Jak to pogodzi? ???

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Jak to pogodzi? ???

Post autor: Mycha »

No jasne! Najlepiej kupić szczurkom domek jednorodzinny- będą miały większy wybieg :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
JaszczurkA

Jak to pogodzi? ???

Post autor: JaszczurkA »

Rozyn kupisz samiczkę a samca postanowiłeś nie kastrować więc co zrobisz z młodymi? Jeśli będą w jednej klatce samica będzie miała ciągle młode.
Ulva

.

Post autor: Ulva »


ja mam dwie szczurki. czasem sui ekłócą, a teraz trochę tęsknią do siebie, bo jedna nie ma dostępu do drugiej, ze względu na szwy na brzuchu Domino (jak szystkie wylecą, to je puszczę razem). Po prostu Milka jest tak żywym szczurem i z zapałem czyści Domino, że po kilku wizytach rana mogłaby się nie zrosnąć.
Ps. Domino miała przepuklinę, z ropniem i miała operację... teraz ma się lepiej.
cos

Jak to pogodzi? ???

Post autor: cos »

Rozyn pewnie zamierza zaprosić na swój ślub całą wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeelką rodzinę. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ibra & Baron Filip

Jak to pogodzi? ???

Post autor: Ibra & Baron Filip »

Czy ktos wie po jakim czasie mozna stwierdzic CZY szczurki sie zaakceptowaly?? Postanowilam, ze Fifi nie bedzie siedzial w klacie sam calymi dniami (kiedy mnie nie ma) i nocami (kiedy zdarza mi sie sypiac) i w zwiazku z tym 0:) !! JUSZ JUTRO !! 0:) przyjezdza Mlodszy Braciszek Fifiego... obiecuje zalozyc rekawice i patrzec jak w telewizor, ale:
1. Co jesli zaczna 'walczyc' na calego?? Za ogonki i od siebie?? BRRR! Zaklaskac i patrzec w ktorych kierunkach polecialy torpedy?? Jej....
2. Po jakim czasie moge obu wlozyc do jednaj klatki i jak dlugo mam ten program ogladac zeby sie upewnic, ze juz wszystko bedzie OKi ??

Ma ktos moze do pozyczenia na weekend klatke - niekoniecznie duza coby sie chlopaki mogly jeszcze siebie nawachac troszeczke??

Wet stwierdzil, ze Filip ma trzy miesiace - mlodszy Szczurasek podobno nie ma jeszcze osmiu tygodni.... Moze mi ktos pomoc???

:pomocy:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Jak to pogodzi? ???

Post autor: Mycha »

Jesli zobaczysz że szczurki się biją to musisz je natychmiast rozdzielić aby żadnemu z nich nic się nie stało.
Ale pamiętaj że nie wszystkie sprzeczki sa zabujcze :wink:
Szczurki musisz odserwować przez około dwa dni, później już powinny się zaaklimatyzować wzajemnie :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Ibra & Baron Filip

Jak to pogodzi? ???

Post autor: Ibra & Baron Filip »

Dzieki Mycho za rade, ale... nie moge oprzec sie wrazeniu, ze Fifi potraktowal szkraba jak mlodszego braciszka. Po wspolnie spedzonych 28 godzinach Papi [znaczy 'ten nowy'] nie ma ani jednego zadrapania i udalo Mu sie wynegocjowac kacik w domku - Filip Go z boczku ogrzewa :wink:
Filip ponadto czuje sie w obowiazku budzenia Malucha na posilki [zeby szybciej rosl... jakie to sie madre porobilo hue hue], meznie znosi 'bycie budzonym' przez Malca - bo sie Malec czesciej dozywia] no i oczywiscie pokazuje malcowi BARDZO dokladnie gdzie znajduja sie.... klejnoty rodowe Szczurka Malego i sie chwali przed Malcem, ze On - Filip znaczy - ma juz wieksze... gagatek :roll:
Maly dostal jedna bure, ktorej nie udalo mi sie zobaczyc - za to slyszalam, ale bura raczej grozna nie byla, bo na haslo 'FE' zapanowal w klacie spokoj.... Rezolutny nowicjusz jak juz raz UKRADL BEZKARNIE Filipowi wprost z lapek i zabkow kawalek cykorii to najwyrazniej myslal, ze 'ten duzy' jest do zabierania Mu jedzenia... i tu sie pomylil - mysle, ze zapamietal :wink:
Spia teraz oba baaardzo smakowicie :D
maria

Jak to pogodzi? ???

Post autor: maria »

Mam pytanie...
Moja szczurzyca jest już u mnie miesiąc i wygląda jak porządny dorosły szczur,ale chciałabym dokupić szczurzyczkę do towarzystwa .Czy pomimo takiej różnicy zaakceptują się??? :?:
zabulec

Jak to pogodzi? ???

Post autor: zabulec »

u mnie nie bylo problemow mimo ze roznica wielkosci i wieku byla dosc znaczna. Trzeba jednak pamietac o zasadach laczenia szczurkow! Przedstawic je sobie na nieznanym dla obu terenie. Nie faworyzowac. umyc dokladnie klatke przed wlozeniem tam szczuraskow...
Mysle ze powinno byc dobrze. Zwlaszcza ze mlode male szczurki maja w sobie bardzo silne poczucie podporzadkowania (zachowuja sie tak by nei narazic sie starszemu osobnikowi, traktuja go jak madrzejszego rodzica) i potrafia sie dostosowac do wiekszego, starszego osobnika.

pozdrawiam
    DorOcia

    Moje szczurki ci?gle walcz?!

    Post autor: DorOcia »

    Ja tesh mam dwie samiczki, które często się biją :( Są razem tydzień i były włożone do klatki jednocześnie. Kilka razy dziennie się biją i są gresywne. Co ja mam z tym zrobić? :cry:
    ODPOWIEDZ

    Wróć do „Stadko”