Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kamisa_91
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 7:57 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: kamisa_91 »

W sumie racja :) tylko żeby mi się nie zagłodziły z tego buntu przeciwko zdrowemu jedzeniu :P
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: zocha »

alken pisze:ja kończę Timę i się przerzucam na Supreme Science Selective bo mam dość tych ziaren, same ziarna ::)
a ja na odwrót
Kończymy Supreme Science Selective i albo wracamy do Timy albo myślę nad kupnem Uczty, wcześniej przez jakiś czas mieli wersję light Uczty i im smakowała (ale dla 5 szczurów to trochę za drogi interes), teraz może spróbujemy "zwykłą" Ucztę.

Selective jedli i znikało wszystko, nie mieli z czego wybierać, ale dla mnie ta karma śmierdzi, nie mogę znieść jej zapachu i mam wrażenie, że szczury też teraz inaczej pachną. No i biedaki nie mają frajdy w przebieraniu w jedzeniu :P
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

ja teraz kupiłam i Timę i Ucztę - Timę wcinają aż się uszy trzęsą, jak wsypałam Ucztę to powąchały... odeszły, trochę pochrupały, jak nie miały wyjścia... ale zdecydowanie wolą Timę :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: KITEgirl »

zmieniłam szczurakom pokarm. aktualnie mają zmieszane Beaphar Care + i Beaphar Xtra Vital Complete Food. kupczyska zrobiły się tak niesamowicie cuchnące że sama nie wytrzymuję. czy wy też tak macie? a może to kwestia tego że mają pokarm tej firmy pierwszy raz i muszą się przestawić?
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Entreen »

Mi Beaphar Care + śmierdzi i karma, i kupska po niej - okropnie. Przyzwyczaiłam się dopiero jak się worek kończył i nie zdecydowałam się na kontynuację
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: KITEgirl »

łooo jeżu! to chyba trzeba będzie sprzedać! bo wali aż strach. może to moje małe takie jelitka wybredne mają ;) na szczęście 2 worki VL są więc głodówki nie będzie.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

KITEgirl, to chyba od szczura zależy, ale ja mam obserwację, że moim też bobki śmierdzą po niektórych granulatach. Akurat po tym nie, ale po Rat Complete nie dało się wytrzymać, tak samo po jakimś psim lub kocim ale nie pamiętam jakim, bo szybko oddałam :)
Możliwe, że to kwestia przyzwyczajenia, tak jak u ludzi, jeśli je się jakieś tam pokarmy, a nagle się np. gdzieś wyjedzie, gdzie są zupełnie inne nawyki żywieniowe, to pojawiają się problemy z przewodem pokarmowym... Jestem w stanie uwierzyć, że niektórym szczurom zmiana pokarmu nie służy, albo może ich flora bakteryjna ma inne spojrzenie na nową karmę :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: KITEgirl »

zobaczymy jak będzie teraz. zmieniłam na VL jakiś taki owocowy(nie chce mi się opakowania szukać ;) ). ale VL to i maluszki chętnie jedzą :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

zocha pisze: No i biedaki nie mają frajdy w przebieraniu w jedzeniu :P
e, ja dorzucę jakiś pierdółek z jr farmu w stylu sałatki owocowej, krokantu, poduszek owsianych, do tego ami dog, jakiś słonecznik i pestki dyni, płatki orkiszowe i będa mogły sobie grzebać :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Czarna Dama
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 23, 2012 8:12 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Czarna Dama »

Mój szczurek np lubi zajadać się dropsami warzywnymi firmy VITAPOL,pudełeczko 75g kosztuje ok 5 zł,dużo tego tam nie ma,ale czasami sypnę mu tego rarytasa :) Ostatnio kupiłam mu z tej samej firmy owocową przekąskę Vita Herbal (truskawka,kiwi,jeżyna,wiśnia,malina,banan,jabłko) ,opakowanie ma 50g a kosztuje ok 6 zł,no i zdziwiłam się,ale Lobo nie chce jeść suszonych owoców,a one tak ślicznie pachną i apetycznie wyglądają,że sama bym je zjadła,ha ha ha ;D
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: KITEgirl »

ale jak to 'sypniesz'? to jest szczurzy słodycz. nie powinno się go dawać zbyt często w dużych ilościach.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Właśnie. Dropsami nie można "sypnąć" :/
Moje szczury kojarzą dropsy, ich zapach, i grzechotanie w pudełku ;) z wyjątkową nagrodą.
Choć grzechotanie to akurat im się zawsze kojarzy z tym, że trzeba wyjść, bo coś dostaną, ale nie zawsze to jest drops. Często je trochę oszukuję :P

A żeby nie tworzyć nadmiernej ilości postów - kupiłam ostatnio owsiane poduszeczki z zooplusa JR Farmu, i jakoś nie bardzo im smakują, choć w Uczcie im pasowały. Czasem nie rozumiem tych zwierząt. Będę im dosypywać, może się przekonają. Wydaje mi się, że pobyt u mojej mamy źle zrobił szczurzemu apetytowi na szczurze jedzenie :P
Wspominając o owsianych poduszeczkach - kiedyś miały poduszeczki firmy Trixie, które były zmieszane z lucerną(!) i je uwielbiały (sądziłam, że moje szczury nie cierpią lucerny): http://animalia.pl/produkt,15664,107,tr ... -100g.html

Poza tym kupiłam im przysmak dla fretek VL Prestige Crock z kurczakiem. Marcelkowi bardzo przypadło do gustu. Boguś natomiast nie jest zainteresowany. Chrupki te mają bardzo intensywny zapach, ale myślę, że to fajna przekąska. Szczególnie dla szczura giganta, który niedługo rzeczywiście będzie przypominał fretkę ::) http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/prz ... tka/228762
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pipilotti »

Moje szczury uwielbiają Crock Complete i wcale im się nie dziwię ;). Pachną tak zachęcająco, że sama mogłabym je pożreć. Wypróbowaliśmy dotychczas te o smaku jabłkowym, owoców leśnych i ziołowe - wszystkie są najbardziej pożądanym przysmakiem.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Martasz »

Gdzie kupujecie Time? na allegro nie widzę, a w zooplusie ogromne opakowanie, chyba ze żle patrzę to będę wdzięczna za linki, pozdrawiam
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Malachit »

Chyba tylko w zooplusie, 2,5kg opakowanie jest najmniejsze (wg mnie to nie jest tak dużo :P )
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”