Na ile czasu starcza 500 gram karmy dla czterech

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Belli015
Posty: 80
Rejestracja: wt sty 17, 2012 12:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

Na ile czasu starcza 500 gram karmy dla czterech

Post autor: Belli015 »

Za jakis czas jade do rodziny na okolo miesiac i zabieram ze soba ogony. Moja rodzina mieszka w malym miasteczku, w ktorym niestety nie ma sklepu zoologicznego z pokarmem dla szczurow :-\ jest tam tylko jeden sklep z artykulami i karma dla psow i kotow.
Dlatego mam zamiar kupic im karme na miejscu i po prostu ze soba zabrac. Tylko, ze nie mam pojecia na ile wystarcza pol kilo Vitakraftu dla moich czterech stworkow ::) zwykle kupowalam kilogramowe albo wieksze torby i nawet nie wiem ile to u mnie stalo. Po prostu nie zwracalam na to uwagi, widzialam, ze jest koncowka to kupowalam nastepna paczke. A powinnam :-\ bo teraz nie znam podstawowej informacji o swoich ciurach :P a dwoch kilo ze soba targac raczej nie bede...
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na ile czasu starcza 500 gram karmy dla czterech

Post autor: Wilczek777 »

Po pierwsze - Vitakraft to najmniej wartościowa karma. Zmień ją na jakąś polecaną - koszt może i nieco wzrośnie ale ogonom na zdrowie to wyjdzie. Masz samce czy samiczki? Ja spotkałam się ze stwierdzeniem że szczur zjada 25 g karmy na dobę. Dla mnie to dużo za mało bo u mnie karma schodzi na jednego szczurka z dwa razy tyle przynajmniej. Jeśli masz samiczki zjedzą mniej ale ja zawsze biorę na oko 60 gram na łebka i może przez dni a i tak dodaje jakąś kolbę czy coś. W gościach zawsze i tak wyprosisz marchewkę z obiadu etc. Uważam że lepiej jednak wziąć nieco więcej niż potem panikować że nie ma żarełka dla maluchów.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Belli015
Posty: 80
Rejestracja: wt sty 17, 2012 12:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Na ile czasu starcza 500 gram karmy dla czterech

Post autor: Belli015 »

Wilczek777 pisze:Po pierwsze - Vitakraft to najmniej wartościowa karma. Zmień ją na jakąś polecaną - koszt może i nieco wzrośnie ale ogonom na zdrowie to wyjdzie. Masz samce czy samiczki? Ja spotkałam się ze stwierdzeniem że szczur zjada 25 g karmy na dobę. Dla mnie to dużo za mało bo u mnie karma schodzi na jednego szczurka z dwa razy tyle przynajmniej. Jeśli masz samiczki zjedzą mniej ale ja zawsze biorę na oko 60 gram na łebka i może przez dni a i tak dodaje jakąś kolbę czy coś. W gościach zawsze i tak wyprosisz marchewkę z obiadu etc. Uważam że lepiej jednak wziąć nieco więcej niż potem panikować że nie ma żarełka dla maluchów.
Chyba pomylilo ci sie z Vitapolem jesli chodzi o karme bo Vitakraft jest akurat jedna z drozszych i lepszych karm, o czym zreszta mozna poczytac na tym forum. Mam cztery samce, wydaje mi sie, ze to pol kilo starczy w polaczeniu z innym zarelkiem. A jade dosc daleko bo do Niemiec. Moze orientuje sie ktos ile na niemieckich stronach internetowych kosztuja karmy dla gryzoni? Moze zrobie w ten sposob, ze kupie tam na miejscu przez internet zarcie....
Obrazek
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Na ile czasu starcza 500 gram karmy dla czterech

Post autor: 5zczurzyca »

:)

http://www.zooplus.de

Mam dwa samce i mi Versele-Laga Rat Nature opakowanie 750g ztarczało na prawie 3 miesiące, z tym że zawsze były kolby i dodatki plus marchewka, pasternak, jabłko, gruszka, ziemniaczek, jeżyny, pietruszka, pomidorek, pestki, bananki, gryzaczki (melisowe, warzywne, kminkowe) i inne. Oczywiście, codziennie do karmy podstawowej dodatki są zmieniane, żeby szczurom nie zbrzydła monotonna dieta. Dostają też dodatkową karmę JR Farm - Marzenie szczura (chyba taka jest polska nazwa...). W niemieckim zooplusie jest wiele karm taniej sprzedawanych niż w polskim, chociaż nie wszystkie.
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Na ile czasu starcza 500 gram karmy dla czterech

Post autor: alken »

moje 4 samice jadły 5 kg w około 5-6 miesięcy czyli prawie pół kilo na dwa tygodnie. samce jedzą prawie dwa razy tyle.

w każdym niemieckim supermarkecie typu edeka, rewe, drogeria DM, schlecker są produkty vitakraftu więc nawet z kupieniem stacjonarnie jakiegos żarła nie powinno być problemu, no chyba że taka tam bieda że tylko lidla macie ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Belli015
Posty: 80
Rejestracja: wt sty 17, 2012 12:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Na ile czasu starcza 500 gram karmy dla czterech

Post autor: Belli015 »

alken pisze:moje 4 samice jadły 5 kg w około 5-6 miesięcy czyli prawie pół kilo na dwa tygodnie. samce jedzą prawie dwa razy tyle.

w każdym niemieckim supermarkecie typu edeka, rewe, drogeria DM, schlecker są produkty vitakraftu więc nawet z kupieniem stacjonarnie jakiegos żarła nie powinno być problemu, no chyba że taka tam bieda że tylko lidla macie ;)
Hehe, jest Lidl ;) i jest tez Edeka ale to dosc daleko. Bylam tam kiedys i nie widzialam produktow Vitakraftu ??? ale bylam tylko przelotnie, jeszcze zobacze jak tam bede, byloby fajnie 8)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”