Zatrucie.??

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pauliszta_xD
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 17, 2010 5:07 pm

Zatrucie.??

Post autor: pauliszta_xD »

Witam ! Bardzo proszę o pomoc ;( Mój szczurek od wczoraj jest bardzo dziwny a mianowicie zgarbił się jego sierść się najeżyła i od spodu jego brzuszek jakby napuchł ;( Czy to może być zatrucie.?? Dodam ze jego klatka stała obok kwiatów...
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Zatrucie.??

Post autor: anathema22 »

Ogon potrzebuje jak najszybszej wizyty u weterynarza, sama mu nie pomożesz. U szczurów wszelkie choroby rozwijają się bardzo szybko, więc nie ma czasu do stracenia. Trzymam kciuki za biedaka :(
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
pauliszta_xD
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 17, 2010 5:07 pm

Re: Zatrucie.??

Post autor: pauliszta_xD »

;( Juz jednego szurka straciłam..;( nie chcaiłabym znowu przywiązałam się do tego głupola
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrucie.??

Post autor: klimejszyn »

to leć jak najszybciej do dobrego weterynarza, a później poszukaj towarzysza dla swojego szczurka, tej samej płci, rzecz jasna ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
pauliszta_xD
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 17, 2010 5:07 pm

Re: Zatrucie.??

Post autor: pauliszta_xD »

a jak myslicie mogło dojsc do zatrucia jak podgryzał listki kwiatów czy to jakas choroba.?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrucie.??

Post autor: alken »

może mieć zaparcie po prostu ale bez weta się nie obejdzie, przy okazji sprawdź co to za gatunki kwiatów i czy są trujące żeby w razie czego poinformować weta.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zatrucie.??

Post autor: Kameliowa »

Podstawowa rzecz to właśnie to co mówi alken: dowiedz się co to za roślina, którą mógł zjeść. Sprawdź, czy nie ma nadgryzionych liści czy coś.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Zatrucie.??

Post autor: iwciunia11 »

A oto historia z moimi szczurami :
Dzisiaj sa moje urodziny, a wyprawiane byly wczoraj i z tego powodu nie mialam za bardzo czasu wypuscic je na wybieg, za to postanowilam im to wynagrodzic kilkugodzinnym wybiegiem dzisiaj. A gdy wrocilam do domu to zobaczylam, ze wybieg postanowily zrobic sobie same !! Drzwi od klatki otworzone, totalna demolka w pokoju, wszedzie pelno ziemii od kwaitkow, papierki od podartych rysunkow mojego brata. Maluchy spaly pod lozkiem, na kocu O.o.
Szybko je zlapalam, wlozylam do klatki i posprzatalam caly pokoj. Zaniepokoilo mnie bardzo jedno - widzialam bardzo duzo pogryzionyh lisci i kawalkow lisci od moich roslinek doniczkowych .
Jestem pewna, ze je sobie pojadly.
Co mam teraz zrobic ? Zadzwonic do weterynarza i spytac, co zrobic, czy moze poczekac i obserwowac ich zachowanie ?
Martwi mnie to bardzo.

Co mam teraz zrobic ?
Podalam im kilka okryszunek Lakcidu zmieszanych z kroplami witaminowymi Wita Tonyl i oliwa z oliwek.

Natyhmiast do weterynarza ?

Roslina, ktora zjadly to grubosz drzewiasty - drzewko szczescia ;(
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
Rattie666
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 19, 2012 12:42 pm
Numer GG: 7491678
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zatrucie.??

Post autor: Rattie666 »

Najlepiej udaj się ze szczurkiem do weterynarza,u tych zwierząt choroby rozwijają się błyskawicznie,często nawet niezauważone,więc najlepiej będzie,jeśli szczurek otrzyma wizytę u weterynarza.
Szczur potrzebuje szczura-taka jest jego szczurza natura.
Ze mną dwie szczurze panny-Sonia,Agrafka.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Zatrucie.??

Post autor: IHime »

Iwciunia, na szybko można podać węgiel aktywny (tani, jest w każdej aptece). Na pewno nie zaszkodzi. A potem do weta, na wszelki wypadek.
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Zatrucie.??

Post autor: Wikunia »

Z tego co wiem to ta roślina na pewno jest trująca dla ptaków, a jeżeli dla nich jest to dla szczurów pewnie też.
Radzę przejść się do weta, nie ma na co czekać.
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrucie.??

Post autor: alken »

czytałam tez ze dla kotów tez jest trujący aczkolwiek nie powoduje nagłej smierci. ja miałam grubosza i parę razy szczury go dopadły ale bardziej on ucierpiał niż one ::)
generalnie nie trzymam roslin razem ze szczurami, niezaleznie czy sa trujace czy nie ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”