moje panienki ;)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

moje panienki ;)

Post autor: alinak »

Zacznę od początku może ;) a więc od małego moja miłość do zwierząt rosła, był pies, rybki, koty chomiki aż w końcu pierwszy szczurek moja Dżumka jako, że na początku nie wiedziałam, że szczurki powinny być przynajmniej dwa to byla ona dłuższy czas sama. Była niezwykle mądra i kochana uwielbiała spacery ludzi moje koty a przede wszystkim głaskanie o taak :D. Nadarzyła się okazja do wzięcia drugiego szczurka, niestety moja panna nie zaakceptowała drugiego szczura może była już za duża? Tego niestety nie wiem, w każdym razie Koka znalazła inny dobry domek. Jak to z pierwszym szczurkiem Dżuma była rozpieszczana, a to serek, a to wędlinka mała nabawiła się chorej wątroby zastrzyki i leczenie trwała ok miesiąc... Przy ostatnim zastrzyku niestety mała dostała drgawek nocy już nie dożyła... W domu była wielka rozpacz była naszą ulubienicą.... Miała zaledwie niecała 2 lata.
Oto zdjęcie mojej psotnicy:
Obrazek
Przez ok półtora roku ogonów w domu nie było dopóki nie wybrałam się do zoologa z zamiarem "popatrzenia" na zwierzątka, do domu wróciłam z Luną nie mogłam się oprzeć, jednak postanowiłam poczytać aby nie powtórzyła się wcześniejsza sytuacja i trafiłam na to forum dowiedziałam się że zoologi są be i nadają się jedynie do zaopatrywanie w jedzenie ewentualnie ściółkę, moja mała była przesłodka na początku troszkę się bała kilka dni była nieswoja jednak szybko zaczęła z nami rozmawiać i radośnie prychać :) . W między czasie zaczęłam poszukiwanie koleżanki dla Luny i pojawiła się Majka.
(zdjęcie razem):
Obrazek
Niestety na uszach mojej kapturki (Luny) zaczęły pojawiać się krostki, niestety nie wiem co to było wet próbował walczyć leki internet forum... Niestety mała po ok 1,5 miesiąca bycia ze mną odeszła na moich kolanach to było dla mnie straszne znów rozpacz... Małej nie ma została Maja (czarnula)...
Luna:
Obrazek
Obrazek
Maja, moja czarnulka cudem uszła z życiem, mój chłopak (również posiadający szczurki ;D ) poszedł po karmę dla swoich paskud facet sprzedający rozmawiał z kolegą o szczurach na węże szybko wyszło, że "czarne szczury źle się sprzedają, więc nadają się tylko na jedno". Mariusz (mój obrońca ogoniastych ;D ) zaczął dopytywać o co chodzi i ze sklepu wyszedł z czarną samiczką (oddaną za darmo) tak trafiła do mnie moja kombinatorka.
Fotki urwisa :
Obrazek
Obrazek
Majka jednak była sama ja nie bardzo chciałam myśleć o nowym ogonku, poza tym koniec roku szkolnego, załatwianie pracy na wakacje i inne sprawy zabierały wiele czasu odłożyłam więc adopcje na koniec czerwca w końcu 2 tygodnie to nie aż tak wiele.. Jednak mój wspaniałomyślny :zakochany: na urodziny przyjechał z mała Tequillą ;). Dziewczyny szybko się polubiły od pierwszego dnia śpią razem, Tequilla próbuje rządzić, ale z racji, że jest o ok 2 miesiąca młodsza to nie bardzo jej to wychodzi, na razie docieram się z moimi dziewczynami. Mój kurdupelek jeszcze jest nie do końca ufny i powoli zaczyna się przekonywać do ludzi. Pewnie mało kto dotrwa do końca ;D jednak tym którym się udało dziękuję ;).
I na koniec zdjęcia mojego kurdupelka Tequilli:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Razem:
Obrazek
Pozdrawiamy ;)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje panienki ;)

Post autor: Malachit »

Jakie piękne laski - i ta mina niewiniątka http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... dcb4e9b474 ;D

A co do krostek u biednej Luny to z tego co widać na zdjęciach był świerzb :(
Wyszukiwarka nie gryzie
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: moje panienki ;)

Post autor: alinak »

'ja przeciez nic zlego nie zrobilam, a to co mialas w szklance bylo taaakie pyszne ze nie moglam sie oprzec" hehe jak cos mi podjada a ja to zauwaze czesto tak wlasnie robie ;). A tak tez mysle, ze moja Lune wykonczyl swierzb choc wczesniej bym nie pomyslala ze to moze byc to... w ostatnie dni bardzo schudla i ciezko oddychala mysle ze sama troche sie poddala, siedziala tylko przy mnie nic nie jadla ani nie pila chyba czula ze dlugo juz nie pociagnie:(
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: moje panienki ;)

Post autor: BlackRat »

Alinak, prześliczne dziewczynki :] I jak zwykle zakochałam się w Twoim kurdupelkowym Husky'm ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Laraine
Posty: 150
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: moje panienki ;)

Post autor: Laraine »

Prześliczne!
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: moje panienki ;)

Post autor: DorotaO »

Jejuuuuuuuuuuuu jakie to maleństwo jest słodkie http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... fdd15cd89d po prostu prze śliczna kropeczka mała :) :-* wymiziaj obie panienki są kochane ;)
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: moje panienki ;)

Post autor: alinak »

Urwisy wymiziane ;D Wlasnie wcinaja arbuza i maja nieziemska radoche. Pozdrawiamy i rowniez wymiziaj swoje szczurki ;p
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: moje panienki ;)

Post autor: alinak »

Co u moich panienek ? Hmm Tequilla juz prawie niczego sie nie boi jedynie ruchow gwaltownych, postanowilam i Maje i Tequille oswoic po dobroci, nie na sile:) przesiaduje wiec kolejny tydzien przed klatka i jest lepiej ;). Majka moja juz nawet spi przy misce z jedzeniem moj zarlok ::). W ostatnia sobote moj brat (ktory ma sie zajac moimi i mojego Manka szczurami podczas naszego wyjazdu) pod nasza chwilowa nieobecnosc kiedy to Maksio i Funky nas odwiedzili mimo zakazu wypuscil moje panny z mezczyznami. Jak mowil upilnowal je. Jednak obserwuje panny, Majka troche zrobila sie ospala jednak mam nadzieje ze to z powodu upalow ;). A my zastanawiamy sie czy nie lepiej zabrac szczury ze soba gdzie na pewno nie spotkaja sie razem na wybiegu. Pozdrawiam razem z moimi dziewczynami, moze w krotce jakies nowe fotki beda ;)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: moje panienki ;)

Post autor: BlackRat »

alinak pisze:...W ostatnia sobote moj brat (ktory ma sie zajac moimi i mojego Manka szczurami podczas naszego wyjazdu) pod nasza chwilowa nieobecnosc kiedy to Maksio i Funky nas odwiedzili mimo zakazu wypuscil moje panny z mezczyznami...
Chyba utłukłabym brata :-\
Dawaj nowe foty ;D
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: moje panienki ;)

Post autor: alinak »

Tak dostal niezla bure i teraz mamy problem ze szczurami chyba mezczyzni beda musieli z kims innym zostac ...
A postaram sie wieczorem cos popstrykac i wrzucic;)
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: moje panienki ;)

Post autor: alinak »

Obrazek
Majka przy sniadanku ;), mama mowi ze oszalalam bo w ogrodku rosna ogorki, pomidory, zotkiewka i inne warzywa uprawiane ekologicznie dla szczurow ::)
Awatar użytkownika
Gemmei
Posty: 142
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 9:03 pm
Lokalizacja: Żnin/Bydgoszcz/Wągrowiec/Poznań

Re: moje panienki ;)

Post autor: Gemmei »

No no ale uczta :D
Obrazek
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: moje panienki ;)

Post autor: alinak »

Obrazek
'co to byl za dzwiek!" -moja Tequillka chowajaca sie w moim rekawie ciezko wystarszyl ja odglos psa biegajacego pod oknem ;p
Obrazek
I moj zarlok kochany odnoszenie wrazenie ze jej "dolna czesc" jest duuzo wieksza niz dolna czego na zdjeciu nie widac ;).
Mega kusi mnie bezawa dziewczynka z czerwonymi slepkami ::) tylko ta cholerna klatka ;/
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: moje panienki ;)

Post autor: alinak »

Oczywiscie musialam jakas gafe wstrzelic chodzilo mi ze "dolna czesc" jest duuzo wieksza niz "gorna" ;p
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: moje panienki ;)

Post autor: alinak »

Chcialam podzielic sie radosna wiadomoscia otoz wczoraj nasze stadko sie powiekszylo o jedna panienke ;). Na razie jest troche wystraszona ale zdjecia wstawie wkrotce ;). Wczoraj wybralam sie w poszukiwaniu weterynarza ten nie przyjmuje szczurow, ten z kolei nie ma doswiadczenia, tego juz nie ma i tak w kolko jeden weterynarz wyrazil chec ale nie mam o nim dobrej opini... I tak ide i szukam dalej caly Dzierzoniow chyba obeszlam i pytam Pani w sklepie czy wie gdzie tu moze byc wet od malych zwierzat i pokazala poszlam zapytalam o kilka rzeczy nie wywarl na mnie super wrazenia, ale to malo wazne ... I na tablicy ogloszen widze ogoloszenie 'oddam szczurki' serce mi scilo jeden tel i mala jest u mnie jest cudowna bezowy kapturek teraz musze myslec o powiekszeniu klatki ;). Moje dziewczyny szybko sie dogadaly. Aktualnie mysle nad imieniem poki co mala jest miziakiem ale dopiero jej charakter moze wyjsc w praniu. W kazdym razie goraco pozdrawiamy tym razem juz w 4 :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”