[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: WildMoon »

Alez nie ma za co! Ciesze sie, ze potrafilam pomoc chociaz troszeczke ;)
Milo slyszec, ze szczur miewa sie juz lepiej :)
Co mnie jeszcze interesuje..., jaki lek w zastrzyku i ten do smarowania podal wet. Moze sobie przypominasz nazwe?
Eruntale z forum ma podobny problem z jej malym szczurkiem, samiczka. Jako ze szczur jej jest za maly na podanie zastrzyku, wetka przepisala masc Jacutin (srodek dzialajacy w owej masci nazywa sie Lindan). Ma smarowac miejsca zmienione choroba... Moze Tobie wet przepisal cos podobnego? Zdaj relacje! :)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Kasztan
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 08, 2005 3:58 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kasztan »

niestety nie znam nazwy leku, bo wet sam go podawal i nic mi o nim nie mowil, ale chyba to samo dostalem do smarowania
tak narazie to wszystko idzie zgodnie z planem, tylko ze moj szczurek jest u mnie krotko i przez to ze musialem go lapac na sile i smarowac to stal sie mniej ufny,ale zdrowie ważniejsze :wink:
postaram sie dowiedziec jaka ta nazwa tych zastrzykow, a tak to moge powiedziec ze jest ona gęsta i biala, pozdrawiam
Kasztan
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 08, 2005 3:58 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kasztan »

a i jeszcze
w ten dzien kiedy dostal zastrzyk to wet tym samym posmarowal szczurka na karku i powiedzial ze to bedzie sie wchlanialo 2-3 dni
Denima6
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 27, 2005 4:00 pm

I?? do weta??

Post autor: Denima6 »

Mój szczur ma ranki wyglądające na zadrapania. Są w okolicach szyji i pomarańczowy nalot na skórce. Co to może być??
Kochać i być kochanym to tak, jak by z obu stron grzało słońce
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Meggy »

nalot to hormony :D użyj opcji "szukaj" (wpisz "pomarańczowy" na pewno znajdziesz)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

A co do ranek, to opisz jak one wyglądają dokadnie...bo nie zawsze to ma związek z nalotem. ;)
Obrazek
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Masterton »

Ranki czasem są wynikiem za długich pazurków.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Gumcia »

albo pchełek?
i pchełek?
i długich pazurków ;)
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
klogier
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 22, 2005 9:32 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: klogier »

Moze już poradzilaś sobie z tym problemem. Jednak dopisze moje zdanie na ten temat : to może być świerzb lub grzybica. Warto spróbować kąpać w Nizoralu , chyba co 3 dni , ale nie jestem pewna . Jak to nie pomoże to szukaj sposobów u weta lub na forum , chyba ktoś pisał o maści na to , czy leku jakimś , który szczurek może zlizywać bo szybko się wchłania.
Łuki
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 9:22 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Łuki »

te ranki na karku to jest świerzb prawdopodobnie i tutaj nizoral nie pomoże. Idż ze szczurem do weta, on da mu zastrzyk i posmaruje taką maścią(wiem, bo mój szczuriks też to ma)
gg 3585047
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

DRAPANIE SZCZURKA

Post autor: max_misiu »

Czesc!

Pisze tutaj na forum bo widzialem ze dosyc duzo tu sie mowi o szczurkach i o jego chorobach - tzn tylko o szczurkach, bo to szczurze forum :-) No ale juz mowie w czym moj problem.. więc:

Moj szczurek to samiczka, na imie ma Dżidżi ! Dobrze sie trzyma duzo biega codziennie wyjmuje ja z klatki bawie sie z nia.. Od poczatku sie duzo drapala ale ostatnio zauwazylem ze coraz bardziej.. Biega - drapie sie.. idzie kawalek dalej - drapie sie - przyjdzie na kolana - drapie sie. Szczegolnie na lapkach (przednich) i za uszkami.. i tez ogolnie na grzbiecie.. od przedwczoraj nawet na podbrudku - od tego drapania na podbródku ma troszke jakby wylysiale miejsce? Albo to jest mokre i po prostu slina skleiła włosy i tak wyglada..

Szczurkowi nie daje słodyczy.. karmie ja zdrowo.. na prawde tylko sporadycznie dam jej białko .. dostaje jedzenie z VITAPOLu i DAKO-ART - dobrze jedzenie.. gdzie sa i witaminy i słonecznik etc..

Moze ktos mi powie dlaczego moja szczurka tak sie drapie.. dodam ze jest normalnie aktywna nie jest osłabiona.. dobrze sie trzyma!! Jest kochana jednym słowem! :-))

Jak moge to zamieszcze jej zdjecie - jest taka slodka - powiedzcie tylko gdzie moge wrzucic foto to wrzuce! :-)

Aaa Dżidżi ma ponad rok - w każdym razie cos około roku - sam dokłądnie nie wiem :-) Na ogonie ma taki jakby nalot - ale to chyba kazdy szczurek ma z wiekiem co nie? Moze wie ktos od czego to sie dzieje?

prosiłbym bardzo o odpowiedzi w moim temacie - martwie sie tym drapaniem szczurka?

Pozdrawiam i czkeam na odpowiedzi
Michu :-(
BB: 9124890
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

No na uczulenie na jedzonko raczej bym nie stawiała, chociaż nigdy nie wiadomo.

Raczej stawiałabym na pasożyty, bo one czasami się przenoszą przez jedzenie lub ściułkę niestety.

Od kiedy szczuras się tak mocno drapie?
Obrazek
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

Może nadmiar białka? albo grzybek - przełysienia?
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: max_misiu »

Ooo dziekuje za na prawde szybka odpowiedz!! :-)

Wiec szczuras tak mocno sie drapie nie wiem moze z 3 tydzien juz bedzie? Na poczatku nie przejmowalem sie tak tym.. stwierdzilem ze to normalne.. ale jak przedwczoraj zobaczylem na szyji ze sie zaczyna drapac to byl dla mnie sygnał!!

Mysle ze uczulenie na jedzienie to to nie jest..
Uczulenie na sciołke - hmm.. nie sadze.. sianka nie dam bo mam złę doświadczenia.. kiedys dałem chomikowi i nakłół sobie oko - potem chorował, oko ropiało, poszedłem do weterynarza przemył oko, dał zastrzyk - po 2 dniach chomik zdechł..

Wiec wole nie ryzykowac z siankiem.. wczesniej szczuras sie tak nie drapał.. z innymi zwierzetami nie miał kontaktu.. jedynie z ludźmi.. Moze jakies rady?

Bo na prwade zaczynam sie martwic..
POMOCY! :(

Nadmiar białka? Hmm.. nie sadze? Nie daje mu duzo jajek.. jajka dostaje na prawde sporadycznie.. raz na miesiac.. tak okazjonalnie, miesa mu nie daje.. jakas rada? czym moge smarowac albo cos?

Wolalbym uniknac wizyty u weterynarza.. bo Ci nasi Gostyńscy weterynarze to sa normalnie - szkoda gadac! Za kazdym razem jak chodzilem do nich z chomikami to zwierzeta zdechaly na dniach.. a jak chomik mial biegunke wyleczylem go domowym sposobem - lekartwem dla czlowieka i bylo oki!

Wiec licze na wasza pomoc!

Wogole dziekuje za szybkie odpowiedzi!

SUPERRrr.. ;-)

Łączę posty/edit mod
BB: 9124890
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: kitten »

A strupki w miejscach gdzie się drapie są?
Białko jest nie tylko w jajkach - słonecznik, kukurydza, orzechy wszelkie nabiałowe produkty...
Ciężko doradzić coś nie widząc jak to wygląda, mogą to być pasożyty albo grzybica.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”