Gerberki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Gerberki

Post autor: Kameliowa »

ble.
i tak.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Tina i Tola
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 6:54 pm

Re: Gerberki

Post autor: Tina i Tola »

DK! pisze:ble.
i tak.
Wiem ;D
Tina (Wiercik) i Tola (Tolkien) towarzyszą mi w pisaniu każdego postu...;)
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Gerberki

Post autor: iwciunia11 »

Chcialam odswiezyc temat :)
Jakie gerberki podajecie zwykle waszym ogonom ??
Moje ostatnio zjadly cukinie z lososiem i ziemniaczkami.
Chaialam tez niedlugo kupic... spaghetti w sloiczku dla nich.
Co myslicie ? ;PP
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Gerberki

Post autor: kovanaszakira »

Ja swoim pycholkom jakoś nigdy nie podawałam Gerberów, ale z tego co widzę to można by spróbować. Jutro może poszukam czegoś ciekawego i powiem jak im smakowało :3
Jak na razie największą sympatią wśród moich ogonków cieszy się mięcho (np z saszetek whiskasa) i świeże truskawki :D
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Gerberki

Post autor: tuśka »

moje nie za bardzo lubią takich gdzie jest np. makaron. wolą samą papkę ::)

[quote="kovanaszakira"]Ja swoim pycholkom jakoś nigdy nie podawałam Gerberów, ale z tego co widzę to można by spróbować. Jutro może poszukam czegoś ciekawego i powiem jak im smakowało :3
Jak na razie największą sympatią wśród moich ogonków cieszy się mięcho (np z saszetek whiskasa) i świeże truskawki :D[/quote
zacznijmy od tego że w whiskasie i innych marketówkach nie ma mięsa :) lepiej tego świństwa w ogóle nie podawać, jedynie gotowane mięsko bez przypraw.
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: Gerberki

Post autor: DorotaO »

tuśka pisze:moje nie za bardzo lubią takich gdzie jest np. makaron. wolą samą papkę ::)
kovanaszakira pisze:Ja swoim pycholkom jakoś nigdy nie podawałam Gerberów, ale z tego co widzę to można by spróbować. Jutro może poszukam czegoś ciekawego i powiem jak im smakowało :3
Jak na razie największą sympatią wśród moich ogonków cieszy się mięcho (np z saszetek whiskasa) i świeże truskawki :D

[/quote
zacznijmy od tego że w whiskasie i innych marketówkach nie ma mięsa :) lepiej tego świństwa w ogóle nie podawać, jedynie gotowane mięsko bez przypraw.

Też jestem tego zdania , to są jakieś śmieci a nie jedzenie .
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Gerberki

Post autor: Eve »

Ja robię sama "gerberki". Najczęściej w niedzielę jak robię jakiś bardziej "przyzwoity" obiad dla rodzinki. Na początku nie mogłam się przestawić aby nie solić i przyprawiać od razu wszystkiego. Robię porcyjki warzyw i postrzępionego mięska do malusich słoiczków - takich po bardzo małym koncentracie pomidorowym. Potem to zakręcam i zagotowuje tak jak się robi zwykłe przetwory. Mam wtedy problem z głowy na cały tydzień. A sklepowych "gerberków" w ogóle nie daję, po pierwsze nie chcą tego jeść, a po drugie takim sposobem wiem co jedzą i jestem spokojniejsza, po trzecie jak nam i im tak samo "śmierdzi z ryja " to nie ma zawiści że: Ludzie to sobie jedzą rarytaski a sknery się nie podzielą ;D
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Gerberki

Post autor: kovanaszakira »

DorotaO pisze:
tuśka pisze:moje nie za bardzo lubią takich gdzie jest np. makaron. wolą samą papkę ::)
kovanaszakira pisze:Ja swoim pycholkom jakoś nigdy nie podawałam Gerberów, ale z tego co widzę to można by spróbować. Jutro może poszukam czegoś ciekawego i powiem jak im smakowało :3
Jak na razie największą sympatią wśród moich ogonków cieszy się mięcho (np z saszetek whiskasa) i świeże truskawki :D

[/quote
zacznijmy od tego że w whiskasie i innych marketówkach nie ma mięsa :) lepiej tego świństwa w ogóle nie podawać, jedynie gotowane mięsko bez przypraw.

Też jestem tego zdania , to są jakieś śmieci a nie jedzenie .
O przepraszam- minimum 4% mięsa. LOL. Nie powiedziałam, że dostają to codziennie, aczkolwiek bardzo żywo reagują na żarcie tego typu, więc czasem zdarzy mi się im kupić "kurczaka w aksamitnej galaretce". Bez przesady, owszem bo dużo w tym uzależniających ulepszaczy smakowych i zapachowych- kot mojej ciotki uzależnił się od takiego jedzonka do tego stopnia, że nie tknie nawet najdroższej kiełbasy czy surowego mięsa, tylko sztuczne saszetki :) Chciałam tylko podkreślić, że moje szczury najbardziej szaleją właśnie za tym, bo mówimy przecież o ich ulubionych przysmakach :P
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gerberki

Post autor: alken »

a nie lepiej dawać zdrowe przysmaki? ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Gerberki

Post autor: kovanaszakira »

alken pisze:a nie lepiej dawać zdrowe przysmaki? ;)
No ba! Wiadomo, że lepiej.
Staram się, żeby jadły możliwie jak najwięcej świeżych produktów (które za bardzo nie mają wzięcia), tylko ten whiskas 'kurczakowy' się zdarzy raz na miesiąc. Cóż poradzić... one tak go lubią :3
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
martens
Posty: 51
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 5:53 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gerberki

Post autor: martens »

Ja moim dziewczynom raz kupiłam gerbera. Nałożyłam na miseczkę i oblizałam łyżkę, żeby sprawdzić, czy to dobre i od razu wyplułam, takie to było wstrętne. Nie muszę chyba dodawać, że szczury tego też nie tknęły...
Awatar użytkownika
Reemus
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 05, 2012 2:41 pm

Re: Gerberki

Post autor: Reemus »

Dla nas wstrętne, a dzieciom smakuje ;D. One świetnie wyczuwają tą "naturalną" sól- przypraw nie trzeba :P.
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Gerberki

Post autor: tuśka »

O przepraszam- minimum 4% mięsa. LOL. Nie powiedziałam, że dostają to codziennie, aczkolwiek bardzo żywo reagują na żarcie tego typu, więc czasem zdarzy mi się im kupić "kurczaka w aksamitnej galaretce". Bez przesady, owszem bo dużo w tym uzależniających ulepszaczy smakowych i zapachowych- kot mojej ciotki uzależnił się od takiego jedzonka do tego stopnia, że nie tknie nawet najdroższej kiełbasy czy surowego mięsa, tylko sztuczne saszetki :) Chciałam tylko podkreślić, że moje szczury najbardziej szaleją właśnie za tym, bo mówimy przecież o ich ulubionych przysmakach :P
i nikt tu nie mówi że dajesz codziennie ;) chodzi o to że nawet w tych 4% mięsa nie ma tylko same odpadki, oczy, ogony i inne świństwa... jest wiele lepszych saszetek czy puszek :) np animonda gran carno ma aż 95% mięsa a jest stosunkowo tania. wystarczy trochę poszukać po zoologicznych, nawet jeśli daje się to tylko raz na miesiąc :) jest jeszcze sheba (bodajże ma 35% mięsa) i tą można spotkać w większych sklepach typu np. Kaufland

dzisiaj panny jadły jabłka z bananem i płatkami owsianymi. bardzo im smakowało :D nie to co te z jagodami ::)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Gerberki

Post autor: kovanaszakira »

tuśka pisze:
O przepraszam- minimum 4% mięsa. LOL. Nie powiedziałam, że dostają to codziennie, aczkolwiek bardzo żywo reagują na żarcie tego typu, więc czasem zdarzy mi się im kupić "kurczaka w aksamitnej galaretce". Bez przesady, owszem bo dużo w tym uzależniających ulepszaczy smakowych i zapachowych- kot mojej ciotki uzależnił się od takiego jedzonka do tego stopnia, że nie tknie nawet najdroższej kiełbasy czy surowego mięsa, tylko sztuczne saszetki :) Chciałam tylko podkreślić, że moje szczury najbardziej szaleją właśnie za tym, bo mówimy przecież o ich ulubionych przysmakach :P
i nikt tu nie mówi że dajesz codziennie ;) chodzi o to że nawet w tych 4% mięsa nie ma tylko same odpadki, oczy, ogony i inne świństwa... jest wiele lepszych saszetek czy puszek :) np animonda gran carno ma aż 95% mięsa a jest stosunkowo tania. wystarczy trochę poszukać po zoologicznych, nawet jeśli daje się to tylko raz na miesiąc :) jest jeszcze sheba (bodajże ma 35% mięsa) i tą można spotkać w większych sklepach typu np. Kaufland

dzisiaj panny jadły jabłka z bananem i płatkami owsianymi. bardzo im smakowało :D nie to co te z jagodami ::)
O dzięki za informacje :) następnym razem kupię coś takiego ;D
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Gerberki

Post autor: iwciunia11 »

Moje szczury uwielbiaja gerberki - z makaronem, lub ziemniakami, lub bez.
Ale chyba postaram sie robic im to sama...;)
Na poczatku Pusi jakos nie podchodzily, jednak, gdy zobaczyla, jak Latek palaszuje to sie skusila.
Ta panna ma dosc dziwne gusta ... jej przysmak to psie chrupki. Gdyby mogla to caly dzien i noc stalaby i chrupala ! Ale daje jej kilka na tydzien, bo uwazam, ze i tak jest bardzo chuda i o kilka za duzo nie powinno jej zaszkodzic, a pomoc :D
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”