Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

marekbmx
Posty: 29
Rejestracja: śr lip 04, 2012 10:25 am
Numer GG: 32351841
Lokalizacja: Stanica Koło GLIWIC

Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: marekbmx »

Mój szczurek Fredy zaczął od niedawna przegryzać pościel i całe łóżko aby się do niego dostać.Ja już nie wiem co mam robić już nie wytrzymuje.Nie wiem czy on zaczyna dojrzewać nigdy tak nie robił od niedawna wstąpił w niego jakiś diabeł :( POMOCY Proszę o cenne rady. :)
Ze mną szczurek : Fredy :)
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: szop »

jeśli dobrze rozumiem to chodzi o to że szczurek gryzie ci pościel?
może po prostu nudzi się na wybiegach? albo ma potrzebę uwić sobie legowisko i upatrzył sobie materiałową pościel
daj mu jakieś materiały / stare ubrania żeby mógł je zaciągnąć do klatki i poszatkować tak jak będzie miał ochotę
a na wybiegach zapewnij mu rozrywkę

a w jakim wieku jest szczurek? i czy jest sam?
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: DorotaO »

Wydaje mi się ,że tu się nic nie poradzi taka jest ich natura , gryźć , gryźć i gryźć , ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni forumowicze ;)
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: BlackRat »

Jak sama nazwa wskazuje, szczurki to gryzonie ;] Będzie gryzł wszystko, co wpadnie mu w ząbki, od mebli po kable, jak się bierze szczurka, to trzeba znać tego konsekwencje. Ja już trzecią wersalkę będę musiała niedługo kupić w przeciągu kilku lat (że o pościeli to już nie wspomnę)...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
marekbmx
Posty: 29
Rejestracja: śr lip 04, 2012 10:25 am
Numer GG: 32351841
Lokalizacja: Stanica Koło GLIWIC

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: marekbmx »

Mój szczurcio ma około 2 miesięcy i nie posiada towarzysza. A po za tym on całodobowo może sobie brykać po pokoju.Nie wiem czy nie ma się za dobrze.
Ze mną szczurek : Fredy :)
marekbmx
Posty: 29
Rejestracja: śr lip 04, 2012 10:25 am
Numer GG: 32351841
Lokalizacja: Stanica Koło GLIWIC

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: marekbmx »

Dodam jeszcze gdy mu się zabrania gryzienia łóżka (gdy zabieram go stamtąd) to pisknie i gdy go odstawie np na ziemie to on od razu tam biegnie i zaczyna od nowa czasami w innym miejscu.
Ze mną szczurek : Fredy :)
marekbmx
Posty: 29
Rejestracja: śr lip 04, 2012 10:25 am
Numer GG: 32351841
Lokalizacja: Stanica Koło GLIWIC

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: marekbmx »

Może gdyby mu dałem gąbki do klatki to by może tak nie robił ???
Ze mną szczurek : Fredy :)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: BlackRat »

Powtarzam jeszcze raz:
BlackRat pisze:Jak sama nazwa wskazuje, szczurki to gryzonie ;] Będzie gryzł wszystko, co wpadnie mu w ząbki, od mebli po kable, jak się bierze szczurka, to trzeba znać tego konsekwencje. Ja już trzecią wersalkę będę musiała niedługo kupić w przeciągu kilku lat (że o pościeli to już nie wspomnę)...
To, że dasz mu gąbkę lub cokolwiek innego do klatki nic nie da, i tak będzie gryzł bo to szczurek.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: renett »

Szczury uwielbiają buszować w kanapie i na pościeli, mimo że te które teraz mam nie należą do najbardziej niszczycielskich, zdarza im się nabroić. Chłopcy lubią spać między ściana a łóżkiem, ostatnio zabrałam stamtąd moje spodenki na których spali i jeden z nich brutalnie rozszarpał prześcieradło żeby nie leżeć na dechach, przegryźli mi kabel od lampki mimo że tysiące razy tam łazili i i wcześniej się nie zainteresowali. Poprzednie szczurasy wyryły cudowne przejścia i tunele w starej kanapie. Moim zdaniem nie da się nic zrobić chyba że urządzać wybiegi poza kanapą, chociaż moje i tak zawsze przypęłzną, lub zainteresują się np. tapetą, więc lepiej się przyzwyczaić.
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
marekbmx
Posty: 29
Rejestracja: śr lip 04, 2012 10:25 am
Numer GG: 32351841
Lokalizacja: Stanica Koło GLIWIC

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: marekbmx »

Mój też właśnie lubi spać pomiędzy łóżkiem a ścianą lub próbuje się dostać do łóżka. Może lepiej jak bym mu odetkał dostęp do łóżka wtedy by z wierzchu nie gryzł go??
Ze mną szczurek : Fredy :)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: BlackRat »

marekbmx pisze:Mój też właśnie lubi spać pomiędzy łóżkiem a ścianą lub próbuje się dostać do łóżka. Może lepiej jak bym mu odetkał dostęp do łóżka wtedy by z wierzchu nie gryzł go??
Możesz spróbować, ale tak jak Ci piszemy - szczurki już takie są, gryzą i niszczą wszystko i trzeba się do tego przyzwyczaić, a przede wszystkim mieć tego świadomość.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
marekbmx
Posty: 29
Rejestracja: śr lip 04, 2012 10:25 am
Numer GG: 32351841
Lokalizacja: Stanica Koło GLIWIC

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: marekbmx »

Ok
Ze mną szczurek : Fredy :)
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: renett »

Podstawą jest zapewnienie mu szczurzego towarzystwa, może wtedy zainteresuje się kolegą a nie pożeraniem kanapy ;) Jeżeli udostępnisz mu wnętrze to zacznie w środku coś obgryzać, nudzi mu się samemu.
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: BlackRat »

renett pisze:Podstawą jest zapewnienie mu szczurzego towarzystwa, może wtedy zainteresuje się kolegą a nie pożeraniem kanapy ;) Jeżeli udostępnisz mu wnętrze to zacznie w środku coś obgryzać, nudzi mu się samemu.
Oczywiście, że szczur powinien mieć towarzystwo innego szczura, ale z tym, że mu się nudzi i dlatego gryzie absolutnie się nie zgodzę - moje gryzą zawsze wszystko - od specjalnie dla nich kupionych/robionych gryzaków po meble itd. A obecnie jest ich 4.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: pyfyryfy »

Cóż, miałam podobny przypadek z koszatnikiem, cwaniak mały upodobał sobie drewniane drzwi od pokoju i gryzł je regularnie. Moim sposobem na to było posmarowanie jego ulubionych miejsc do gryzienia ostrą musztardą. Spróbował raz i mam spokój do dzisiaj :)
Może drastycznie ale pomogło i krzywdy zwierzakowi nie wyrządziło.
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”