dorosła samiczka + mała

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ashaneen
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 30, 2012 4:58 pm

dorosła samiczka + mała

Post autor: ashaneen »

Dokupiłem małą samiczke i po łączeniu i wpuszczeniu do klatki duża wprawdzie nie gryzie małej ale próbuje ją jakby przyciskać do ziemi odpycha łapkami, jak wejdzie jej do domu to ją łapie za fraki i wyciąga, malutka nic na to nie reaguje, nawet próbuje podchodzić do niej, czy bezpiecznie jest zostawić tak szczurki czy istnieje choćby mała szansa ze stanie sie krzywda malutkiej?
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: dorosła samiczka + mała

Post autor: BlackRat »

Po pierwsze: przeczytaj tematy o łączeniu, a wszystkiego się dowiesz. Nie powinieneś od razu wkładać nowej szczurci do klatki, najpierw powinny się zapoznać na neutralnym gruncie. Klatkę i wszelkie akcesoria powinieneś wymyć, i dopiero włożyć doń oba szczurki, ale tylko po udanym łączeniu na neutralnym.
Co do Twojego pytania, to prawdopodobnie starsza pokazuje maluchowi, że ona tu rządzi. Ale radzę Ci obserwować dokładnie szczurki.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ashaneen
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 30, 2012 4:58 pm

Re: dorosła samiczka + mała

Post autor: ashaneen »

O łączeniu czytałem i dawałem je na neutralny teren, tteraz robie to znowu, baraszkują w wannie, ogólnie na neutralnym są bardzo spokojniutkie, większa niczego nie chce udowadniać ale w klatce już swiruje pawiana i próbuje małego przytępić. Chyba zrobie dzisiaj drugą klatke z akwarium dla maluszka dla pewnosci a jutro znowu łączenie.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: dorosła samiczka + mała

Post autor: BlackRat »

Akwarium to nie najlepszy pomysł, ale na jeden dzień może nic się nie stanie...
A wymyłeś dokładnie klatkę przed włożeniem ogonków razem?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ashaneen
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 30, 2012 4:58 pm

Re: dorosła samiczka + mała

Post autor: ashaneen »

tak, pieterka drewnianek domek miski, zapach siusków wiadomo na drewnie jak wsiaknie to sie utrzymuje wiec nie bylem wstanie doprowadzic do takiej czystosci by nie bylo zapachu szczura.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: dorosła samiczka + mała

Post autor: BlackRat »

To w takim razie czasu i cierpliwości, ale ponoć jeśli futro i krew nie leci, to nie warto ingerować, ja jednak jestem nadopiekuńcza ;]
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ashaneen
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 30, 2012 4:58 pm

Re: dorosła samiczka + mała

Post autor: ashaneen »

A ile mniej więcej może trwać taki okres zdominowania drugiego szczurka ? Troche mnie to martwi, że mały nie reaguje i widać odrazu, kto tu rządzi a duża samiczka i tak ciągle kozaczy, +taki dmuchanie noskiem wydaje jakby chciała prowokować. Nie wiem czy to normalne, że dalej malutkiej nie toleruje.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: dorosła samiczka + mała

Post autor: BlackRat »

Na takie pytanie trudno odpowiedzieć: jednym może to zająć jeden dzień, innym tydzień.
To zależy od charakteru szczurka.
A tak na marginesie długo ta pierwsza była u Ciebie sama? Bo czasem tak jest, że jak szczurek jest bardzo "uczłowieczony", w sensie sam z ludźmi bez innych szczurków, to potem trudniej go do szczurka przyzwyczaić. Ja raz tak miałam - Wisienka była ze mną przez rok sama i była bardzo rozpieszczana dosłownie przez 24/7, gdy potem adoptowałam jej koleżankę, darła się w niebogłosy na jej widok, jakby ją ze skóry obdzierali, no i musiałam adoptować kolejną by były razem, a Wisienka i tak mieszkała sama w klatce (a właściwie ze mną w łóżku) bo absolutnie nie chciała innych ogonków, tylko czasem na wybiegu pozwalała im się z sobą pobawić.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ashaneen
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 30, 2012 4:58 pm

Re: dorosła samiczka + mała

Post autor: ashaneen »

Wcześniej miałem niby 2 samiczki które razem były kilka miesięcy, a że nie zaglądałem pod kufer to nie wiedziałem, że to jednak samiec, w końcu zaintrygowało mnie troche jak samiec próbował włazić na samiczke, i okazało się, że to gwałty były. Poczytałem o kastracji i zdecydowałem się nie kastrować tylko wymienić na samiczke. W poniedziałek została sama a w piątek przyniosłem tą malutką właśnie. Ogólnie zaskoczony jestem instynktem dominacji bo samiczka była w moich oczach delikatną damą, zero agresji nawet jak się bała czy coś , tak jakby nie potrafiła ugryźć, za to ten samiec to był typ wojownika,strach palca przez klatke wsadzić raz mnie do krwi uwalił.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: dorosła samiczka + mała

Post autor: BlackRat »

No nic, to musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość i próbować, na pewno wkrótce wszystko będzie dobrze, tylko się nie zniechęcaj.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ludeczka
Posty: 84
Rejestracja: czw lip 19, 2012 8:44 pm

Re: dorosła samiczka + mała

Post autor: ludeczka »

Miałam dwa szczurki Plamę i Ludkę. Plamę trzeba było uśpić, bo miała raka a Ludka żyje ma prawie roczek i jakoś się trzyma. Chcę kupić kolejną samiczkę ale rodzice się nie zgadzają. Mówią, że Ludka jest agresywna i będzie się biła z tym młodszym. Podaję wiele argumentów ale wciąż pojawia się jeden problem: Co z nim zrobimy we wakacje? Ludka jeździ do dziadków. Ale oni się nie zgodzą na drugiego podopiecznego. Jest koncepcja hotelu, no ale nie jestem pewna, czy dobrze tam traktują te szczurki. No a do tego cały czas boję się, że kiedy Ludka i drugi szczurek zrobią sobie krzywdę. Pomóżcie! >:(
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: dorosła samiczka + mała

Post autor: Bratka.a10 »

Jeśli chodzi o dziadków.. To poczytaj dział Uszczurawianie ! ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”