Poradźcie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

vesemir
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 01, 2012 9:21 pm

Poradźcie

Post autor: vesemir »

Kupiłem dwa szczurki , Larry i Harry , Larry . Były razem już w jednej klatce w sklepie zoologicznym . Harry gryzie mnie w palce jak chcę wziąć go do dłoni lub ucieka że trudno go złapać , poradźcie co mam zrobić
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Poradźcie

Post autor: Fuzia »

Może nie oswojony ;ub się boi ? Od kiedy mas skarbki ?
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Poradźcie

Post autor: xiao-he »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8489 wybierz którąś metodę i zacznij go oswajać ;)
Nie rozumiem po co ten temat :-\
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
vesemir
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 01, 2012 9:21 pm

Re: Poradźcie

Post autor: vesemir »

Fuzia pisze:Może nie oswojony ;ub się boi ? Od kiedy mas skarbki ?
Larry jest od poniedziałku , a Harry od wczoraj . Z Larrym nie ma problemów oprócz jego zbyt dużej ruchliwości w środku nocy XD
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Poradźcie

Post autor: Marzka95 »

Jeżeli kupiłeś je w sklepie to możemy być pewni, że nie są oswojone. Wkładaj rękę do klatki niech obwąchają i nie buj się jak lekko skubnie czy złapie w łapki on nie miał prawdopodobnie wcześniej do czynienia z człowiekiem, że po prostu prubuje czy jesteś do jedzenia :P . Bież na palec gerberka, jogurcik i wsadzaj niech zlizują, wsadź je sobie pod bluzę i noś. Pod bluzą jest ciemno, cicho więc szczurek się nie boi a przy okazji przyzwyczaja się do zapachu twojego.

Istnieją 2 główne metody na oswojenie szczurka:
Na siłę - wyciągasz szczurka z klatki i nosisz go pod bluzą, w kapturze, kilka godzin dziennie, żeby czuł cały czas twój zapach i ciebie - ta metoda jest dobra na młode szczurki i daje szybsze efekty
Nie na siłę - czyli przyzwyczajanie szczurka do naszego głosu, mówienie do niego, trzymanie w klatce otwartej ręki do której sam może podejść, jeśli chce.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
auditoredafirenze
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 25, 2012 7:37 pm

Re: Poradźcie

Post autor: auditoredafirenze »

Czy jak 2 letni szczurek leciutko podgryzie to też przyjacielski gest ???
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Poradźcie

Post autor: Marzka95 »

Ale zależy w jakich okolicznościach, bo może to być na zabawa albo Cię tak kocha, że chce iskać czyli tak lekko podgryzać lub no daje Ci ostrzeżenia :) .
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Poradźcie

Post autor: xiao-he »

Na przykład mój też czasem mnie lekko podgryza, ale przyjacielski gest to to nie jest :P
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Poradźcie

Post autor: Venice »

No tak... Szczury z zoologa... Nie znające miłości, ludzkiej ręki i przyjaźni ze strony człowieka...
Oswój je. ;) Poszukaj starych tematów na forum jak to poprzedni Internauci oswajali ogonki.
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”