Klimatyczna Szajka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: alken »

:( szkoda, kurcze, miało być dobrze, cały dzień o niej myśłałam wczoraj :(
niech biega z resztą ekipy za TM
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

eh.. a Muna mi się rzuca na szczury.. nie mogą się połączyć, jak była wcześniej tylko ze stadem babć, to było dobrze. a teraz, jak połączyłam oba stada to rzuca się i na nowych współlokatorów i na dziewczyny, z którymi mieszkała wcześniej..
szuka tylko okazji, żeby któreś zaczepić, zrzucić z półki, wytarmosić z domku... nieraz piski są takie, że słyszę na drugim końcu domu. krwi nie widziałam, ran na żadnym też, więc nie wiem, może tylko tak panikują. ale czasem kotłują się okropnie...
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: alken »

no musi sobie widocznie wyrobić pozycję ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

ale nigdy aż tak nie było. a szczury dają jej się dominować, leżą bez ruchu na grzbiecie, a ona i tak musi na nich poskakać, pofuczeć, napuszyć się i najchętniej użreć :-X
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

Obrazek
:)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

a nie wiem czy chwaliłam maluchy - wszystkie mają tylko i wyłącznie kuwetki narożne, a reszta klatek 'goła', Fluffkowi też nie sypię już trocin. i jestem w szoku - wszystkie kupki lądują w kuwetkach, siuśki to wiadomo.. każde po drodze zgubi. ale i tak jestem z nich mega dumna :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: alken »

ja też tak mam, od dawna, ale kupają do kuwety własnie dzięki temu ze podłoga jest goła, gdy była kuweta plus sciółka to robiły gdzie popadnie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Eve »

Moje dziewuchy pomimo pinia w całej dolnej kuwecie, załatwiają się tylko do glinianych misek z piaseczkiem. Tak się nauczyły i już idzie "pokoleniowo" . Problem jest tylko taki że misek musi być co najmniej dwie, bo one jak przysłowiowe blondynki do kibla chodzą parami ::)


Rudości - piękności ! A jak już tu jestem to proszę wycałować wszystkich po kolei po uszkach :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

a ja właśnie zastanawiałam się nad takim piaskiem kąpielowym, jak dla szynszyli, zamiast żwirku. może to by się łatwiej przesiewało.. tylko już widzę cały pokój w piachu, bo moje uwielbiają żwirek z kuwet wysypywać :(
Eve, oczywiście maluchy wycałowane :)

jakoś tak dziwnie jest, spokojnie. zbyt spokojnie. tylko Muna potrafi rozruszać towarzystwo. zębami :-X ona to chyba nigdy nie da reszcie spokoju..
Fluff też jakiś taki spokojny. najchętniej by nie wychodził z domku. no dobra, do miski lubi się ruszać.
zamówiłam im wreszcie sputniki - lepiej późno niż wcale. mam nadzieję, że im się spodobają :)

u myszek wesoło. jako, że ładnie się połaczyły, dostały wczoraj kołowrotek. maluchy uczyły się z niego korzystać, wchodziły po 2,3 naraz, biegając w różne strony.. aż wreszcie przychodziła starszyzna i zaczęła nawijać tak, że maluchy wczepione pazurkami, kręciły kółka ::) ale teraz sprawniej im idzie.

u psów burze. coraz częściej.. coraz częściej się atakują, z coraz większą agresją. więc następną wypłatę odkładam na kastrację Prima, z Edim trzeba pomyśleć. ale boję się, bo wet mówił, że Ediemu kastracja nie pomoże. a jak wykastrujemy obu, to Edi może Prima jeszcze gorzej traktować.. sama nie wiem co robić :(

kot, nasz dziadziuś, oaza spokoju, się ostatnio rozbrykał. tak, że nie możemy za nim nadążyć ::) więc trzeba mu na nowo zabawki kupowac, bo jak wcześniej się nimi nie interesował, tak teraz używa je na maksa i szybko się 'zużywają' :D

zdjęcia mam.. piesów :D
dotarła urodzinowa obróżka Prima (dostał przedwcześnie, bo urodziny za 2 tygodnie, ale nie mogłam się powstrzymać), więc trzeba było fotki zrobić :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a jeszcze co do Primka - jako, że ma niespożyte ilości energii, czy by biegał godzinę, czy 5, za piłką, planujemy wziąć się za agility :) planuję mu już na urodziny-urodziny kupić płotki do przeskakiwania i drążki do slalomu, zrobić mu tor w ogrodzie. a z czasem, jak już będzie wieział o co chodzi, poszukamy konkretnego toru w okolicy i będziemy jeździć :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Kluska123 »

Świetna obroża, a jakie cudowne psiaki! :)
Agility - super pomysł! A planujesz jeździć na zawody, czy tylko w ramach zmęczenia psiaka? :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

Kluska123 pisze: Agility - super pomysł! A planujesz jeździć na zawody, czy tylko w ramach zmęczenia psiaka? :D
na razie tylko żeby go zmęczyć. co będzie później - zobaczymy :D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: zyberka »

Za każdym razem zaglądam tu ze strachem... Przykro patrzeć jak stado tak się wykrusza, nawet jeśli to nie własne :-(
dla ogonka [*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

dzisiaj przyjechali do nas nowi tymczasowicze - Dexterek i Filipek.
przekochane chłopaki... chciałabym pozbyć ich jajek i zostawić.. ale jest chętna na Śląsku, tylko coś problem z organizacją wizyty adopcyjnej mamy... :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

pojutrze ma się odbyć wizyta przedadopcyjna i jak wszystko pójdzie dobrze - chłopcy pojadą do nowego domku w przyszłym tygodniu. smutno, moje kochane kluski :(

a co do reszty - nie było w zoologu naszego żwirku. więc pierwszy raz kupiłam i nasypałam im bentonit. na znak buntu wszystkie kupki lądują obok kuwet ::)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”