SZCZURZE ISTNIENIE

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

EMKA1234567
Posty: 62
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:53 pm

SZCZURZE ISTNIENIE

Post autor: EMKA1234567 »

Największy przyjaciel szczur, JEGO KRÓTKIE ŻYCIE...........

NIkt kto nie był posiadaczem nie zrozumie.
SZCZUR ,JEGO WIELKIE SERCE ROZTOPI KAZDY LÓD , TYLKO ZAJRZYJ W GŁĄB JEGO DUSZY A ZROZUMIESZ .

Krótkie , przezabawne ,a zarazem pełne cierpienia zycie , pomysły , upór który czasem
doprowadza do szalenstwa , miłość i wierność tak , to właśnie szczur , ten znienawidzony przez wielu ,
sceptyków którzy nie mieli kontaktu ze szczurem domowym .



"Najbardziej kochamy tych od których bieg życia każe nam odchodzić - tak szybko, na zawsze."


Przychodzi moment w którym widzimy jak zmienia się zycie naszego przyjaciela , jak płynie
nieubłagany czas.Nasz wierny,wspaniały kompan starzeje się..
tempo jego zycia mimo woli walki , siły ducha nieuchronie gaśnie i choć tak bardzo chce
być taki jak kiedyś,... już nie potrafi , chce żyć a jednak los ma inny plan.
.
Szczurzy żywot pokazuje jak krótkie i bezlitosne jest zycie ile może przynieś cierpienia
a zarazem szcześcia.

.. I chodź pisać nie potrafię , z Polskiego miałam dwóję, ten krótki tekst dedykuje moim najwierniejszym:




TINKA*
jADZIA*
sKUNKSIK*


Wspomnienia z życia z wami będą zawsze żyły w moim sercu ..

Tym z was którzy szukają informacji na temat szczurów , tym którzy martwią się bo ich szczur nie jest taki jak sobie wymarzyli , nie jest taki jak inni piszą , obiecuję , jeżeli otworzycie się przed waszym nowym kompanem , dacie mu miłość i ciepło on to odwzajemni , a jego serce otworzy się przed wami , i już nigdy nie powiedzcie a tam ..szczur taki przereklamowany !! .
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SZCZURZE ISTNIENIE

Post autor: xiao-he »

Och, też uważam że to niesprawiedliwe, że szczury tak krótko żyją. W hodowlach pracują nad zwiększeniem długości życia szczura, ale jak na razie idzie to bardzo powoli. Mam nadzieję że kiedyś to się zmieni i ogony znów będą dożywały sędziwego wieku 5 lat... :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: SZCZURZE ISTNIENIE

Post autor: Venice »

Posiadanie szczura i dobywanie jego przyjaźni, krok po kroku pokazywanie mu świata od najmłodszych to jest cudowne przeżycie. Dokładnie... Ci, co nie posiadali szczura nie wiedzą o czym mówimy. Pomyślą sobie że to tylko zwierzę, które jak każde inne odchodzi i trzeba żyć dalej. Ale jak to powiedział Antoine de saint Exupery, "jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy"...
To tak jak stracić przyjaciela, cząstkę siebie...
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SZCZURZE ISTNIENIE

Post autor: xiao-he »

Kiedyś miałam szczury. Duuuuużo szczurów. Ale dopiero kiedy zabrakło ich w moim życiu, uświadomiłam sobie, jaką byłam szczęściarą posiadając je, mogąc je miziać i opiekować się nimi. Jeśli ktoś kiedykolwiek w życiu miał szczura, już nie może bez nich żyć, a jeśli ich zabraknie, ktoś może to odczuć bardzo boleśnie, a ktoś inny w ogóle tego nie zauważyć, ale już na zawsze ma w sercu dziurę, pustkę...
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
malina89_dg
Posty: 332
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Częstochowa

Re: SZCZURZE ISTNIENIE

Post autor: malina89_dg »

Venice pisze:To tak jak stracić przyjaciela, cząstkę siebie...
xiao-he pisze:Jeśli ktoś kiedykolwiek w życiu miał szczura, już nie może bez nich żyć.

Piękne, prawdziwe i szczere słowa...

Szczurki są jak Przy­jaciele... jak ciche anioły, które pod­noszą nas, gdy nasze skrzydła za­pom­niały jak latać... I nie muszą nic mówić, my wiemy, że nas kochają, ogromną, prawdziwą miłością. Są z nami codziennie, bez względu na wszystko i mimo wszystko... Dają nadzieję na lepsze dni, wywołują uśmiech na twarzy, potrafią wysłuchać jak nikt inny...
Ze mną: Teodor i Leon :)
W serduszku: Dexterek, Lakuś, Piorunek i Tajfunek <3 [*][/color][/b]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 58#p882758 - Malinkowe cudaki ;)
gawelh
Posty: 76
Rejestracja: sob sie 16, 2008 11:11 am

Re: SZCZURZE ISTNIENIE

Post autor: gawelh »

:(
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: SZCZURZE ISTNIENIE

Post autor: Venice »

malina89_dg, dzięki za miłe słowa. :) Nie spodziewałam się. ;)
Ale swoją drogą, według mnie szczur żyje za krótko i to jest to, czego nigdy nie mogłam, nie mogę i na pewno nie pojmę...
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
malina89_dg
Posty: 332
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Częstochowa

Re: SZCZURZE ISTNIENIE

Post autor: malina89_dg »

Zgadzam się z Tobą, oddałabym wszystko żeby dać im trochę więcej życia i szczęścia...
Tylko rzeczywistość jest całkiem inna :(:( i to mnie smuci :(
Ze mną: Teodor i Leon :)
W serduszku: Dexterek, Lakuś, Piorunek i Tajfunek <3 [*][/color][/b]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 58#p882758 - Malinkowe cudaki ;)
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: SZCZURZE ISTNIENIE

Post autor: Venice »

Ech...ludzie odchodzą, szczury odchodzą i taka jest okrutna kolej rzeczy. Ale wydaje mi się, że każde stworzenie żyje krótko...my ludzie również. Ale dajmy szczurom przez 2 lata całe nasze serca i kochajmy je całym sobą. Wtedy szczur umrze w szczęściu i nigdy nas nie opuści. [*][*][*]
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”