Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ssylvusia »

No serduszek jest dużo i to w różnych kolorach ;)

A jak pachnie... ::) Kiedyś ładniej pachniała tylko VL Rat Nature... ale to było dawno, dawno temu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BlackRat »

To teraz się zastanawiam, bo miałam spróbować VL Rat Complete, bo moje jedzą wszystko poza ziarnem, ale skoro nowe JR nie ma ziarna to nie wiem.... Hmm, ale na VL kusi ten opis o ząbkach itd. ale może to ściema tylko?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ssylvusia »

Ja moim raz kupiłam Rat Complete, ale one nawet nie chciały na to spojrzeć. Wysypywały perfidnie wszystko z miski i obsikiwały. Nawet jak ich przegłodziłam, to nie tknęły. Ale mówię tylko z własnego doświadczenia. Wiem, że są ogony, które się tym zajadają.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Moje za nic w świecie nie chciały jeść VL Rat Complete... Rat Naturę troszeczkę lepiej szło, ale niespecjalnie. Ja na Twoim miejscu wolałabym nową Ucztę spróbować, z resztą i tak niebawem będę ją zamawiać. ;) Ucztę szczury lubią, nie spotkałam się jeszcze ze szczurami, które nie lubiłyby tej karmy.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ssylvusia »

No i plus taki... przynajmniej wg tego, co piszą na stronie, że nowa ma tylko 4.5% zawartości tłuszczu, w porównaniu z 8% w starej wersji. Mam nadzieję, że to prawda i uda mi się trochę odchudzić moje kluchy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BlackRat »

No właśnie dlatego się zastanawiam, bo nie chciałabym tracić pieniędzy niepotrzebnie, a Ucztę starą lubią bardzo poza ziarnem, więc chyba jednak zostanę przy niej. A jak myślicie te całe opisy na VL Complete o tej stymulacji mikroflory, zdrowych zębach, neutralizacji zapachów itd. to fakt, czy chwyt reklamowy? Bo akurat z firmą VL nie mam doświadczenia.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ssylvusia »

Wydaje mi się, że pełnowartościowe mieszanki też odpowiednio stymulują trawienie i wpływają na zdrową sierść i ząbki. Nie sądzę, żeby Rat Complete miało w sobie jakąś substancję-cud. Plusem tej karmy jest to, że szczur faktycznie przyjmuje odpowiednią ilość każdego ze składników odżywczych zawartych w karmie. A w to, że neutralizuje zapachy nie uwierzę. Nie przy szczurach :P
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Karmy POLECANE

Post autor: BlackRat »

Czyli nie będę kombinować, zostanę przy JR skoro ją lubią. Dzięki za pomoc dziewczyny ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: saszenka »

Nie wiem, jakie zapachy neutralizuje VL Complete, bo kupy śmierdzą niemal jak toyki na Grunwaldzie ::)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Nie wierzę, że jakakolwiek karma VL może cokolwiek neutralizować. Chyba, że apetyt moich ogonów :P
Po Rat Complete bobki były obrzydliwie śmierdzące.
Natomiast zainteresowała mnie nowa Uczta :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

a wiecie co ? miski z nową ucztą są praktycznie do końca opróżniane :) zostaje wtedy troszeczkę prosa (które widać dopiero jak miska pusta ;D ) i kilka takich malutkich czerwonych granulek i cieniutkich pałeczek. kiedyś wyrzucałam tyle karmy, że ze wszystkich misek wychodziło mi pół woreczka śniadaniowego, teraz jest 3 razy mniej do wywaleni :D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Malachit »

Klimku, a zrobiłaś już swoje real foto? Bo coś szukam i nie mogę znaleźć nigdzie :P
Mi się nie podoba cena w tej nowej JR... chociaż może to się wyrównuje, skoro mówicie, że szczury nic prawie nie zostawiają (chociaż moje zazwyczaj nawet ziarenek zostawiały niewiele)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

klimejszyn pisze:dotarła do nas nowa uczta. jest...super! dużo pyszności, dorzucili chrupki serowe dostępne wcześniej tylko jako osobny produkt, nie ma ziaren! jedynie troszkę prosa, ale naprawdę malutko.
jestem zadowolona, czuję, że nie będzie przebierania, tylko grzecznie zjedzą całość :D
zdjęcie :

Obrazek
Malachit, tu jest real foto ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Malachit »

Dzięki wielkie, ja to jednak ślepa jestem, z 3 razy przeglądałam ten temat kilka stron wstecz ::)
Wyszukiwarka nie gryzie
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Karmy POLECANE

Post autor: tuśka »

klim, a jak objętościowo ? dużo tego wychodzi ?


ja ostatnio kupiłam w krakvecie tropifita. i powiem szczerze że jestem zadowolona :D karma jest zjadana w 99% (zostaje tylko granulat ja wiem? z lucerny ? ) nie ma ani jednego ziarna. jedynie co mi się w niej nie podoba to to, że ma dużo słonecznika (nie wiem, może ja już jestem przewrażliwiona na tym punkcie ale dla mnie jest jego o wieeele za dużo) oraz większość granulek jest bardzo drobna przez co szczury kręcą troszkę wąsami ale że zjadają to tak czy siak więc się nie przejmuję ;)

patrzyłam na zooplusie i widziałam tam wiele fajnych karm. choćby ta ---> http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... arm/305331 wygląda bardzo fajnie :) nikt ich nie będzie kupować ? :D ja na pewno je zamówię ale to dopiero za jakieś 2 miesiące a do tego czasu chętnie bym zobaczyła jak to wygląda na żywo ;)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”