SZCZURY AKACJOWE

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

nowa
Posty: 27
Rejestracja: pn maja 02, 2011 6:14 pm

SZCZURY AKACJOWE

Post autor: nowa »

Witam, dawno mnie tutaj nie było , dałam już ogłoszenia w internecie ale zero odzewu , urodziły mi się szczury akacjowe - są już samodzielne więc mogę być oddzielone - płci bliżej nie znam skubańce są zwinne , urodziły się dwa (więc standardowo u tych szczurków) oczywiście niunia zaszła w drugą ciążę ( w okresie 3 dni po porodzie ) teraz samiec jest już oddzielony więc więcej potomków nie będzie - urodził się jeden , jeszcze jeździ na cycku ;) więc minie kolejny miesiąc zanim będzie gotowy do oddania . Jestem z POZNANIA jednak istnieje możliwość dowozu ( siostra windykator jeździ prawie po całej polsce więc nie było by problemu ) Chciałabym znaleźć dla nich dobry dom więc oddam je za symboliczne 10 zł tylko po to by mieć pewność że nie trafią do węża .

Szczury te są rzadkością - można spotkać je w zoo , mioty mają raz na rok i to tylko z najsilniejszą samicą (ewentualnie może zdarzyć się tak jak u mnie - czyli miot po mionie , co osłabia mamę - u mnie niestety doszło do tego z niedopatrzenia)


Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: Nina »

Może opisz tu krótko ich wymagania ;)
Rzadkie zwierzaki, więc na pewno sie przyda.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: BlackRat »

Jeżu, jakie cuda :)
Takie coś znalazłam: http://www.animila.dbv.pl/viewpage.php?page_id=31
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
nowa
Posty: 27
Rejestracja: pn maja 02, 2011 6:14 pm

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: nowa »

szcuryki muszą mieć włożone gałęzie(drzew owocowych) , kamienie i siano , lubią owoce - nie mogą jednak dostawać ich pestek . Jabuszka , Marchewki , Arbuzy - raz po raz avocado , granat i inne bardziej egzotyczne . raz na tydzień dostają urozmaicenie typu nektar lub sok (najlepiej domowej roboty - bez chemii ;) z różnych owocy . Akacjówki to akrobatki więc klatka dobrze by była duża . aktywność zaczyna się koło 17 / 18 . nie hałasują - bardzo towarzyskie i szybsze od światła ;)) ciąże zatajone ( płody blisko kręgosłupa ) zwietzątka rodzinne . W razie pytań - proszę ;)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: Nina »

A jak ich stosunek do człowieka?
Rozumiem, że to raczej zwierzaki do obserwacji, niż kontaktu?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
nowa
Posty: 27
Rejestracja: pn maja 02, 2011 6:14 pm

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: nowa »

powiem tak - ja wziełam z zoo dorosłe - ich oswoić się już nie dało - wiadomo jak to gryzonie w zoo , mają akwarium , krzaczki i raczej są pokazowe - rak nikt nie wkładał więc i teraz sobie na to nie pozwalają ( nie gryzą ale uciekają odrazu do rury ) jednak małe staram się oswoić bo idzie i narazie mi to wychodzi , więc myślę że oddam je już w miare oswojone :)
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: Agusta »

Jaaakie cudeńka :)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: alinak »

Jakie cudowne :D
Kaelagh
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 03, 2012 2:54 pm

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: Kaelagh »

kurcze zastanawiam sie czy wsiąść dwa cudeńka tylko jeden problem chyba jest bo ja z Łodzi jestem
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: alinak »

Zaden problem :D ludzie z forum moga pomoc ;) wystarczy poszukac w odpowiednim dziale
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: Nina »

Przy ogłoszeniu przydałoby sie zaznaczą wyraźnie, że to oddzielny gatunek szczura i nie można go łączyć ze szczurami hodowlanymi. Spotkałam sie już z geniuszem, który chciał gambiana dołączyć do hodowlanych, żeby miały 'mamusie' ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
nowa
Posty: 27
Rejestracja: pn maja 02, 2011 6:14 pm

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: nowa »

Kaelagh pisze:kurcze zastanawiam sie czy wsiąść dwa cudeńka tylko jeden problem chyba jest bo ja z Łodzi jestem
szczerze powiem że tak jak pisałam wyżej - są to zwierzątka rodzinne więc nakłaniałabym raczej by wziąć dwa - dla towarzystwa :) Mój mąż jest z Wielunia ( niedaleko Łodzi ) i bywamy tam zazwyczaj raz na miesiąc ( aktualnie dzisiaj tam wyjechał na tydzień ;P ) więc możemy przetransportować ją jego lub je :)) do Ciebie bez problemu :)


Pozdrawiam :)
nowa
Posty: 27
Rejestracja: pn maja 02, 2011 6:14 pm

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: nowa »

Nina pisze:Przy ogłoszeniu przydałoby sie zaznaczą wyraźnie, że to oddzielny gatunek szczura i nie można go łączyć ze szczurami hodowlanymi. Spotkałam sie już z geniuszem, który chciał gambiana dołączyć do hodowlanych, żeby miały 'mamusie' ::)


myślałam że to dość logiczne ale skoro istnieją tacy geniusze to faktycznie :D

swoją drogą ciekawy pomysł :D (ironia)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: BlackRat »

Nina pisze:...Spotkałam sie już z geniuszem, który chciał gambiana dołączyć do hodowlanych, żeby miały 'mamusie' ::)
Eeeee..... Ciekawy osobnik O_o'
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
nowa
Posty: 27
Rejestracja: pn maja 02, 2011 6:14 pm

Re: SZCZURY AKACJOWE

Post autor: nowa »

maluszki rosną , okazało się że są dwa większe samce - i dwa maluszki (już stawiają same kroki ;))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”