Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

zero? po zero nie tak bardzo, najbardziej po nature i complete
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Vivil
Posty: 45
Rejestracja: wt lip 12, 2011 10:37 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Vivil »

Complete ma w sobie białko zwierzęce, to dlatego :P
Awatar użytkownika
anka10321
Posty: 93
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 6:54 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: anka10321 »

Właśnie tą karmę chciałam kupić, ale chyba się póki co wstrzymam bo dosyć mam zapaszków ;) Co w takim razie moglibyście mi polecić?
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

anka10321, tak jak zauważyła Vivil, im więcej białka zwierzęcego tym bobki bardziej śmierdzą (ja również mam takie obserwacje). Bobki moich ogonów śmierdzą jeszcze, jak mają do gryzienia drewienko. Totalnie nie da się wytrzymać.
Na pewno Rat Complete, chrupki dla psów = smród :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Ach, wysłałam post, zanim dopisałam.
Moje jedzą obecnie JR Farm Wellness-Food Pokarm dla szczurów http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... farm/32108 i nie śmierdzi. Zmieszane to mają z Beaphar Care+ i poduszeczkami owsianymi. Nie śmierdzi.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
anka10321
Posty: 93
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 6:54 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: anka10321 »

Dziękuję, Wypróbuję niebawem :)
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Venice »

Dzięki! :)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Arau »

Miałam dosyć wysypywania pełnych misek śmieci, łupin, niedojedzonego ziarna (chłopaki są zdania, że sianko, patyczki i zboża producent może sobie sam zjeść) więc dzisiaj dostały Rat Complete VL. Póki co niezadowolone - nie ma z w czym przebierać! Gdzie pestki?! Ale widzę, że chrupki zaczynają znikać, może się przekonają;p
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
anka10321
Posty: 93
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 6:54 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: anka10321 »

Moi panowie rat VL rat complete omijają szerokim łukiem. Aż mi ich szkoda jak wkładam pełną miseczkę, oni z taką nadzieją podchodzą, zaglądają i ten ogromny zawód w ich oczach. ;D Smakuje koteczkowi także się nie marnuje :) A chłopcy również jedzą jeżeli zrobię im z tego coś na podobieństwo gerberka, suchego nie ruszają :(
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Martasz »

zdarzyło się komuś, że dwa opakowania VL rat nature nie były sobie równe?? pierwsze opakowanie zniknęło z wielkim hukiem, drugie opakowanie jedzą jak są już naprawdę głodne... nie mam pojęcia o co chodzi, fakt są teraz upały, no i biorą lekarstwa ale mimo wszystko niechętnie zaglądają do miski z suchym
nika1111
Posty: 31
Rejestracja: wt lip 24, 2012 11:12 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: nika1111 »

Czytam i czytam i sama już nie wiem od jakiej karmy zacząć:/ Do tej pory kupowałam karmę na wagę w sklepie zoologicznym ale chce im zmienić na taką karmę gdzie będe miała pewność że jest zdrowa dla nich. Może coś polecicie tak na początek a może wiece gdzie kupić coś dobrego w sklepie w Katowicach bo nie chce dopłacać za przesyłkę. Czy na takich karmach jest napisana dzienna dawka? Zawsze moja szczurka miała pełną miseczkę nigdy jej nie wydzielałam. Szczurków będzie 2 na razie jest 1 ale nie długo to się zmieni:)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BlackRat »

Kup na początek może Tima Rattima lub JR Farm Uczta dla Szczura. Są chętnie zjadane i są polecane. Chyba 20-40gr na szczurka na dobę, jest tu w którymś temacie podane ile gram żarcia na ile gram szczurka.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BlackRat »

"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
nika1111
Posty: 31
Rejestracja: wt lip 24, 2012 11:12 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: nika1111 »

Dzięki :D
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Akka »

U mnie z VS był inny problem, szczury nie chciały jej jeść i zostawiały dużo składników w miseczce (a nawet obsikiwały karmę :P), wiec ponad połowa opakowania lądowała w koszu :). Tak było z rat nature, bo samych granulek w ogóle się nie tykały. Teraz łączę zazwyczaj Vitacraftu tą zwykłą karmę z beauty i do tego dorzucam JR Farm. Problem prawie zniknął :).
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”