królik dla szczura

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

królik dla szczura

Post autor: saszenka »

Szukałam, ale nie znalazłam :(
Otóż dostałam dla szczurząt gerberka z królikiem w delikatnych jarzynach. Po początkowym zdziwieniu, że w ogóle takie robią, naszły mnie wątpliwości, czy mogę im to podać. Czy szczur może zjeść mięso królika? Kuzyna gryzonia? Pomijając to, czy jest dobre czy nie, mam też jakieś opory etyczne, może dziwne...
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: królik dla szczura

Post autor: noovaa »

Saszenka, zwierzęta troszkę inaczej rozumują niż ludzie ;).

Dla nich nie ma etyki. Po za tym, są ludzie którzy jedzą małpy. A jakby się uprzeć, to jesteśmy kuzynami wszystkich ssaków, też może nie powinniśmy ich jeść ? :> Kwestia podejścia.

Jeśli po porodzie któryś z maluchów nie przeżyje, mama najczęściej go zjada by uzupełnić białko. Czasem zdarza się że znajdujemy nadjedzone ciałka dorosłych, szczurków w klatce. Może to forma pogrzebu ? Sprzątanie ? Nie wiem. Ale tak się zdarza i jakby nie patrzeć szczury nie widzą w tym nic nieetycznego ;).

Tak samo, do dziś pamiętam wypowiedź: "Ratunki! szczur zjadł głowę mojemu chomikowi".
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: królik dla szczura

Post autor: Cyklotymia »

EDIT: haha, w tym samym momencie wysłałam prawie co osoba powyżej :D
Przecież szczur pozostawiony w klatce z chomikiem zabije i zje chomika, więc same szczury nie mają oporów przed jedzeniem innych gryzoni. Same siebie też potrafią szczury przecież jeść, niejeden raz się zdarzyło że któryś z naszych kochanych ogonków napoczął ciało niedawno umarłego kolegi. Tak więc nie przejmowałabym się tym, że królik to też gryzoń, skoro w naturze szczur by nie miał najmniejszych oporów.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: królik dla szczura

Post autor: Hanka&Medyk »

Generalnie mięso dobre jak każde inne :)

A odbijając niego od głównego wątku, powiem szczerze, że moje szczury w kwestii gerberków mięsno-jarzynowych są niesamowicie wybredne i z wielką NIEchęcią zjadają nawet najmniejsze ilości. Po wymieszaniu np. z Sinlac'kiem wchodzi im o wiele lepiej. Miejmy nadzieję, że Twoim zasmakuje.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: królik dla szczura

Post autor: saszenka »

Dzięki :)
Rozumiem, że one nie miałyby oporu w zjedzeniu sąsiada, ta kwestia etyczna dotyczyła raczej mojego podejścia :)
Przede wszystkim nurtowało mnie to, czy mięso takie nie będzie w jakiś sposób dla nich niewskazane - czytałam o cielęcinie, drobiu i innych nietypowych rzeczach do jedzenia, ale właśnie nigdzie nie napotkałam nic o królikach. A ponieważ to moje pierwsze kroki w szczurzym świecie, wolę się tysiąc razy upewnić (zwłaszcza w tak zmodyfikowanych genetycznie czasach jak nasze).
Gerbera z kurczakiem wsunęły aż miło, to teraz będziemy eksperymentować z innymi smakami.
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: królik dla szczura

Post autor: alken »

no na pewno bardziej to naturalne niż np. wołowina - można sobie wyobrazić że szczury upolowały w naturze królika, ale żeby krowę? 8)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: królik dla szczura

Post autor: saszenka »

Fakt, o tym nie pomyślałam :D
Biorąc pod uwagę żarłoczność moich małych, jednak prędzej posądziłabym je o atak na krowę niż jakiegoś marnego królika ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: królik dla szczura

Post autor: noovaa »

Po co atak? Ona taka duża, może nie zauważy jak nadjedzą trochę ;D
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: królik dla szczura

Post autor: saszenka »

Jakby tak ukąsiły nad ogonem, to by nawet nie miała jak się bronić ;)
Królik byłby trudniejszą zdobyczą... no i to futro w zębach, brrr!
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”