i mam takie pytanie.bo jest taki sklep zoologiczny co maja przerózne zwierzatka miedzy innymi weze.i te szczurki których nie sprzedadza daja temu wezowi.jak mozna im pomóc?
Parka sie zawsze rozmnozy i to blyskawicznie! Dodatkowo zaraz po porodzie ma rujkę i moze zajsc w nastepna ciaze. Rujka jest co tydzien, ciaza 3 tygodnie. Młode 5 tyg. szczurki już moga sie mnozyc miedzy sobą. Co oznacza w szybkim tempe SETKI zmutowanych szczurów.
Muszą je rozdzielić , a samca wykastrowac. Albo moga dac ogloszenie na forum , jedno oddac i zaadoptować tej samej płci.
Co do karmienia, to zajrzyj w dział Karmienia ew. rozmnazania i koniecznie czytaj posty Nakashy, bo sie zna ( ja sie nei znam na maluchach).
A co do sytuacji w sklepie, to jest cięzko pomóc, mozna np. sprawdzić warunki w sklepie, dyskretnie porobić fotki i np. zgłosić do TOZ'u , ze jest brudno, zwierazki nierozdzielone płciami/chore ( jesli faktycznie jest)

Monisiaxp ma do oddania maluchy . tak tylko wyjaśnię, zeby nie było ,że ma parke :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34155&start=60
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”