Moje kochane Maleństwa

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: Buni@ »

BlackRat, racja :P
Przed chwilą ważyłam maluchy, bo wetka kazała:
Obie mają równo 7 tyg. :)
Rubi 85g
Chloe 115g
Kurczę muszę uważać na Chloe, bo jest sporo cięższa od siostry, to czuć jak się ją podnosi. ???
To wszystko przez to, że jak daję im smakołyki, Chloe szybko wciąga swój i zaraz leci siostrze zabrać. :P
Tak czy siak, muszę trochę nad nią popracować. :)
Co powiedziecie o ich wagach? Naczytałam się ostatnio o otyłości wśród szczurów, dlatego wolę być ostrożna.
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: Buni@ »

Zrobiłyśmy sobie małą wycieczkę, bo okazało się, że nasza pani wet, przyjmuje dzisiaj dopiero od 18.00 :P Szkoda, że nie odebrała telefonu, to bym dziewczyn nie ciągała w taką pogodą. :-X
Żeby zrekompensować kluskom stres związany z podróżą, już kolejną godzinę latają po pokoju. A właściwie godzinkę może polatały, a teraz smacznie śpią na łóżku pod poduchą. ;)
Wiem na co czekacie, tak udało mi się cyknąć kilka fotek! Macie szczęście, bo glizdeczki nawet chętnie pozowały :D Szczególnie Chloe wpychała się w kadr ::)

Nie będę Was dłużej męczyć, miłego oglądania :)

Ruby :-*
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek moje ulubione zdjęcie Rubinki <3

Chloe :-*
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek A to moje ulubione zdjęcie Chloe <3

Ładuje się też filmik z Chloe, na którym dokładnie widać jak haszczeje. :)
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: akzi »

Bunia są cudowne maja normalnie uśmieszki na buźkach , kochane małe , takie dwa dzieciaki słodkie :)

wymiziaj je od cioci Izy :P
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Mika27
Posty: 356
Rejestracja: czw paź 14, 2010 4:22 pm

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: Mika27 »

Ale Ruby ma cuuudowne uszy ;D
Za TM 16 szczurzych duszyczek.. (*) :(
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: odmienna »

Jakie one śliczne!
(ups! Miałam tego nie pisać....ale, to mocniejsze ode mnie ;) )

Buniaaaaaaaaaaa
! One malusie! Nie dręcz ich dietami, coooooooo?
To mają być szczęśliwe szczurzynki, a nie anorektyczne „top model” (wiem, co piszę, bo sama się całe życie z niedowagą zmagam).
Na szczurzych dziewczynkach- mało się znam, ale u chłopaków zaczynam o wadze myśleć dopiero po ukończeniu 4 miesięcy (tak ok. 500g – to może u dziewczynek 300??? Niech się ktoś mądrzejszy w tym temacie wypowie) . Wcześniej, ważne żeby miały dosyć ruchu.
Każde stworzonko, ma swoje tempo wzrostu.
Pamiętam, gdy trafili do mnie DD z Merchowego Pola, Dar był zawsze o 20 g lżejszy od brata. Za to nieco dłuższy... Dar, „nie miał czasu” przybierać na wadze, a Dolaruu, zawsze znalazł chwilkę na przekąskę (między jedną, a drugą psotą)- choć, gdy mieli blisko 2 lata, Babcia Merch stwierdziła, że Dolarek ma nadwagę (był kastrowany i ja się wcale z Merch nie zgadzałam, ważył 820g, podczas gdy „idealny” wg Merch Dar- 780)), to był cały czas aktywnym, korzystającym z życia szczurem- żył bardzo długo i gdy przyszła na niego faza „znikania szczurka” – „miało co znikać”. Mój Jędrulka skolei, przetrwał straszliwe zapalenie mózgu, chyba tylko dlatego, że „miał zapasy” na parszywie długi okres zmagania się z chorobą (a więc i braku apetytu).... słowem: nie ma co przesadzać, ani w jedną, ani w drugą stronę- otyłość jest groźna, ale póki organizm rośnie i jeśli ma gdzie spalać energię- moim zdaniem, należy zaufać naturze.

.....jejejej! jakie one śliczne.... (czy ja tego już czasem dzisiaj nie pisałam???)
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: Buni@ »

akzi, dzieciaki dziękują i jak tylko wstaną zostaną wymziane od cioteczki. ;)
Mika27, witamy i prawda, takie małe, okrągłe satelity :P
odmienna, dziękuję bardzo za te słowa. :-* Masz rację, za bardzo panikuję. :-[ Nie chciałam ich na żadną dietę wysyłać, jedynie tatę powstrzymać, bo co i rusz widzę jak im przynosi jakieś łakocie. ;) Zrobię jak mówisz, trochę więcej ruchu dzieciakom nigdy jeszcze nie zaszkodziło. :D A zakaz komplementów zostaje w tym momencie wycofany i tak sama, co chwilę im przypominam jakie są śliczne, żeby przypadkiem nie zapomniały, więc jak jeszcze od Was dostaną, myślę, że nic się nie stanie. ;)

Hymmm....a zdjęcia skoro tak się podobają, proszę bardzo macie mały bonusik czyli.....


Obrazek Buziak od Chloe! :D

Ja też buziaki ślę! :-*
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: BlackRat »

http://images47.fotosik.pl/1446/3bd9b6704e835276med.jpg To zdjęcie wymiata, jaki śliczny buziolek! :D Ach, te usmieszki... ;D
Buuu, ja chcę Huskulca! :(
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: odmienna »

A, tam Tato, rozpieszczający Maleństwa, to zjawisko niemal tak cenne, jak haszczejąca Chloe... (buziaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak! :-* )


a tak na marginesie, spostrzeżenie: „koty są wredne, ale ponieważ w nadprzyrodzony sposób potrafią wpływać na stosunek do świata Najtwardszych Twardzieli - chwała im”
jedynie zresztą ta konkluzja tłumaczy, dlaczego moja szaroburazielonooka Koszarawa, co do której, mimo przeszło ośmiu lat, naszego wspólnego pożycia, nie jestem w stanie przywołać JEDNEGO epizodu w którym ONA poddała by się MOJEJ woli, nie tylko nie została „zatłuczona, przegoniona i wyklęta” ale rządzi w moim domu i sercu....co tu gadać: KSIĘŻNA PANI.....
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: Buni@ »

BlackRat, och och każdy by chciał. ;) Ja mam chyba tylko dlatego, że nie wiedziałam, że moje kluchy są huskulcami. Inaczej pewnie ten zaszczyt przypadłby komu innemu. ::) Poza tym z tego, co mi wiadomo siostra moich klusek jest wciąż do adopcji - BRAĆ LUDZIE BRAĆ!
odmienna pisze:(...)„koty są wredne, ale ponieważ w nadprzyrodzony sposób potrafią wpływać na stosunek do świata Najtwardszych Twardzieli - chwała im”

Hahaha, racja w 100%! :)

Internet dzisiaj nawet współpracuje, filmik gotowy ;D cieszcie oczy:
Filmik VI - Chloe czyli HUSKY :D
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: alinak »

Co za cudowne usmiechy :D
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: emi2410 »

Och, Buniu (przy okazji - pozdrowienia od mojej Buni ;D), Twoje Maleństwa są takie śliczne, że trudno się w nich nie zakochać. :-* Miziać, miziać od ciotki Emi! Chloe daje cudne buziaki, a Ruby ma piękne uchiiiii! :D Pozdrawiam Was serdecznie z Gwiazdkowa. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: Buni@ »

Alinak, dzieciaki dziękują :)
Emi, dzięęęękujemy, co racja to racja ;) cherlaczki wymiziane ;D Również pozdrawiamy! :)

Maleństwa rosną jak na drożdżach i już nie są z nich takie zaraz maleństwa. Jutro idziemy na ostatni zastrzyk, więc przy okazji je zważę.
Rubiś ma dość zostawania w tyle i już dogania siostrzyczkę. Dotyczy to także haszczenia, ale w tym to już ją nawet przegoniła. ;)

Od poniedziałku kluchy miały krótkie wybiegi, ponieważ nocowałam u przyjaciółki, a więc dzisiaj mają całodobowy wybieg :P

Grrrrr ale jestem zła na siebie! Narobiłam przed chwilą dużo zdjęć wiecripiętom, co nie jest proste, a nawet ładnie pozowały...i gdy zgrywałam z karty kliknęłam kopiuj, następnie...usuń...po czym genialnie chciałam je przekopiować na pulpit, ale przecież ich już nie ma....a kosz pusty. :-[ Musiałam instalować program żeby je odzyskać, ale niestety wszystkich nie odzyskałam.
No, ale trzeba się cieszyć tym co mamy ;)
Miłego oglądania :)

Chloe :-* :
ObrazekCiekawe czy się zmieszczę? ::)
Obrazek Przyczajony tygrys ;D
Obrazek Co Ty tam masz ciekawego, że ciągle się tak paczysz? ???
Obrazek Ja tam nie widzę nic ciekawego! ::)
Obrazek O, takie mamy siwe plecy! :D
Obrazek Wygibu! :P
Obrazek Skradu skradu! :D
Obrazek Stopa omnomnom :D
Obrazek Niewyraźnie, ale jakoś tak mi się spodobało :)


Ruby :-* :
Obrazek Kurczaki, wysokie to łóżko! :o
Obrazek Taka ze mnie modeleczka! 8)
Obrazek Ładne zapachy dochodzą z tego transportera :)


Razem:
Obrazek Biju biju ::) ...
Obrazek i biju biju :P
Obrazek Odsuń się to mój papier! >:D

Jak widzicie dziewczęta haszczeją prześmiesznie, szczególnie Ruby z tą ciemną czapeczką na głowie ::)
Mam nadzieję, że "seszyn profeszyn" się podoba, bo komputer w ogóle dzisiaj nie współpracuje. :P ;)



<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: alinak »

Ooo panny rosna jak na drozdzach widze :D
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: Malachit »

Jak one ładnie haszczeją! :D
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moje kochane Maleństwa

Post autor: Eve »

Kurcze felek - ale One urosły !
A w ogóle to co Ci do tego jak haszczeją ? ;) ....że dla Ciebie dziwne, a im się tak podoba ;D Nigdy nie wiadomo jaki dizajn na dziś jest przygotowany - przecież to wiek postrzelony, co dzień inne futerko, inna fryzura albo.. nastrój >:D
Śliczne modeleczki :-* Jak już złapiesz to buzi buzi i cmok cmok do przytulania się jeszcze nie nadają więc na tyn na razie zakończmy ;)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”