LoLa i podejrzenie ciązy :(

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
LoCzEk
Posty: 52
Rejestracja: śr maja 16, 2012 2:12 pm
Lokalizacja: Szczecin

LoLa i podejrzenie ciązy :(

Post autor: LoCzEk »

słuchajcie LoLa najprawdopodobniej bedzie miała małe kluski. Na poczatku nie miała takich sutków jak teraz,a teraz sa takie że wystaja poza siersc i brzuszek ma taki zaokraglony a teraz bedzie mijal 3 tydzien jak je mam wiec pewnie na dniach bedzie rodzić....pytanie : czy jesli się urodzą czy byli by chetni żeby przygarnąć???trzeba sie liczyć z tym że LoLa najprawdopodobniej maluszki ma z jednym ze swoich braci....ja bym była w stanie zatrzymać jedna malutka dziewczynke ale jeśli ktoś się zdecyduje zaadoptować reszte bo jesli nie to bede musiała uśpić z tego wzgledu że trudno określić płeć u maluszków.....:(
taka mała szczurka to ile może urodzić szczurków???chyba nie tak dużo jak dorosła??tak z 4?? piszcie doradźcie co robić z maluchami jak sie pojawią.....
i podstawa czy już mam rozdzzielać FiBi od LoLi????

a no i LoLa na poczatku płochliwa taka była a teraz za każdym razem jak je wypuszczam to ona wdrapuje mi się na ramię i wchodzi we włosy na ramieniu i potrafi tak siedzieć bez końca(włosy mam kręcone- myślę że ona traktuje te włosy jako gnazdo)....
radzcie mi prosze....
Obrazek
FiBi i LoLa
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: LoLa i podejrzenie ciązy :(

Post autor: mania85 »

Jaka malutka... Może rozważyłabyś opcję uśpienia maluszków zaraz po porodzie? Taka młodziutka mama może nie wykarmić wszystkich, poza tym piszesz że z bratem ma dzieciaczki...
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: LoLa i podejrzenie ciązy :(

Post autor: KITEgirl »

ja bym uśpiła bez zastanowienia! maluchy prawie na pewno będą chorowite. mogą urodzić się upośledzone.
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: LoLa i podejrzenie ciązy :(

Post autor: mania85 »

Zapomniałam dodać, że uśpienie miotu wchodzi w grę tylko w pierwszej dobie życia
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: LoLa i podejrzenie ciązy :(

Post autor: Nakasha »

Samiczka, nawet młoda, może urodzić 8 - 16 maluchów.... Przeciętnie jest to 10 - 12.

Czy mogłabyś wrzucić zdjęcia samiczki, tak, aby było widać jej brzuszek?

Jest szansa, że maluchy znajdą domy, ale musisz być gotowa na to, aby rozdzielić samczyki od matki i sióstr gdy będą mieć 4,5 tygodnia i potem trzymać je w osobnej klatce - odpowiednio dużej - tak długo, aż znajdą domy. ;) Czasami trochę to trwa.

Możesz również pomyśleć o uśpieniu części miotu.

Samiczkę należy oddzielić od siostry, aby miała 2 - 3 dni na spokojne zrobienie gniazda i przyzwyczajenie się do porodówki.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”