Co to może być?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
beatrice
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 13, 2012 6:04 pm

Co to może być?

Post autor: beatrice »

Mam trzy szczury, ok. 5 miesięcy. Typowe rozrabiaki, wszędzie ich pełno i biegają po całym pokoju. Dzisiaj jeden z nich zaczął się dziwnie zachowywać - schował się w szafie i cały dzień nie wychodził, a kiedy już wyszedł - poszedł do klatki i tam zaczął zasypiać. Wzięłam go na ręce. W ogóle się nie wyrywał, a zazwyczaj jest niedotykalski. Wydaje się być bardzo zamulony i senny, a oczy cały czas mu się zamykają. Reaguje raczej normalnie - je i pije jak zazwyczaj, jak weźmie się go gwałtownie na ręce, to jest przestraszony. Ale to zmęczenie mnie niepokoi. Trochę się martwię, bo nigdy tak się nie zachowywał. Wiem, że szczury dużo śpią, ale ten przespał całą noc i cały dzień, i dalej jest senny. Może to tylko zwykłe zmęczenie, ale lepiej dmuchać na zimne :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Co to może być?

Post autor: noovaa »

Zawsze lepiej dmuchać na zimne ... i w tym wypadku lepiej iść do weterynarza na badania.

Nagła zmiana zachowania / senność / znużenie mogą być objawami np. zapalenia płuc, albo problemów z sercem. Warto szczurka przepadać.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
beatrice
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 13, 2012 6:04 pm

Re: Co to może być?

Post autor: beatrice »

Byłam z nim u weterynarza. Został dokładnie przebadany i zważony. Całe szczęście nic mu nie jest. Zapewne moje dwa pozostałe szczury go pobiły, lub spadł z dużej wysokości i przez to czuje się obolały, senny i zestresowany. Powinno mu niedługo przejść :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Co to może być?

Post autor: noovaa »

Gdyby jednak nie przeszło, albo się pogorszyło, koniecznie idź jeszcze raz. Poczytaj o polecanych weterynarzach na forum ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”