Pomocy!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
liquidblue
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 26, 2012 2:36 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pomocy!

Post autor: liquidblue »

Witam, przejdę od razu do sedna sprawy, kilka dni temu gdy bylem w pracy mój szczurasek czymś się zachłysnął na tyle poważnie iż chyba stracił przytomność. Na szczęście akurat z dyżuru na pogotowiu wrócił mój tata i go "zreanimował", oczywiście zawiózł od razu szczurka do weta i ten stwierdził ze czasem szczury "tak maja" i dal coś na odwodnienie. Niestety od czasu tamtego wypadku Gizmo niknie w oczach:( jest bardzo osłabiony i osowiały, czasem coś skubnie ale praktycznie nie pije, trafił wiec do drugiego (innego) weta lecz ten również nie stwierdził niczego niepokojącego w serduszku, płucach i jamie brzusznej..oczywiście dał coś na odwodnienie i odesłał do domu ale problem nie znika..staram się nawadniać ogonka zarówno zastrzykami jak również próbuje go napoić lecz ten nie bardzo chce pic, dziś starał się napić z poidełka lecz praktycznie nic nie wypił. Dodam iż był to zawsze szczurek pełen wigoru i energii, dużo biegał, miał apetyt i pił bez problemów.. Co może być przyczyna tak drastycznego pogorszenia się stanu zdrowia szczurka? Czy mogły zaistnieć jakieś uszkodzenia mózgu ze względu na chwilowy (może minuta) brak tlenu? ??? :-[
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Pomocy!

Post autor: akzi »

musisz iść do lekarza polecanego u nas na forum i to pędem, poczytaj tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=3606&start=60
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy!

Post autor: Paul_Julian »

Bardzo prawdopodobne,że była to zapaść cukrzycowa ( jak miał mój Kropek), lub spowodowana guzem wydzielającym hormony (taki guz zaburza gospodarkę). Niekoniecznie to było spowodowane zachlyśnięciem. Nie spotkalem sie jeszcze z tym, zeby szczury "tak miały" przy zakrztuszeniu.

Koniecznie idz do weta polecanego na forum i najlepiej jakbyś zrobił rtg (do tego nie trzeba narkozy) , bo może coś mu gdzieś utkwilo w przelyku ? Zapytaj też o możliwosc badania cukru. Nakłuwa sie żylkę na uszku, wyciska kroplę do glukometru i od razu jest wynik.
Do picia podawaj rozcieńczoną glukozę albo wodę z miodem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
liquidblue
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 26, 2012 2:36 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pomocy!

Post autor: liquidblue »

Szczuras dostał witamine b, coś na wzmocnienie, coś na stan zapalny i antybiotyk o szerokim spektrum działania, palpacyjnie nic nie wykryła Pani doktor tak samo osłuchowo (bylem w medvet) jutro kontrola i zobaczymy szczuras schudl w pare dni 100g wiec sporo, mam nadzieje wyratujemy go ;/
liquidblue
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 26, 2012 2:36 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pomocy!

Post autor: liquidblue »

ahas mial leciutko ponad 36 stopni temperature wiec tez troszke za malo
liquidblue
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 26, 2012 2:36 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pomocy!

Post autor: liquidblue »

Niestety po 18 godzinach od wizyty u weta nie ma kompletnie poprawy.. nie mam pojecia co mu moze byc i cos czuje dobrze to sie nie skonczy :(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Pomocy!

Post autor: akzi »

to nie dobrze :( może pojedx z nim jeszcze gdzie indziej byłeś tutaj w polecanych wetach gdzieś >?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
liquidblue
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 26, 2012 2:36 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pomocy!

Post autor: liquidblue »

Tak od wczoraj jeżdżę do medvet, walczymy dalej, kolejna porcja lekow + dostal antybiotyk silniejszy : Unidox, do poniedzialku walczymy tak
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Pomocy!

Post autor: akzi »

bedzie dobrze trzymam kciuki !!!! trzymajcie się mocno !!!!!!
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
liquidblue
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 26, 2012 2:36 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pomocy!

Post autor: liquidblue »

Ogonas zaczyna juz troszke ożywać, dostal antybiotyk, troche marchew poskubał, zaczal sie ruszac wiecej no i wyrywa mi lyzeczke z serkiem Danio (podaju mu w nim antybiotyk) wiec apetyt chyba powoli wraca, mam nadzieje wszystko bedzie dobrze, jutro 3 wizyta u weta w ciagu 3 dni hehe
liquidblue
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 26, 2012 2:36 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pomocy!

Post autor: liquidblue »

Z przykroscia inforumje ze moj szczurzy kumpel i kompan odszedl dzis w gabinecie wterynaryjnym..za kazdym razem gdy odchodzil ktorys z ogonkow myslalem ze bede silniejszy..niestety i tym razem sie pomylilem..:(
Dziekuje ze szczera pomoc w znalezieniu weta, niestety nie udalo sie nam go uratowac..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”