Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

marekbmx
Posty: 29
Rejestracja: śr lip 04, 2012 10:25 am
Numer GG: 32351841
Lokalizacja: Stanica Koło GLIWIC

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: marekbmx »

Szkoda że to łóżko też bym tak zrobił.A co do jego kompana mama się nie chce zgodzić tak to już by miał szczurzego przyjaciela :)
Ze mną szczurek : Fredy :)
kleopati
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 9:15 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: kleopati »

Nie rozumiem takiego nastawienia u ludzi, co komu szkodzi 2 szczurek? słyszałam już teorie o tym że będą się gryzły, że po co. Spróbuj przekonać mamę na spokojnie, powiedz jej że szczur to nie chomik czy myszka i potrzebuje szczurzego towarzystwa, za dobry argument może też posłużyć to że jak szczurki są razem w klatce i nie ma Cię w domu (np. szkoła, studia, jakieś wyjście) to szczurkowi jest łatwiej jak ma sobie z kim pogadać, poprzepychać się, poiskać. A różnicy to wielkiej w utrzymaniu nie robi czy są 2 czy 1, jedzenie tak czy siak trzeba naszykować w klatce sprzątać a szczurek jest szczęśliwy. Na spokojnie, spróbuj porozmawiać, ja jak chciałam 2 szczury to pokazywałam rodzicielom słodkie fotki szczurków (podziałało), albo po prostu przynosiłam do domu nastepne i nawet nie wiedzieli ( to jest wersja bardziej buntownicza ). Powodzenia!
ze mną: Koka, Amina
[*] Ozzy, Mumu, Ajfos, Watka
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: pyfyryfy »

Zgadzam się, że szczury powinny być trzymane razem bo są szczęśliwsze, ALE po co ściemniać. 2 szczury to 2 razy częstsze sprzątanie, 2 razy więcej zapaszku, 2 razy więcej pinia, jedzonka itd. I łomot się czasem zdarzy. Nie ma co ukrywać takich rzeczy a wiem, bo mam porównanie! Dlatego uważam, że każdy przed podjęciem adopcji ogonów powinien się z pewnymi kwestiami zapoznać. Tyle.
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
kleopati
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 9:15 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: kleopati »

Moim zdaniem najważniejszą kwestią z jaką ktoś powinien się zapoznać chcąc mieć szczura to własnie to że nie powinien być sam. Jeżeli ktoś się zdecydował na posiadanie takiego zwierzęcia powinien być odpowiedzialny i świadomy potrzeb takiego stworzonka.
Częstsze sprzątanie i zapotrzebowanie na większą ilość jedzenia jak dla mnie nie ma aż takiego znaczenia jeśli chodzi o komfort psychiczny moich zwierzaków.
ze mną: Koka, Amina
[*] Ozzy, Mumu, Ajfos, Watka
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: pyfyryfy »

kleopati pisze:Częstsze sprzątanie i zapotrzebowanie na większą ilość jedzenia jak dla mnie nie ma aż takiego znaczenia jeśli chodzi o komfort psychiczny moich zwierzaków.
Zgadzam się w 100%, jednak nie można powiedzieć komuś, kto, jak wnioskuję z rozmowy, jest na utrzymaniu rodziców, że przy 2 szczurach nic się nie zmienia. Przyjdzie co do czego i zamiast jednego ogona do oddania będą dwa :)
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
kleopati
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 9:15 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: kleopati »

Ja tez się zgadzam:) I dochodzimy do punktu że takie decyzje trzeba podejmować przed zakupieniem/zaadoptowaniem jednego szczura:)
ze mną: Koka, Amina
[*] Ozzy, Mumu, Ajfos, Watka
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: BlackRat »

Dziewczyny, mały offtop Wam tu wyszedł ;]
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
marekbmx
Posty: 29
Rejestracja: śr lip 04, 2012 10:25 am
Numer GG: 32351841
Lokalizacja: Stanica Koło GLIWIC

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: marekbmx »

Nie martwcie się mama twierdzi że jak zwierze się do mnie przyzwyczaiło to nie mogę go oddać ani sprzedać :D A drugiego bardzo bym chciał ale taki koleś w zoologicznym powiedział mamie że bd się gryzły >:( dlatego nie chce drugiego :(
Ze mną szczurek : Fredy :)
marekbmx
Posty: 29
Rejestracja: śr lip 04, 2012 10:25 am
Numer GG: 32351841
Lokalizacja: Stanica Koło GLIWIC

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: marekbmx »

I nie wiem czy one by mi się pomieściły w moim akwarium choć ma jakoś 200l a jak nie to zrobił bym 2 piętro lub klatkę kupił :)
Ze mną szczurek : Fredy :)
marekbmx
Posty: 29
Rejestracja: śr lip 04, 2012 10:25 am
Numer GG: 32351841
Lokalizacja: Stanica Koło GLIWIC

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: marekbmx »

A od jakiego wieku szczurcia może zajść w ciąże ??? Bo kolega ma 2 szczurcię i szczurka to jak by miał małe to bym mamie powiedział że nie ma gdzie jego oddać i by się może mama zgodziła :)
Ze mną szczurek : Fredy :)
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: renett »

BlackRat pisze: Oczywiście, że szczur powinien mieć towarzystwo innego szczura, ale z tym, że mu się nudzi i dlatego gryzie absolutnie się nie zgodzę - moje gryzą zawsze wszystko - od specjalnie dla nich kupionych/robionych gryzaków po meble itd. A obecnie jest ich 4.
Nie chodziło mi o to że mu się nudzi więc gryzie, nudzi mu się bo jest sam ;) Niszczenie zależy od szczura, jedne gryzą bardziej inne mniej. Może być tak że mając kolegę więcej czasu poświęci na ganianiny niż na pożeranie, ale może też być tak że obaj zaczną wspólnie i w porozumieniu zjadać kanapkę ;D
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
kleopati
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 9:15 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: kleopati »

yyyyy...koleś w zoologicznym powiedział że będą się gryzły, co za ludzie dostają pracę w zoologicznym? Powiedz koledze że to co robi jest raczej nieodpowiedzialne, szczurki po miesiącu życia mogą zajść w ciąże, ale nie jest to najlepszy wiek dla nich na rodzenie, zapytaj się kolegi co zrobi z około 20 szczurkami jak mu się urodzą.
ze mną: Koka, Amina
[*] Ozzy, Mumu, Ajfos, Watka
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: BlackRat »

marekbmx, po pierwsze: szczurki to zwierzęta stadne, więc muszą być w kilka;
po drugie: szczurów nie wolno trzymać w akwarium -to nie rybki ani gady;
po trzecie: powiedz koledze, że jest nieodpowiedzialny, nie można trzymać samic razem z samcami, i niech wybije sobie z głowy rozmnażania, bo jak się domyślam nie ma o tym najmniejszego pojęcia, pomijając już kwestie moralne...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
marekbmx
Posty: 29
Rejestracja: śr lip 04, 2012 10:25 am
Numer GG: 32351841
Lokalizacja: Stanica Koło GLIWIC

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: marekbmx »

Ale to nie tak kolega ich nie ma razem w jednej klatce jednego szczurka ma jego siostra a drugiego on a on się boi je rozmnożyć. Ale gdyby to mógł bym jednego adoptować po za zgodą mamy.Ale chyba mamę przekonałem już w miarę i bd mógł mieć jeszcze jednego :)
Ze mną szczurek : Fredy :)
kleopati
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 9:15 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Nie wytrzymuje już z nim POMOCY!!!

Post autor: kleopati »

Porozmawiaj z kolegą i powiedz że takie rozmnażanie nie będzie dobre ani dla niego ani dla szczurek i przekaż również że samca nie wolno puszczać z samicami na wybieg nawet na chwilę. Zobacz ile jest kandydatów do adopcji na forum, może znajdziesz jakiegoś ogona dla siebie, możesz nawet z mamą wybierać:) A co zrobi kolega z 20 szczurami, bo tyle się urodzi, wątpię że zatrzyma je wszystkie, będzie musiał uśpić albo pewnie odda dla węży.
ze mną: Koka, Amina
[*] Ozzy, Mumu, Ajfos, Watka
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”