Cykoria i Mi?ka - teraz znów sa razem

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Cykoria i Mi?ka - teraz znów sa razem

Post autor: Angua »

CYKORIA 13 IV 2005
Odeszła dziś, kilka godzin temu... wczoraj po południu przechodziła drugą operację, miała usuwany guz pod tylna łapka... dziś o pierwszej po południu już nie żyła. Najgorsze, ze nie było mnie przy tym, dowiedziałam sie od mamy - na czas przeprowadzki oddałam szczury rodzicom. Guz pojawił się kilka dni temu, wczora podjęłyśmy decyzję o operacji. Malutka dosc szybko doszła do siebie po poprzedniej, więc tym razem nie miałam takich obaw, jak za pierwszym razem... Nie udało się, nie moge w to uwierzyć, nie udało się...
MIŁKA 22 XI 2005
Historia choroby Miłki, opisana w dziale "Objawy..." jest bardzo krótka... Żyła 2 lata i prawie 5 miesięcy... Po operacji przeżyła w dobrej, jak na swój wiek kondycji, jeszcze kilka szczęśliwych tygodni. Od jakiegoś czasu jednak przeczuwaliśmy, ze koniec może niedługo nastąpić - schudła, mimo, że jadła dużo, pojawiły się problemy z poruszaniem. Nadal jednak interesowała się żywo wszystkim, co działo sie dookoła... Załamanie przyszło bardzo nagle - zapalenie oskrzeli w połączeniu z powiększeniem mięśnia sercowego, wiekiem i przebytą operacją; zbyt wiele, żeby mogła to przezwyciężyć. Nie pomógł wet, antybiotyk ani witaminy, odeszła tego samego dnia.
Do samego końca cieszyła się życiem. Ze wszystkich szczurów ona najbardziej interesowała się naszymi, ludzkimi sprawami. Każdy dzień zaczynała od obchodu SWOJEGO mieszkania, nic nie mogło się dziac bez niej. Ciekawska, przedsiębiorcza, niezwykle łagodna i ufna wobec ludzi - niezwykle, gdyż zanim trafiła do mnie, spędziła w sklepie długie tygodnie sama w malutkiej klatce, pozbawiona kontaktu z ludźmi, bo właścicielka sklepu bała się szczurów. Równie przyjaźnie odnosiła się do szczurzych koleżanek; nigdy nie było między nimi poważnych konfliktów.
Będzie spała w szczurzym miejscu, obok Cykorii.
Na zawsze pozostawi pustkę po sobie.[/b]
Ostatnio zmieniony śr lis 23, 2005 12:57 pm przez Angua, łącznie zmieniany 1 raz.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: krwiopij »

[']

trzymaj, sie Angua... :-( jakos zareagowac musialas, a operacja jest zazwyczaj dobra decyzja... nie moglas wiedziec, ze tym razme sie nie uda...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: roenna »

przykro... [']
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: Dixi »

:cry: :cry:
Pozdrawiam,
Aguśka
Yrsa
Posty: 270
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:45 pm
Kontakt:

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: Yrsa »

To bardzo smutne, gdy odchodzi ukochany ogonek... :cry: Chyba każdy z nas wie co czujesz...

Trzymaj się...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: limba »

:cry: :cry: ['] ['] [']
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: ESTI »

Bardzo współczuję. :cry:
Obrazek
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: Krówka. »

['] :-(
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: sachma »

bardzo mi przykro :cry: trzymaj sie [*]
Obrazek
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: martwa »

@-,-'-,-'-
czasami po prostu brakuje kamieni
Farandil
Posty: 219
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 12:47 pm

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: Farandil »

[*]
Szczur gigant Kozak ur. 28.01.2005 Ze mną od 03.03.05.
Szczurek Kekkai 13.04.2005 - 18.07.2006 [*]
Pies Bandi ze mną od zawsze do 13.09.2005 [*]
Zdjecia Kozaka i Kekkai'a
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: soho »

['] przykro mi
3maj sie :!:
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: Angua »

Dzieki wszystkim za pociechę :* Własciwie to dotarło do mnie dopiero, kiedy napisałam post, wcześniej jakos spokojniej to przyjełam, dopiero kiedy zobaczyłam to napisane przeze mnie, czarno na bialym, ze Mała odeszła... dzisiaj też siedze w pracy i łzy same cisną mi sie do oczu, a nie moge sie tu rozklejac... na szczęscie większosc mnie rozumie, też mieli albo maja jakieś zwierzątko... sa i tacy, którzy powiedzieliby, ze to przeciez TYLKO szczur, ale z nimi nie rozmawialam, bo nie ma po co.
Zastanawiam sie cały czas, czy nie popełniłam błedu. Malutka od jakiegos czasu mało jadła, starałam sie ją podkarmiac, czym sie dało, ale nawet ulubione szczurze przysmaki nie zawsze jadła chętnie. Dostawała też witaminy, echinacee, ale mimo wszystko musiała byc osłabiona i nie dała sobie rady z szokiem pooperacyjnym :cry:
Mała była jasnoszarym kapturkiem. Od wetki moja mama usłyszała, ze szczurki tej rasy żyja krótko i sa podatne na nowotwory :? Miłka jest tez kapturkiem, ale ciemnym, umaszczenie na grzbiecie ma typowe dzikiego szczura; mam nadzieje, ze dzięki temu jej geny pozwolą pożyć dłuzej...
Niby biorac młodego szczurka zdajemy sobie sprawe, ze one krótko zyją, ale o tym się wtedy nie mysli - dopiero, kiedy odchodzą, przychodzi takie uczucie - dlaczego, już, tak szybko? Malutka żyła zaledwie rok i osiem miesięcy :(
Była kochanym, małym dzikusem, nigdy do konca nam nie zaufała, wolała zyc własnym szczurzym życiem w dobrze sobie znanych ciemnych zakamarkach pokoju. Ale czasem miałam wrazenie, ze ona tak naprawdę się z nami droczy, jak mały dzieciak, który zaczepia dorosłych i szybciutko chowa sie pod stol, udajac, ze sie strasznie boi...
Spij spokojnie, Myszko
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: czarny mag »

współczuje bardzo, bardzo, bardzo. :cry: :-(
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Cykoria i Miłka - teraz znów sa razem

Post autor: Dona »

['] :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”