Tu zadajemy pytania nt.: Pierwsze dni ze szczurkami

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smell_of_oranges
Posty: 33
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:28 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dwa szczurki, jeden się boi a drugi już nie.

Post autor: smell_of_oranges »

Mam nadzieję, że starsza się czegoś nauczy od młodszej, a nie tylko będzie ją uczyć jak zwiać, wspiąć się na dach czy przewietrzyć się na parapecie po drugiej stronie okna, choć nie powiem, że i takie widoki rozrabiaków sprawiają mi przyjemność. Oczywiście wszystko jest wtedy pod kontrolą. No dobrze, w takim czasie uzbroje się w cierpliwość i postaram się jakoś zaakceptować rozbrykaną naturę Lolity .
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc dla Nowicjusza.

Post autor: Kameliowa »

Ale ogolnie to dziekuje za zjechanie mnie dotarło do mnie ze jednak chce 2 ogonka
jak ja lubię czytać takie rzeczy! zawsze mnie cieszy, że ktoś zrozumiał, o co chodzi w tym wszystkim!
Oby tak dalej! Powodzenia życzę :)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Pomoc dla Nowicjusza.

Post autor: Bratka.a10 »

A jesli chodzi o rodzicow ... Poczytaj ten dzial http://www.szczury.org/viewforum.php?f=17 moze pomoze w przekonaniu rodzicow ;)

Wybaczcie za brak znakow polskich (aktualnie niemiecki laptop :D
Obrazek
Maniek353
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 22, 2012 9:15 am

Odpowiedzcie co jest

Post autor: Maniek353 »

Mam pytanie mój szczur nie chce wchodzić mi na ręke jak wchodzi to goni po całej ręce i chodzi mi gdzie się da. Gdy dałem go mojej sąsiadce wlazł do jej do stanika gdy daje go na łózko ciągle ucieka chowie się wszędzie myszkuje chodzi i węszy.jak uważacie co mam jeszcze zrobić co dać mojemu Mańkowi.Co mam jeszcze zrobić żeby go uszczęśliwić i żeby chętnie mi wchodził na ręke i żeby reagował na swoje imię.
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Odpowiedzcie co jest

Post autor: Wikunia »

Po pierwsze, masz tylko jednego szczura? ...Jeżeli tak to może być główny powód, szczur jest nieszczęśliwy i potrzebuje przyjaciela.
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Awatar użytkownika
крыса
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 31, 2012 1:16 pm
Lokalizacja: Łomianki

Re: Odpowiedzcie co jest

Post autor: крыса »

A jak długo masz tego szczura może jeszcze się nie przyzwyczaił do ciebie ? Kupiłeś go w zoologu ? być może był tam źle traktowany i boi się. Albo tak jak mówi Wikunia jeżeli masz tylko jednego to załatw mu kolegę, najlepiej adoptuj :)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Odpowiedzcie co jest

Post autor: akzi »

jeżeli szczurek jest młody to bardziej interesujące dla niego jest chodzenie wszedzie niz siedzenie na reku :)

spokojnie jeszcze sie zaprzyjaxnicie, najlepszym prezentem i uszczęśliwieniem dla szczxurka twojego bedzie drugi szczurek tej samej płci oczywiście
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Odpowiedzcie co jest

Post autor: Arau »

Moje chłopaki też nie mogą usiedzieć w jednym miejscu, może to ten typ? :) Nie każdy szczur będzie siedział grzecznie na ramieniu, niektóre wolą pociekać i używać człowieka jako interaktywnej zabawki;)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
PannaMigotka
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 25, 2012 3:25 pm
Numer GG: 7363500
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: strachliwy 4 miesięczny Stefanek, czy da sie go oswoić?

Post autor: PannaMigotka »

Piszę ponownie w sprawie mojego Stefcia nic się nie zmienił o tamtej pory a do tego zaczął gryźć i sika we własnym domku, który jest z drewna więc wiadomo że nie ładnie pachnie, nie wiem co mam zrobić i czy w ogóle da się jeszcze coś zrobić?
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: strachliwy 4 miesięczny Stefanek, czy da sie go oswoić?

Post autor: alinak »

Domek mu wyjmij i lepiej kup hamak by nie mial jak sie przed Tobą chować. Posłuchałas naszej rady o towarzyszu uważam ze to by pomogło. Niestety szczur jak sie stresuje to nieprzyjemnie pachnie i nic nie da sie z tym zrobic.
PannaMigotka
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 25, 2012 3:25 pm
Numer GG: 7363500
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: strachliwy 4 miesięczny Stefanek, czy da sie go oswoić?

Post autor: PannaMigotka »

rady o towarzyszu posluchalam ale na nic to sie zdało byl agresywny nawet w stosunku do drugiego szczurka i to nawet samiczki odczekalam troche zannim ich zapoznalam ale i tak ja pogryzl dosc dotkliwie teraz sie nieznosza. a domek mu wyciagnelam i na razie siedzi osowialy
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: strachliwy 4 miesięczny Stefanek, czy da sie go oswoić?

Post autor: IHime »

Droga Panno Migotko, pospieszyłaś się zapoznając Stefanka z samiczką. Po pierwsze, szczurze samiczki błyskawicznie zachodzą w ciążę i nie da się upilnować parki, żeby nic nie "zmajstrowała". Po drugie, szczurków nie zapoznaje się ot tak, bo kończy się właśnie jak u Ciebie - pogryzieniem. Trzeba się do tego przygotować. Możesz zacząć od przeczytania tego wątku: http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149, ale dopiero kiedy będziesz miała kolegę tej samej płci dla Stefanka. Oswojony kolega rzeczywiście może mu pomóc przezwyciężyć strach.
Po trzecie, czytałaś ten wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=31475? Tam jest rewelacyjna metoda oswajania, wymaga tylko nieco cierpliwości.
Szczurki oswajają się w różnym czasie, niektóre w dwa tygodnie, inne w kilka miesięcy. Stefanek pewnie jest ze sklepu, może ma złe doświadczenia, to nieco utrudnia sprawę, ale nie trać nadziei. Uzbrój się w cierpliwość i zastosuj trening zaufania. :)
angellka
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 24, 2012 8:33 pm

problem z oswajaniem pilne

Post autor: angellka »

Witajcie mam wielki problem ze szczurkami a mianowicie polega on na tym ze próbowałam już wszystkiego z tego co czytałam tu na forum i nic nie działa .
Przez około 2 tygodni miałam jednego szczurka który zaczynał mi ufać i się do mnie przywiązywać niestety zaczął chorować i czym prędzej udałam się z nim do weterynarza który zalecił mi antybiotyk " do pyszczkowy " szczurek całkiem się ode mnie odwrócił. Po wyleczeniu go żeby nie był samotny tylko po zdobyciu większej klatki kupiłam mu towarzysza i teraz obydwoje się mnie panicznie boja i już nie wiem co mam robić po prostu nie mam siły a nie chce żeby one się mnie bały. klatkę maja otwarta bo mój szczurek mógł wychodzić kiedy tylko zechciał bo pokój jest odpowiednio zabezpieczony a teraz po nabyciu drugiego szczurka nawet nie chce wychodzić i gdy widzi ze się zbliżam po prostu " zastyga w bez ruchu razem ze swoim towarzyszem . proszę o pomoc bo jestem bez silna ;( :'(
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: problem z oswajaniem pilne

Post autor: ^Yuuhi^ »

angellka a probowalas go przekupic? dawaj mu jego ulubiony przysmak z reki, staraj sie duzo czasu siedziec blisko nich i mowic spokojnie , albo poprostu wez na sile jak po dobroci sie nie da schowaj go do rekawa lub gdzies i niech sobie siedzi i sie przekona ze nic zlego mu nie zrobisz. Moj hedorek ostatnio sie obrazil niemilosiernie na mnie po serii zastrzykow i poprostu atakowal jak tylko reke zblizylam, to postanowilam go przekupic i po dobrym jajku z reki , i gotowanym miesku zaczal mnie znowu kochac :D
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
angellka
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 24, 2012 8:33 pm

Re: problem z oswajaniem pilne

Post autor: angellka »

próbowałam ale to działa tylko na krótko tzn weźmie i znowu ucieka i tak w kolko nie wiem już co robić drugi szczurek nawet nie chce ode mnie nic brać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”