kukurydza

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

ostro?nie z kukurydz?!

Post autor: kitten »

Dowiedziałam się od weterynarza ( wow znalazłam weterynarza hodującego szczurki - już prawie straciłam nadzieję ) że z kukurydzą należy u ogonków bardzo ostrożnie bo jest silnie alergizująca.

pozdrawiam
kitten :)

Wet powiedziała, że chodzi o dużą zawartość białka i pektyn w kukurydzy, oczywiście może ale nie musi uczylać ale w przypadku wykrywania przyczyn alergii i eliminowaniu składników alergizujących informacja ta może być pomocna. Z kukurydzą jest podobnie jak ze słonecznikiem. Mówiła że tak jak przy słoneczniku organizm może reagować i objawem tego jest np.: drapanie... :-(
Ostatnio zmieniony pt kwie 15, 2005 11:40 am przez kitten, łącznie zmieniany 1 raz.
jolajola1
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 10, 2005 11:55 am

kukurydza

Post autor: jolajola1 »

Okruszek jest mądry bardzo, bo to jest jeden z 3 składników mieszanek, których nie lubi

albo nieobryzione ziarna albo wygryzione tylko środki zanosi na dół i starannie zakopuje w trocinach pomiedzy kupami
myślisz, że możesz wszystko ??? ... to trzaśnij drzwiami obrotowymi !
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

kukurydza

Post autor: Ania »

Czy mogę wiedzieć co takiego jest silnie alergizujące w kukurydzy? Z tego co wiem - jest to świetny pokarm, moje ogony nigdy nie miały reakcji alergicznych po zjedzeniu kukurydzy, wprost ją uwielbiają.
Jeśli mogłabyś to dowiedz się od weta jaki składnik w kukurydzy powoduje te silne alergie, czy w każdej kukurydzy występuje (surowa, konserwowa) i w jakich ilościach może być bezpiecznie podawana (o ile może) oraz w jaki sposób objawia się ta alergia (strupy, pękanie skóry, alergia wziewna)?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

kukurydza

Post autor: roenna »

:shock:
jej powaznie mnie wystraszyłas..
white szama ogromniaste ilosci kukurydzy (zarowno tej z karmy jak i z puszki) jednak jak do tej pory nie zauwazyłam zadnych widoczynych objawów wskazujących na alergię..
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

kukurydza

Post autor: Fam »

kurcze, czy to prawda, ja mialam zamiar dawac surową kukurydze karoli w lecie, bo nieopodal jest jej zwykle pare hektarów, wlasciwie to dziwne, myslalam ze to swietna karma, moja lubi
za tęczowym mostem: Karolcia
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

kukurydza

Post autor: ESTI »

Ja natomiast słyszałam, że kukurydza czy groszek, może powodować wzdęcia...ale u moich maluchów niegdy nie było takich reakcji i jest to jeden z ulubionych składników pokarmu... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

kukurydza

Post autor: Ania »

Kukurydza nie powoduje wzdęć. Wzdęcia powodują warzywa strączkowe (groch, bób, fasola).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

kukurydza

Post autor: Cathycash »

kukurydza? alergizująca? pierwsze słyszę :roll:
żegnam szanowne towarzystwo
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

kukurydza

Post autor: Fam »

kitten, jakbys mogl, to zadzwon do weta i zapytaj cie dlaczego, bo to mie nurtuje, i reszte tez...
za tęczowym mostem: Karolcia
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

kukurydza

Post autor: kitten »

Jak to ze wszystkimi alergiami bywa nie każdy musi być uczulony, moje maleństwo nie najlepiej reaguje na białko ale np. poprzednia bestia wciągała ogromne ilości i nic mu nie było... więc dopóki nie ma żadnych objawów ( chodzi o alergie skórne - czyli drapando ) to nie ma się czym martwić, a jak tylko się dowiem co dokładnie uczula to podzielę się informacją.

pozdrawiam
kitten
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

kukurydza

Post autor: WildMoon »

Dla mnie to tez nowosc, gdyz owszem, genetycznie modyfikowana kukurydza (a jest jej wiele 'gatunkow') moze wywolac reakcje alergiczne. Z tego co wiem, w 2001r naukowcy po szerokich badaniach stwierdzili, ze jednak domniemane reakcje alergiczne wywolane konsumpcja genetycznie zmienionej kukurydzy nie pojawiaja sie.. Chociaz po dzien dzisiejszy, naukowcy wciaz nie sa pewni, czy jest to do konca szczera prawda, ze wzgledu na pojawiajace sie coraz nowsze rodzaje genetycznie manipulowanej kukurydzy. Tak wiec sytuacja do d*py... :roll: :?

'Mniej czerwonych krwinek - 'dzieki' Genfood (zywnosci zmienionej genetycznie)

Dopuszczenie kukurydzy zmienionej genetycznie (Gatunek MON 863) jest w panstwach UE ze wzgledu na watpliwosci zdrowote mocno dyskutowane. Z eksperymentu francuskich naukowcow na szczurach, na podstawie doniesien z gazety wynika, ze ilosc bialych krwinek we krwi badanych szczurow wzrosla, a czerwonych krwinek spadla [co dalej = bialaczka, a to w efekcie = komorki rakowe (nowotwor zlosliwy)], podczas gdy szczury te byly karmione przez okres trzech miesiecy genetycznie zmieniona kukurydza z amerykanskiego koncernu Monsanto. Zmiany nastapily rowniez w nerkach gryzoni. Europejski Urzad Bezpieczenstwa Zywnosci uwaza jednak te odmiane kukurydzy za bezpieczna.' :?


Zrodlo: Bayerischer Rundfunk Online

Jestem ciekawa co odpowie wet.

P.S. Ciekawa jestem, czy w Polsce jest juz dopuszczona ktoras kukurydza modyfikowana genetycznie, bo tego nie wiem.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

kukurydza

Post autor: Angua »

Uczulić może również pokarm, który zwykle nie wywoływał żadnych dolegliwości. w alergii pokarmowej do najczęściej powodujących reakcje alergiczne produktów należą m.in.: jaja, wołowina, wieprzowina, drób, mleko, kukurydza, soja, pszenica oraz konserwanty.
Informacja pochodzi ze strony http://www.apsik.pl/pages/apsik/trop/2.php Dotyczy co prawda alergii u psów, ale jak widać kukurydza moze wywołac reakcje alergiczne u zwierząt. Co nie znaczy, ze musi.
jolajola1 pisze:Okruszek jest mądry bardzo, bo to jest jeden z 3 składników mieszanek, których nie lubi
Moje tez nie lubia suszonej kukurydzy w mieszankach. Co innego kukurydxa z puszki albo z mrozonek, nie mowiac o świeżej; te wciagaja błyskawicznie
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

kukurydza

Post autor: Asia »

mój poprzedni szczur miał uczulenie na białko i wet kazała wybierać z pokarmu słonecznik.robiły mu sie strupy i strasznie to wyglądało. po dłuższym stosowaniu maści szczur juz sie mnie bał .ale to indywidualna sprawa.po prostu trzeba uweażać i obserwować szczurasa.
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
Iwonka
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:51 am

kukurydza

Post autor: Iwonka »

Moim szczurkom kiedys obieralam ze skorki, teraz tylko dokladnie myje. Poniewaz i tak skorke zostawiaja- nawet od czeresni.

Dalam im wczoraj wieczorem surowa kolbe kukurydzy, a rano juz polowa bylo zjedzona. Wcinaly za im sie uszka trzesly :)) A pozatym co za frajda moc sobie wygryzac ziarenka.

Dla zainteresowanych-kukurydze mozna mrozi ale niestety pojedyncze ziarenka bo cala kolba sie szybko psuje. I tak mamy swieza kukurydze zima dla zwierzakow. Moje suszonej nie lubia wiec bedzie jak znalazl. A w puszce jest jednak troche chemii. I wole im nie dawac.
Jestem wegetarianka bo kocham wszystkie zwierzeta!
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

kukurydza

Post autor: Ewqa »

Ugotowałam moim paskudom przy okazji kukurydzę. Zjadły az uszka im sie trzęsły. Jedna kolba na 3 szczurki to raczej dużo ;)
Niestety na drugi dzien az mnie zatkało od smrodku jak weszłam do pokoju gdzie są szczurki. Okropny smród i od nich i od klatki. Musiałam wszystko umyć, wymienić ściółkę itp. Wiec uważajcie na ilość gotowanej kukurydzy.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”