Adolf i Stalin

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
migotka85
Posty: 27
Rejestracja: wt lip 17, 2012 7:53 pm

Re: Adolf i Stalin

Post autor: migotka85 »

Zmotywowana przez Saszenkę, zagoniłam chłopa do roboty i w dwie noce (bo za dnia nie ma opcji żeby rozłożyć się z jakimikolwiek narzędziamy przy dzieciakach) zmontowaliśmy nowe mieszkanko dla chłopaków ;) . Wymiary ich lokum to: wys. 139 cm, dł. 50 cm i szer. 42 cm. I oto jest :

Obrazek

Obrazek

Szczuraskom klatka chyba się podoba, bo urządzają w niej szaleńcze wyścigi po piętrach ;) Nawet Adolfik z nimi gania he he.

Co do mojej koleżanki i maleństw... No cóż, byłam u niej dwa dni po naszej rozmowie i miała już tylko jednego ogonka, małą szczurzynkę, a resztę oddała do sklepu... Ręce mi opadły >:(
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Adolf i Stalin

Post autor: saszenka »

Jejku ;D super klata (i zdolny mąż ;) ), chłopaki mają pewno multum uciechy :D
Widać, że jak się chce to można i nie trzeba wcale wydawać połowy majątku - możecie być przykładem :)
Niestety na zdjęciach słabo widać wnętrze, proponowałabym jeszcze jakieś hamaki, bo przy takich gonitwach (i nie tylko) mogą spaść. Ale super, jestem pod wrażeniem :)

O koleżance nie powiem nic - po prostu słów mi brak
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
migotka85
Posty: 27
Rejestracja: wt lip 17, 2012 7:53 pm

Re: Adolf i Stalin

Post autor: migotka85 »

Mnie też brak słów Saszenka, bo byłam pewna, że jeszcze u niej zostaną i znajdziue się im domki a tu taka niemiła niespodzianka >:(

Klatka faktycznie jest pustawa jeszcze bo nie mam czasu na poszycie im wyposażenia. Cały dzień z czwórką dzieci sprawia, że wieczorami ledwo na oczy widzę ::) Teraz powkładałam im dużo gałęzi do klatki i porobiłam przejścia między piętrami. Zrobienie jej wcale nie bytło drogie. Ze złomowca wyżebrałam regał metalowy, dołączyłam klatkę, tył i boki obiliśmy płytami, a przód i drzwiczki powycinaliśmy ze starych małych klatek i zamocowaliśmy z przodu. Wszystko z innej parafii, aler jakoś to funkcjonuje he he
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Adolf i Stalin

Post autor: saszenka »

Cieszę się, że przynajmniej trzy ogony trafiły w dobre ręce. Z pewnością szczury czują się u Was fantastycznie i nie będzie im niczego brakować (i sześć par rąk do miziania :) )
Mam nadzieję, że sprawdziłaś, czy gałęzie nadają się dla szczurków (niektóre gatunki są szkodliwe) a reszta wyposażenia na pewno z czasem się powynajduje :)
Bardzo podoba mi się Wasze podejście. Nie, że klatki drogie i żadna nie pasuje itp. Wystarczy pokombinować i zakasać rękawy i zamiast narzekania wychodzi cudo i to niewielkim kosztem. Można? Można :) A jak już zawisną hamaczki i inne duperele to nikt nawet nie pozna, że to taki składak - zresztą nie o to chodzi, liczy się to, że szczurasy będą miały z niego pożytek i wiele radochy ;D
No i liczy się to, że włożyliście w to swój czas i serce, super :)
Miziaki dla szczurków :) jak się mają?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
migotka85
Posty: 27
Rejestracja: wt lip 17, 2012 7:53 pm

Re: Adolf i Stalin

Post autor: migotka85 »

Adolfik faktycznie coraz bardziej się do nas przekonuje i szuka naszego towarzystwa, małe pokochał całym szczurzym serduszkiem swoim, pozwala im wchodzić sobie na głowę (dosłownie i w przenośni). Stalin i Lenin to moje bliżniaki-miziaki. Same się pchają do pieszczot i zabawy, a Adolf to ich bóstwo. Łączenie udało nam się w 100% . Jestem z siebie dumna. Co do rąk do miziania, to owszem jest ich sporo, ale że dzieci mam jeszcze maleńkie (od 14 m-cy do 6 lat) to tylko i wyłącznie pod nadzorem moim lub taty, bo nie chcę uczyć dzieci, że zwierzę, to zabawka.
bini
Posty: 104
Rejestracja: wt lip 10, 2012 11:47 am

Re: Adolf i Stalin

Post autor: bini »

i dobrze uczysz :)

ale klatkę to mąż sprawił szczurom na wypasie :) hmm może swojego faceta zagonię w końcu do roboty :D
bini
Posty: 104
Rejestracja: wt lip 10, 2012 11:47 am

Re: Adolf i Stalin

Post autor: bini »

no źle sformułowałam, miało być w sensie, że dobrze, że uczysz, ze zwierzak to nie rzecz :) oo !
migotka85
Posty: 27
Rejestracja: wt lip 17, 2012 7:53 pm

Re: Adolf i Stalin

Post autor: migotka85 »

Dziękujemy za pochwały. Mąż urósł z dumy he he ;) . Wczoraj ostatkiem sił zmontowałam jeszcze ogonkom dwa hamaczki z kapturów bluz po moich dzieciakach i szczurki zadowolone. Dziś z rękawów będę robić tunele he he. Trochę idę na łatwiznę, ale brak czasu u mnie na takie robótki i chwilowy brak funduszy po zakupie dwóch wyprawek szkolnych :-\
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Adolf i Stalin

Post autor: saszenka »

hahaha, ja też poszłam na łatwiznę i zrobiłam hamak z kaptura - po prostu zamontowałam sznurki ;) Scury go kochają!!!
Z tunelami było gorzej, bo rękawy za wąskie i powygryzały sobie według własnego uznania ;)

P.S. tak mnie nurtuje, oczywiście bez urazy ani nic (nie mam absolutnie złych intencji ani żadnych podtekstów tu nie ma), zastanawialiście się nad konsekwencjami takich imion dla szczurków? np jak Wasze dziecko powie "w towarzystwie", które nie wie, że macie takie szczurki, np: "lubię Adolfa, ale Stalina chyba bardziej", albo "Lenin jest fajniejszy od Stalina"...
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
migotka85
Posty: 27
Rejestracja: wt lip 17, 2012 7:53 pm

Re: Adolf i Stalin

Post autor: migotka85 »

A wiesz, że nie pomyślałam o tym wcześniej :D ale bez obaw, moje dzieci to takie gaduły, że zanim dojdą do sedna wypowiedzi, to opowiedzą całą historię ze szczegółami ;D
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Adolf i Stalin

Post autor: saszenka »

hahahaha, to faktycznie problemu nie ma :D
wiesz, ja mam Gandzię ;) ale chyba jednak Wasze szczurki mają bardziej kontrowersyjne imiona. W sumie zależy na kogo się trafi przy rozmowie, ale czasem niechcący może wyniknąć nieprzyjemna sytuacja. Zazwyczaj jest jednak więcej śmiechu :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Adolf i Stalin

Post autor: saszenka »

już widzę wypracowanie na lekcji polskiego pt: "Moje zwierzątko" ::)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”